Soutěže 2011

Dlouhodobé a jednorázové soutěže mužů ČNS, republikové i regionální, kluby, družstva, hráči, trenéři, rozhodčí, řídící orgány, pořadatelé, média
Pravidla fóra
Příspěvky, které obsahují vulgarity nebo urážlivé výroky, nezákonné jednání, nesmyslný nebo nečitelný obsah, spam, reklamu (s výjimkou reklamy partnerů NM nebo ČNS), porušují autorská práva, jsou opakovaným příspěvkem, budou odstraněny. Příspěvky, které obsahují hodnocení činnosti konkrétních orgánů ČNS, konkrétních funkcionářů orgánů ČNS, konkrétních organizačních článků ČNS, nebo se dotazují konkrétních funkcionářů orgánů ČNS, musí obsahovat jméno, příjmení a mateřský oddíl (event. funkci v orgánech ČNS) přispěvatele. Příspěvky nesplňující tyto podmínky budou odstraněny. K pokládání dotazů na funkcionáře orgánů ČNS doporučujeme využít rubriku Funkcionáři ČNS odpovídají.

Soutěže 2011

Příspěvekod Míla » čtv 13. led 2011 14:54:12

Tak je tady rok 2011.V ligových soutěžích asi bude hodně změn. Má někdo představu jaké budou mít soutěže složení a jestli dorostenecká a druhé ligy budou vůbec kompletní (osmičlené).
Míla

Re: Soutěže 2011

Příspěvekod V.Pabián » čtv 13. led 2011 19:47:59

Na webu ČNS ve složce Zápisy OK (odborných komisí) jsou Rozhodnutí STK o schválených převodech soutěží. Jinak je tremín přihlášek do ligových soutěží 31.1.2011, do uzavření přihlášek je to jen v úrovni dohadů a spekulací.
V.Pabián, sekretář ČNS
V.Pabián

Příspěvekod M » pát 14. led 2011 9:04:17

Tak dohady a spekulace:
Extraliga je jasná:1ŠACUNG,2MODŘICE,3VARY,4ŽATEC,5ČAKOVICE,6ČELAKOVICE,7BROD,8VSETÍN
1LIGA TAM UŽ JSOU OTAZNÍKY :1ZRUČ-SENEC,2VD PLZEŇ,3BĚLÁ,4SOLIDARITA,5JANOVICE ?,6AŠ ?,7ČELÁKOVICE nebo ŽDÁR ?,8VSETÍN B NEBO PŘEROV?
2liga to už jsou spekulace ZÁPAD:1PLAZY,2START,3DYNÍN ?,4SEMILY, 5HORAŽĎOVICE,6ČAKOVICE B,7BUDĚJOVICE 8ŠACUNG
VÝCHOD: 1ORLOVÁ,2 PROSTĚJOV,3PŘEROV nebo VSETÍN B,4BEDŘICHOV ?,5MODŘICE B,6KROMĚŘÍŽ,7PEKLO,8ŽDÁR nebo ČELÁKOVICE.
Dorostenecká liga tam jsou asi 2 neznámé kdo místo Ždáru a Solidarity.
M

Příspěvekod odborník » pát 14. led 2011 13:38:33

Podle mě by to mělo být takto:
EXTRALIGA: ,2MODŘICE,3VARY,4ŽATEC,5ČAKOVICE,6ČELAKOVICE,7BROD,8VSETÍN

I.LIGA: 1ZRUČ-SENEC,2VD PLZEŇ,3BĚLÁ,4SOLIDARITA,5JANOVICE,6AŠ ,7ŽĎÁR ,8 PŘEROV

II.LIGA-východ: ORLOVÁ,PROSTĚJOV,BEDŘICHOV,MODŘICE B,KROMĚŘÍŽ,PEKLO,PLAZY,SEMILY

II.LIGA-západ:,START,DYNÍN,ČELÁKOVICE B, HORAŽĎOVICE,ČAKOVICE B,BUDĚJOVICE, ŠACUNG,
odborník

Příspěvekod M » čtv 03. úno 2011 14:01:14

Nejsou již nějaké informace
M

Příspěvekod M.H. » čtv 03. úno 2011 15:14:42

Zatím neoficiálně BDL v sedmi: nepřihlásil Žďár n.S. a Solida, nově Modřice.
M.H.

