O nohejbalu v TV

Dlouhodobé a jednorázové soutěže mužů ČNS, republikové i regionální, kluby, družstva, hráči, trenéři, rozhodčí, řídící orgány, pořadatelé, média
Pravidla fóra
Příspěvky, které obsahují vulgarity nebo urážlivé výroky, nezákonné jednání, nesmyslný nebo nečitelný obsah, spam, reklamu (s výjimkou reklamy partnerů NM nebo ČNS), porušují autorská práva, jsou opakovaným příspěvkem, budou odstraněny. Příspěvky, které obsahují hodnocení činnosti konkrétních orgánů ČNS, konkrétních funkcionářů orgánů ČNS, konkrétních organizačních článků ČNS, nebo se dotazují konkrétních funkcionářů orgánů ČNS, musí obsahovat jméno, příjmení a mateřský oddíl (event. funkci v orgánech ČNS) přispěvatele. Příspěvky nesplňující tyto podmínky budou odstraněny. K pokládání dotazů na funkcionáře orgánů ČNS doporučujeme využít rubriku Funkcionáři ČNS odpovídají.

O nohejbalu v TV

Příspěvekod Stehlík » pon 13. dub 2009 10:51:19

V neděli jsem náhodou narazil při sledování finále florbalové ligy na známou tvář Aleše Hlavičky coby nově povolaného reprezentanta ve florbale. V jinak zajímavém rozhovoru narazila moderátorka na téma reprezentace v nohejbalu. Na to novopečený reprezentant s pousmáním a zdálo se mi i s despektem prohlásil něco ve smyslu že nohejbal je sport ve srovnání s florbalem přeci jenom "rekreačnější". Chápu že "profesionál" ať už v jakémkoliv sportu věnuje přípravě hodně času aby byl co nejlepší. Možná se dá diskutovat co v jakém sportu tomu dává a kolik. Profesionál by se ale měl umět také profesionálně vyjadřovat v médiích, což Aleš očividně nezvládl. Myslím že svým projevem poškodil práci mnoha lidí v horizontu několika posledních let kdy nohejbal přeci jenom do médií častěji proniká. Otevřeně shodit v televizním přenosu jiný sport, ve kterém byl navíc činný a který potřebuje spíš pomoc, je do jisté míry zákeřnost. Myslím že florbal takovou negativní reklamu nepotřebuje. A pri vší úctě k výkonům Aleše Hlavičky ve florbalu myslím že nikdy nebude moc o sobě říc že byl v tomto sportu mistrem světa. (pokud ano tak se mu veřejně omluvím) Jedno mu však už na vždy zůstane. Je dvojnásobný juniorský mistr světa v nohejbalu. Škoda že na to zapomněl. Je to samozřejmě můj názor ale nebojím se pod něj podepsat.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/209471291420009-florbal/ čas 1:36,00
Stehlík

Re: O nohejbalu v TV

Příspěvekod tomas » pon 13. dub 2009 13:42:49

Bohužel měl pravdu. Ve florbalové lize i repre tomu musí dávat o hodně víc, než stačí na nohejbal.
tomas

Příspěvekod Stehlík » pon 13. dub 2009 14:38:56

Je mi líto, profík za kterého se tedy považuje se opravdu musí vyjadřovat tak aby pokud možno druhým neškodil. Asi by se florbalistům nelíbilo kdybych s úsměvem v TV vysílání prohlásil třeba že florbal je hokej pro hráče kteří neumí bruslit... prostě každý sport vyžaduje něco jiného a také reprezentační nároky jsou trochu jiné. Nechci srovnávat florbal s jinými sporty ale určitě se najdou takové kde se musí "makat" ještě víc ale nikdy jsem nikde neslyšel a nebo nečetl v médiích že by někdo kvůli tomu florbal neuznával. I v nohejbalu jsou určitě hráči kteří tomu dávají hodně a myslím že právě jim bylo dost ublíženo. Navíc mediální obraz našeho sportu podle mého utrpěl dost velký šrám. Asi si to nikdo neuvědomuje ale já to tak cítím.
Stehlík

