Stránka 1 z 1

OTEVŘENÝ DOPIS ČNS

PříspěvekNapsal: úte 21. kvě 2019 11:03:57
od Martin S.
Vážení nohejbalisté,
nejdříve bych chtěl poděkovat všem co pro nohejbal něco dělají a věnují se mu, a pak bych se hlavně chtěl omluvit našemu dorostenci Čestmíru Čuříkovi, který nohejbal nejen hraje, ale i nám vždy pomáhá s pořádáním akcí a podobně. Pak děkuji moc ČNS, že nemá jasná pravidla a nedokáže pořádně vyškolit rozhodčí, které pak platíme z klubových peněz. Abych upřesnil o co se jedná: Nedávno vyrazil trenér Jan Dlask se svým týmem na utkání dorostenecké ligy v Radomyšli. Bohužel ve druhé dvojici si náš hráč Dan Matura ošklivě vyhodil koleno a v bolestech musel být převezen do nemocnice, kam s ním sanitkou vyrazil samozřejmě i trenér Dlask a dorostenci tak zůstali na utkání sami. Poslední dva balony druhé dvojice dohrál Pavel Svačina.
Bohužel v odvetných dvojicích si hráči neuvědomili, že odvezený zraněný Matura, se ale stále počítá a nasadili do otočené dvojice právě zmiňovaného Čestmíra Čuříka a tím do jedné dvojice nastoupil už čtvrtý hráč. To je jednoznačná chyba a rozhodčí neměl připustit ke hře. NIKDO si to ale neuvědomil. Když na takto závažnou chybu nepřijde ani vyškolený placený rozhodčí, co chceme čekat od 17ti letého kluka, který navíc v daný moment přemýšlí spíš nad tím, jak pojede za kamarádem do nemocnice?
Uznávám, že se jednalo o triviální chybu, která z prohry 3:4 (což ale stejně znamená bod pro prohraného) udělala kontumaci, prohru 7:0 (bez bodu) a ještě odečtení trestného bodu a to vše ještě beru. Ale že ten 17ti letý kluk, ještě dostane stop na další zápas, mi přijde jako přehnaný trest, za chybu, která se stala při takovéto situaci, kdy byl trenér z utkání nucen odjet a hlavně v případě, že už byla chyba potrestána kontumací. Díky moc za toto rozhodnutí, protože takhle mládež spíš odradíme, než namotivujeme. Možná by to raději chtělo omladit kádr ''proškolených'' rozhodčí, než eliminovat množství mladých co jsou do nohejbalu nadšení.
Že když v jiném týmu v dorostenecké lize nastoupí špatně junioři a fluktuanti je utkání také kontumováno, ale stopky se nerozdávají. Tím nechci narážet na to, že chybu udělal i někdo jiný, chyby děláme všichni, ale spíš na to, jak ČNS tresty pro takováto pochybení asi tahá z klobouku, nebo se rozhoduje podle toho jak se zrovna vyspali.
Nohu vejš!

Re: OTEVŘENÝ DOPIS ČNS

PříspěvekNapsal: čtv 23. kvě 2019 13:23:01
od Fanda
Pane Spilka, pokud něco takového píšete, tak by jste měl napsat i druhou stranu věci. Je sice zvláštní , ze v případě Vsetína se nepostupovalo stejně, ale komise pro to měla zřejmě své důvody. Proč píšete jen polovinu skutečnosti. Pokud vim, tak na utkání zůstal pan Šafr, extraligový hráč,tak nesvadejte něco na rozhodci ze udělali něco špatně, vedoucí družstva by si to snad měl ohlídat daleko víc než rozhodci. A nejvíc mě rozesmala ta věc o motivaci mládeže. Kolik jste namotivival mládeže Vy , když jste ukazoval při zápase holou zadnici??? Jestli podobne Vám, tak dekuji nechci... tak si zamette před svým prahem, zavrete si svůj dopis a neexhibujte tady. Dekuji

Re: OTEVŘENÝ DOPIS ČNS

PříspěvekNapsal: pát 24. kvě 2019 12:02:09
od Martin S.
Co vy jste za Fandu ze ho neznam? Ano Radek Safr tam byl ale neni trener ale vedouci a dela ridice doprovod. Pokud ctete dobre nesvadim to na rozhodci jen me mrzi ze je trestanej hrac ktery nic udelal. A o zadnici ano je to velka historie ktera nebyla spravna ale jo beru to. Furt lepsi neco delat nez tady nejakej fanda hejtovat. Vy jste byl vsude a vite presne jak to bylo.

Kdyz me oslovuje tak prosím pane Spilko

Re: OTEVŘENÝ DOPIS ČNS

PříspěvekNapsal: čtv 30. kvě 2019 8:29:30
od Fanda
Tak pane Spilka, vyjádření , ze by chtělo omladit kádr rozhodčích svádí k tomu, ze to byla pouze jejich chyba. A tak tomu nebylo... Vyjádření ze extraligovy hráč jezdí jako řidič doprovod je k smíchu. A nepleťte prosím hrušky s jabkama. Vsetín byl trestán za jiný prohřešek a to svádí, dle vašeho vyjádření k tomu, ze se tu neměří stejným metrem. V zapise DK to je dobře popsáno. Tak opravdu zavrete svůj dopis, je to zbytecne. Dekuji