Příspěvekod M » pát 04. úno 2011 8:41:52

Mohli by udělat dorosteneckou ligu ve středních Čechách.Mnichovo Hradiště,Plazy, Čelákovice Nymburk,Brod.Tam je dost kvalitních mladých hráčů.Ale asi nikdo,kdo by se tomu chtěl věnovat.
M

Příspěvekod TM-čako » pát 04. úno 2011 12:35:36

v brodě jsou minimálně tři slušní dorostenci,v hradišti čtyři,na solidě by se tři také našli , vše to je hlavně o penězích .
Zase na druhou stranu takový slepený mančaft stejně nemá budoucnost bez min dvou kvalitních tréninků týdně to stejně nemá cenu, dlouze by o tom mohl vyprávět p. Hlavička
TM-čako

Příspěvekod Venca » sob 05. úno 2011 21:43:36

Prosím ví se už oficiálně, jak budou rozdělené skupiny ve 2.lize?
Venca

Příspěvekod A.Stehlík » ned 06. úno 2011 14:32:20

Myslím že první nástřel dostaly kluby k připomínkování. Určitě v nejbližší době bude na stránkách ČNS...
A.Stehlík

Příspěvekod Kamil » stř 09. úno 2011 20:07:10

Zatím neofiko 2.liga:
Západ - Čelákovice B, Čakovice B, Horažďovice, Budějovice, Dynín, Plazy, Semily, STart
Východ - Bedřichov, Třebíč, Šacung B, Modřice B, Prostějov, Orlová, Kroměříž, Peklo
Kamil

Příspěvekod Mednik » úte 15. úno 2011 9:27:52

Kde je problém?
Mednik

Příspěvekod Návštěvník » úte 15. úno 2011 12:17:50

Není problém. Mrkni do termínového kalendáře a máš ho vyřešen i ty.
Návštěvník

Příspěvekod V.Pabián » pát 04. bře 2011 10:14:58

Pokusím se vyjasnit situaci kolem účasti TJ Solidarity Praha v 1.lize mužů.
Přihláška byla řádně podána k 31.1.2011, na přihlášce uvedena adresa hřiště Areál Solidarita v Praze 10. Během jednání VV ČNS 16.2. v hale TJ Pankrác se na mne obrátil vedoucí družstva I.Vamberský s tím, že chce družstvo z 1.ligy odhlásit, protože nemají na soutěž lidi, se slovy "někoho si tam dejte". Když jsem mu vysvětlil, že přihlášky jsou uzavřené a odhlášení bude potrestáno podle Rozpisu DS pokutou, řekl mi, že si to ještě rozmyslí.
Následně mi I.Vamberský telefonoval jak by šlo zařídit změnu adresy hřiště. Sdělil jsem mu, že to lze Změnou specifikace utkání do 25.2. bez poplatku. To ale mi nesdělil, že to bude změna hřiště o 125 km jinde. Změna specifikace utkání do 25.2. nepřišla, dne 26.2. došel e-mail jen se sdělením, že chtějí své zápasy hrát v obci Rožnov u Jaroměře. Přeposlal jsem STK, protože to nebyla řádně zaslaná žádost, navíc pozdě.
STK si ještě vyžádala dodatečné informace a následně rozhodla, že toto formou a v této době nelze souhlasit s touto změnou. Zcela správně a v souladu s platnými dokumenty - jsou předem schválené Rozpisem soutěží, Termínovým kalendářem a nakonec platným Rozlosováním.
TJ Solidarita si může již teď žádat se souhlasem soupeře změnu specifikace utkání, tj, změnu hřiště, ale individuelně každý domácí zápas a pochopitelně v této době již s poplatkem. Pochybuji však, že všichni jejich soupeři by souhlasili s takovou radikální změnou hřiště bez nějaké finanční kompenzace.
Namísto toho ale poslal I.Vamberský urážlivý e-mail, že odhlašuje své družstvo ze soutěže. Navíc si na Zetkách ještě stěžuje V.Simon na postup STK a přitom trochu pozapomněl překopírovat den té žádosti o změnu hřiště.
Solidarita teď chce nohejbalové veřejnosti předvést, jak svaz jim ubližuje, že chtěli jen podpořit divácký zájem (obec Rožnov 390 obyvatel) a dělá ze svého klubu mučedníka pod svazovou kuratelou. A hned se nějaký anonym "Hans" zcela detailně objasněný s problémem vyjadřuje o oprávněném požadavku Solidarity.
Je 1.liga soutěží za jakou ji chceme mít nebo to je jen pouťák turnaj, kde se může bez libosti někdo přihlásit, odhlásit a třeba si i změnit datum utkání podle svého.
Toto je jen popis událostí jak se staly k objasnění nohejbalové veřejnosti. Osobně je mi z toho docela smutno, co se v nohejbalovém hnutí teď děje. Když už to nejde jinak podle platných dokumentů, tak někdo přes Zetka ze svého klubu udělá chudinku, které svaz ubližuje. A samozřejmě se následně najde plno anonymů, kteří všemu rozumí a všechno vědí.
V.Pabián, sekretář ČNS
V.Pabián

Příspěvekod vladisim » ned 06. bře 2011 20:48:58

Solidarita - změna adresy hřiště vysvětlení:
Tým Solidarity měl hrát 1. ligu, řádně se přihlásil v termínu do 1. ligy, ale bohužel v oddíle začaly problémy, které nebudu nikde ventilovat a najednou nemá kdo hrát.
(nikoho nutit hrát nemůžeme).
Jak tuto situaci vyřešit?
Zaplatit 15000,- Kč pokutu svazu a nehrát a narušit soutěž nebo nalézt jiné řešení?
Nakonec jsme se rozhodli tuto situaci vyřešit takto, sestavilo se úplně nové družstvo, které by hrálo pod hlavičkou Solidarity, ale byla by změna adresy domácích zápasů.
Nikdo ze sebe nedělá chudáky apod., jestli to nejde vyřešit, tak hold se hrát nebude. Svět se nezboří a chleba levnější nebude.
Myslím, že to bylo rozumné řešení, ale ať si úsudek udělá každý dle sebe.
V.Simon
vladisim

Příspěvekod V.Pabián » pon 07. bře 2011 11:49:00

Znovu :
Termín přihlášek se specifikací adresy hřiště : 31.1.2011 (Solidarita uvedla hřiště Solidarity v Praze)
Termín vydání první verze Rozlosování soutěží 2011 s adresami hřišť,vedoucích : 18.2.2011
Termín pro podání Změn specifikací utkání (změny data,šasu,hřiště spod.) bez poplatku : 25.2.2011
TJ Solidarita podala e-mailem od I.Vamberského neoprávněnou žádost (jen textem v e-mailu, nikoliv na předepsaném formuláři jak to udělaly všechny ostatní kluby - cca 40 žádostí) bez konkrétníha data, vyjádření soupeřů a bez podpisu oprávněné osoby a razítka klubu) o změnu hřiště 26.2.2011
STK vyzvala vedoucího družstva I.Vamberského k zaslání oficiálního odhlášení družstva ze soutěže (opět podáno jen e-mailem : "Díky za podporu a soutěž tímto odhlašuji. Napařte Nám pokutu a ať se nohejbal nadále rozvíjí k Vašemu obrzu." Současně STK informovala o obecné možnosti stejné pro všechny kluby - žádost o Změnu specifikace utkání, v tomto termínu již s příslušným poplatkem a zásadně se souhlasem soupeře, tj. podání Změny specifikace utkání max. pro 7 utkání.
Toto je opět vyjádření skutečných událostí v této věci.
V.Pabián, sekretář ČNS
>
V.Pabián