Příspěvekod Beneš » úte 14. dub 2009 6:25:52

Aleše jsem vždy považoval za velmi férového nohejbalistu a výborného nohejbalistu. Podobných vyjádření o nohejbale má již více a to je škoda, protože si myslím, že kdo má nohejbal skutečně rád a navíc jej umí, bude dělat pro nohejbal vždy a všude co nejvíce. Nohejbal to skutečně potřebuje, navíc, když je to v médiích. Je velká škoda, že si neuvědomuje, co do něj nohejbal jako takový investoval, co trpělivé práce stálo jeho otce, než jej dostal na takovou úroveň, kde se dostal a kam se nedostali jiní, kteří nohejbalu obětovali všechno.
Beneš

Příspěvekod Alda » úte 14. dub 2009 15:14:49

Zdravím oba velké bojovníky za popularitu nohejbalu p.Stehlíka a p.Beneše. Vkládáte do nohejbalu hodně úsilí, které by se, ale podle mého, dalo nasměrovat lepším směrem než publikováním svých odborných názorů po diskuzích. O nohebalu jsem neřekl podle mě nic špatného. Nohec je prima, je v určitých prvcích o mnoho náročnější než florbal, ale těch, kteří by k němu v tréninkovém procesu takto přistupovali je opravdu málo. I když věřím, že to málo sportovců se stáhlo právě do klubů Modřic a Prostějova, ve kterých kromě speciálních taktických příprav na každého spoupeře, nacvičování jednotlivých herních situací a zdokonalování individuálních schopností jedince, trénujete každý den a za léto naběháte neskutečný objem kilometrů. Proto nabízím Vám i Vaším svěřencům společný trénink v Praze v oboře Hvězda s následnou posilovnou kde si budeme moci vyměnit zkušenosti během letní přípravy, aby jste pak mohli během července a srpna, tedy soustavné přípravy na podzimní Play Off extraligy využít některé prvky z naší fyzické přípravy. Můžeme se pak prostřednictvím e-mailu doplňovat, protože mi tou dobou taky tak trochu nabíráme fyzičku i když určitě ne tak brutálně jako vy.

Omlouvám se za tu ironii, ale jak jste tu již napsal, jsem zákeřný! Mým nejmenším zájmem je vytahovat na nohejbalisty jak to mají florbalisti těžké, ale když se najdou někteří, jako jste Vy dva, tak jím vysvětlím, proč mám tak divné názory. Jelikož ani florbal ani nohejbal nejsou profesionální sporty a všichni musí mít vlatní zaměstnání nebo studium, je podle mého díky o hodně menší náročnosti trenérů na výkon svěřence v tréninku nohejbal o hodně více rekreačním sportem a jestli si myslíte opak, tak ta nabídka ke společnému tréninku nebyla ironie, ale solidní nabídka. V případě, že by jste mi i vysvětlili, že se nohejbalisté natrénují na zlatou z MS stejně jako florbalisté, tak bych se i celé profesionálně pracující nohejbalové veřejnosti omluvil za to, jak se mi podařilo poškodit práci mnoha lidí v horizontu několika posledních let v přímém přenosu.
Mimochodem to pousmání nepatřilo nohejbalu, ale tomu, že moje nohejbalové schopnosti zmiňují snad pokaždé, stejně jako nejlehčí hokejku Milna Garčara nebo dopingový skandál Máry Deutsche tak nám to už přijde k smíchu.
I u vás dvou bohužel platí, že potrefená husa zakejhala, protože musím s čistým svědomím říct, že za mé působení u vrcholného nohejbalu jsem se zrovna u Vašich mládežnických svěřenců potkal s nejhorším chováním na hřišti, ale k tomu jsem se již jednou vyjadřoval na diskuzi na Zetkách a nehodlám se k ní již vracet.
Alda

Příspěvekod Stehlík » úte 14. dub 2009 15:55:52

Aleši, dost jsi mne zklamal, ale za tou ironií se skrývá jenom to, že sis svou chybu uvědomil. Díky za poučení, díky za slova uznání jsi fajn sportovec. Ať se ti daří. A.Stehlík
Stehlík

Příspěvekod Stehlík » pon 20. dub 2009 17:15:36

Bezva, to se mi líbilo... možná to bylo opravdu jen nedorozumění... dobrý rozhovor! :-))
Stehlík

Zpět na Soutěže mužů