Vstup trenérů a kapitánů na hrací plochu v ligových utkáních

Zde na položené dotazy odpovídají funkcionáři VV ČNS, DR ČNS, odborných komisí a odborní poradci ČNS
Pravidla fóra
Příspěvky, které obsahují vulgarity nebo urážlivé výroky, nezákonné jednání, nesmyslný nebo nečitelný obsah, spam, reklamu (s výjimkou reklamy partnerů NM nebo ČNS), porušují autorská práva, jsou opakovaným příspěvkem, budou odstraněny. Příspěvky, které obsahují hodnocení činnosti konkrétních orgánů ČNS, konkrétních funkcionářů orgánů ČNS, konkrétních organizačních článků ČNS, nebo se dotazují konkrétních funkcionářů orgánů ČNS, musí obsahovat jméno, příjmení a mateřský oddíl (event. funkci v orgánech ČNS) přispěvatele. Příspěvky nesplňující tyto podmínky budou odstraněny.

Vstup trenérů a kapitánů na hrací plochu v ligových utkáních

Příspěvekod Marek Líbal » stř 03. srp 2016 19:23:03

Vážený pane prezidente Kleníku,

18. května jsem ve fóru Nohecmagazínu uveřejnil Otevřený dopis předsedovi KR Vladimíru Pavlíkovi, v němž jsem pana předsedu žádal o vysvětlení problematiky vstupu trenérů, kapitánů a dalších v daném zápase nehrajících členů družstva na hrací plochu. Vzhledem k nejednotnému přístupu jednotlivých rozhodčích napříč ligovými soutěžemi ČNS jsem navrhoval vydat metodický pokyn, který by rozhodování rozhodčích v této problematice sjednotil.

Pan Pavlík celou záležitost bagatelizoval prohlášením, že se jedná o mezilidskou komunikaci, která „se bude chtě nechtě částečně lišit podle aktérů samotné komunikační situace," a připojil, že „není možné tuto činnost upravit sjednocovacím výkladem." Jelikož na mou reakci z 26. května do dnešního dne neodpověděl, nabyl jsem dojmu, že svou fantaskní teorii o mezilidské komunikaci myslí vážně a celou záležitost považuje za vyřízenou. Postoj pana předsedy Pavlíka lze interpretovat všelijak, jen ne jako zodpovědný a správný. V Pravidlech je dle mého názoru uvedeno jednoznačně (čl. 2.1.2): „Členové družstva, kteří nehrají, buď sedí na lavičce družstva, nebo jsou ve svém prostoru pro rozcvičení či jinde mimo hrací plochu."

Na první pohled se může jednat o malichernou záležitost, ta ale přesto přináší zásadní důsledky. O ovlivňování průběhu utkání a o umělém prodlužování času utkání se není třeba více zmiňovat. (Minuty strávené nad dopadem míče v žádném případě „nevrátí" zrušený druhý oddechový čas v singlu.) Zásadnější je celkový reálný obraz takové situace. Jak může vnímat nenohejbalista situaci v extraligovém utkání, při níž hráči přebíhají na soupeřovu polovinu, hledají otisk míče na antuce, vulgárně napadají hráče soupeře a mnohdy i samotné rozhodčí? Ve světle těchto stále se opakujících situací je pak celá propagace nohejbalu naprosto zbytečná.

Jen si to přiznejme, pokud karavana pojede dál, pokud výše zmíněné v(ý)stupy budou na hřištích v nejvyšších soutěžích pokračovat, pak se pejorativní nálepky amatérského a pivního sportu nezbavíme, ani kdybychom z MS přivezli zlatých medailí dvacet. Otevřený dopis, odpověď pana Pavlíka a jeho následné mlčení zvedlo vlnu diskuze, do níž se zapojili fanoušci, hráči i někteří rozhodčí. Většina diskutujících se přiklání k článku 2.1.2 Pravidel, tedy vstup na hrací plochu nepovolovat!

Pane prezidente, využijte prosím svých kompetencí a spolu s VV zadejte celé KR úkol svolat jednání komise, na němž by KR projednala záležitost vstupu kapitánů, trenérů a příp. dalších osob na hrací plochu s cílem vydat jednoznačné rozhodnutí. Samozřejmostí by mělo být pořízení zápisu z jednání a jeho zveřejnění. Neočekávám hádky, ale podporu a moudré rozhodnutí.


S pozdravem

Marek Líbal, trenér dorostu SK Bělá
Marek Líbal
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 19. kvě 2016 10:21:22

Re: Vstup trenérů a kapitánů na hrací plochu v ligových utká

Příspěvekod Kamil Kleník » úte 09. srp 2016 12:51:33

Dobrý den Marku!
Nevím, zda-li jste před uvedením tzv. "otevřeného dopisu" oslovil předsedu Komise rozhodčích pana V.Pavlíka s touto tematikou. Mám tím na mysli přímým e-mailem nebo telefonicky či osobně. Protože Vámi popsaná situace, mimochodem velmi často viděná na ligových hřištích, je skutečně nelichotivým průvodním jevem našich nejvyšších soutěží. Za svou osobu bych byl velmi rád, kdyby bylo takovýchto nepřehledných situací během utkání co nejméně, spíše aby vůbec nenastávaly. Forma jakéhosi "otevřeného dopisu" se používá v případech, kdy se lidé obávají manipulace s uvedeným textem či smyslem takového dokumentu a mají k tomu oprávněný důvod. V případě Komise rozhodčích a zejména jeho předsedy V.Pavlíka tomu však jistě není. Proto bych uvítal spíše přímou komunikaci s jednotlivými osobami a teprve v případě přehlížení nebo arogance, formu kterou jste zvolil Vy. Ale to nic nemění na faktu, že by si Vámi popsaná situace zasloužila bližší výklad a doporučení nebo možná i nařízení jak postupovat v praxi. Jak já znám Vladimíra Pavlíka, tak je to člověk velmi fundovaný v této oblasti a pokud nastane případ protichůdných názorů na tutéž situaci, je i on přístupný odborné diskuzi vedoucí k jedinému závěru. A to si právě myslím, že je nemožné uskutečnit na veřejných diskuzích a fórech. Abych Vám mohl poskytnout nějakou konkrétní záruku dalšího řešení, tak na nejbližší jednání VV ČNS pozveme i předsedu Komise rozhodčích, pana V.Pavlíka a celou záležitost s ním prodiskutujeme a určíme si další postup. O tomto budete, nejen Vy, informován na stránkách ČNS v sekci zápisy z jednání VV.
Přeji Vám příjemný zbytek prázdnin a hodně štěstí v závěrečných bojích dorostenecké ligy!
Kamil Kleník, prezident ČNS
Kamil Kleník
 

Re: Vstup trenérů a kapitánů na hrací plochu v ligových utká

Příspěvekod Marek Líbal » ned 14. srp 2016 22:12:05

Dobrý den,

děkuji za Vaši reakci a angažovanost ve výše popsané problematice. Věřím, že tato zdánlivě jednoduchá situace bude konečně smysluplně vyřešena ve prospěch nohejbalu. Co se týká formy otevřeného dopisu, nemyslím si, že se využívá pouze z obav manipulace s textem. Častou motivací k napsání veřejně přístupného dopisu je společenská závažnost jeho obsahu, což je právě i případ mého textu.

Hezký zbytek léta.

Marek Líbal, trenér dorostu SK Bělá
Marek Líbal
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 19. kvě 2016 10:21:22


Zpět na Funkcionáři ČNS odpovídajíKdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron