Nová krev v extralize a 1.lize

Dlouhodobé a jednorázové soutěže mužů ČNS, republikové i regionální, kluby, družstva, hráči, trenéři, rozhodčí, řídící orgány, pořadatelé, média
Pravidla fóra
Příspěvky, které obsahují vulgarity nebo urážlivé výroky, nezákonné jednání, nesmyslný nebo nečitelný obsah, spam, reklamu (s výjimkou reklamy partnerů NM nebo ČNS), porušují autorská práva, jsou opakovaným příspěvkem, budou odstraněny. Příspěvky, které obsahují hodnocení činnosti konkrétních orgánů ČNS, konkrétních funkcionářů orgánů ČNS, konkrétních organizačních článků ČNS, nebo se dotazují konkrétních funkcionářů orgánů ČNS, musí obsahovat jméno, příjmení a mateřský oddíl (event. funkci v orgánech ČNS) přispěvatele. Příspěvky nesplňující tyto podmínky budou odstraněny. K pokládání dotazů na funkcionáře orgánů ČNS doporučujeme využít rubriku Funkcionáři ČNS odpovídají.

Nová krev v extralize a 1.lize

Příspěvekod Kubek » úte 28. dub 2009 6:48:38

Chtěl bych tímto tématem upozornit na nástup mladé generace - ročníky 89 a 90 do týmů extraligy a 1. ligy dospělých a průběžně zde hodnotit nebo komentovat jejich úspěchy a přínos pro tyto soutěže a kluby , které se nebojí hráče tohoto věku zařadit do základní sestavy svého týmu . Pokud se nemýlím, tak v extralize se jasně z této generace prosazují oba Medkové ve Varech,Pachman s Putíkem,Štěpař, Klaudy,Macourek a Cibulka. Kdo dál ? Kde a jak ? Zajímal by mne hlavně názor trenérů klubů ,kde tito hráči hrajou např. na téma jak jsou tito kluci připraveni z dorostu a co jim případně chybí,nebo naopak čím vynikají , pokud lze poznatky zevšeobecnit.Mohlo by to možná dále posunout práci trenérů s mládeží v dorostu.
Kubek

Re: Nová krev v extralize a 1.lize

Příspěvekod joneskar » úte 28. dub 2009 12:00:01

Tak mohu Honzovi odpovědět asi takto: Jedna věc je, jak hrají uvedení dorostenci v Dorostenecké lize a jak hrají v soutěžích mužů. Mohu se zodpovědně vyjádřit k utkáním WAEL Děčín-Karlovy Vary a Děčín-Čakovice, kde jsem s kolegou Kalibou pískal. V prvním utkání se mi líbil Jakub Medek a potvrdil, že má vzestupnou formu už od podzimu minulého roku. V druhém utkání hráli za Čakovice hned 2 dorostenci Ondra Pachman a Ondra Cibulka. První hraje svůj standart a celkem přirozeně využívá toho, že je levák. Ale Ondra Cibulka byl nejlepším hráčem Čakovic. A s tímto názorem souhlasil i trenér hostů Jiří Suchý st. Nesmíme však zapomenout, že i v těchto utkáních hrály už dnes naše legendy Karel Bláha, Pepík Tirpák a bratři Suchých, kteří jsou ještě hodně platní hráči svých mužstev. A je to dobře, protože od nich se mohou mladí hodně naučit. Láďu Štěpaře jsem viděl pouze v dorosteneckém utkání Č.Budějovice-Počerady, kde vytvořil velice silný tandem s Honzou Vondráškem. Od Martina Hlavičky vím, že Štěpař hraje v Šacungu a hraje velmi dobře. Takže mladí se prosazují a je to pro náš nohejbal jen dobře.
joneskar

Příspěvekod Petr » pát 20. dub 2012 17:39:13

Jak to vidíte s novými hráči letos? Podle mě je extraliga a taky další ligy sice vyrovnaná, ale celkově slabší než dřív. Hrajou v ní dneska hráči, který by dřív určitě nehráli. Hrajou, protože celkově je málo dobrých hráčů.
Petr

Příspěvekod David » úte 24. dub 2012 22:25:07

Škoda že neodpoví někdo ze znalců. Asi to pro ně není zajímavý téma. Hodně nových kluků kope v Čakovicích ale ty možná budou mít problém se udržet. Zruč je celá nová. Jenom pár kluků hrálo dřív extraligu. Mladých hráčů je dost i v jiných týmech. Nedokážu posoudit jestli hrají hůř než dřív. Dorost ale teda jde poslední dobu dost dolů. Kdo dneska hraje na špici, dřív by v DL byl na spodku.
David

Zpět na Soutěže mužů