Příspěvekod vladisim » pon 07. bře 2011 12:38:16

to.: V. Pabián

Nikdo nezpochybňuje Vaše tvrzení. Čtěte pozorně do 31.1. byla odeslána včas přihláška. Na konci února se stalo co se stalo viz článek. Tak jak to vyřešit!
Pouze jsem se snažil vyřešit pro všechny tuto nepříjemnou situaci a Vy neustálke opakujete jedno a to samé, kdyby se tato situace stala o měsíc dříve, tak by vše proběhlo bez problémů.Jenom se snážím vyřešit tuto nepříjemnou situaci aby neutrpěla soutěž 1. ligy, která by se hrála o sedmi týmech.
Jestli to nechápete tak ........................................!!!
V.Simon
vladisim

Příspěvekod V.Pabián » pon 07. bře 2011 14:43:06

Ani já nic nezpochybňuji, jen konstatuji průběh a závazné termíny pro všechny kluby. Nikdo Vám nebrání v této chvíli se souhlasem soupeře podat žádost o změnu specifikace utkání - změnu hřiště. Je to už v této chvíli s poplatkem, do 25.2. by to mohlo být bez poplatku.
A že se musí vše řešit oficiálním podáním a na Rozpisem dlouhodobých soutěží předepsaném formuláři, to je snad jasné každému, alespoň ostatní kluby i nižších soutěží s tím nemají problém.
Není třeba se urážet a psát, že Vás svaz nechápe. Je třeba řešit standardním způsobem v rámci platných dokumentů.
Odstoupení ze soutěže je vždy problém a je to na úkor soutěže, ale právě proto je tam tak vysoká pokuta, aby si družstva byla vědoma závažnosti takového kroku. Loni to byly ženy Máslovic, předtím dorost Plzeň BH. Je to vždy narušení soutěže, ale nikoliv ze strany ČNS, ale ze strany oddílu.
V.Pabián

Příspěvekod vladisim » pon 07. bře 2011 15:14:35

to: V.Pabián
tak ještě jednou se Vám to pokusím vysvětlit. Solidarita se řádně přihlásila a vše mělo probíhat bez problémů. Na konci února se přihodilo něco s čím jsem se osobně nesetkal za celou moji kariéru( nohejbal hraji 26 let), ale dnes nikomu nelze přikazovat aby hrál dál s tím doufám souhlasíte. V Solidě zůstali 3 hráči
a s nimi hrát ligu nelze. Nikdo není ukřivděný ani nebrečí jenom jsem hledal řešení jak to nejlépe vyřešit. Během týdne jsem sehnal hráče a peníze aby jsme důstojně odehráli celou sezónu pod hlavičkou Solidarity, ale na jiném hřišti a příští rok soutěž řádně převedli. Myslím si, že to je dost nadlidský úkol, který se podařilo splnit (změna hřiště souvisí i s financemi). Tak mě neustále neříkejte, že jsme uražený apod. a ani neházíme vinu na ČNS. Jestli jste to nepochopil mě nejde abych jsem hrál ligu za každou cenu, ale jde mě především aby 1. liga měla plný počet týmů a aby se odehrála bez problémů.
V.Simon
vladisim

Příspěvekod V.Pabián » pon 07. bře 2011 15:49:04

Možná je problém v tom, že za Solidaritu jedná vedoucí a oprávněná osoba p.Vamberský a že Vy, pane Simon, nevíte některé kroky, které vedoucí družstva do této doby konal, měl konat či nekonal.
V.Pabián

Další

Zpět na Soutěže mužů