ZVIDITELNĚNÍ NOHEJBALU

Dlouhodobé a jednorázové soutěže mužů ČNS, republikové i regionální, kluby, družstva, hráči, trenéři, rozhodčí, řídící orgány, pořadatelé, média
Pravidla fóra
Příspěvky, které obsahují vulgarity nebo urážlivé výroky, nezákonné jednání, nesmyslný nebo nečitelný obsah, spam, reklamu (s výjimkou reklamy partnerů NM nebo ČNS), porušují autorská práva, jsou opakovaným příspěvkem, budou odstraněny. Příspěvky, které obsahují hodnocení činnosti konkrétních orgánů ČNS, konkrétních funkcionářů orgánů ČNS, konkrétních organizačních článků ČNS, nebo se dotazují konkrétních funkcionářů orgánů ČNS, musí obsahovat jméno, příjmení a mateřský oddíl (event. funkci v orgánech ČNS) přispěvatele. Příspěvky nesplňující tyto podmínky budou odstraněny. K pokládání dotazů na funkcionáře orgánů ČNS doporučujeme využít rubriku Funkcionáři ČNS odpovídají.

ZVIDITELNĚNÍ NOHEJBALU

Příspěvekod JIMANASA » úte 16. úno 2010 23:31:30

AHOJ VŠEM...

---rád bych se taky po nějaké době připojil do debaty, řekl pár svých názorů atd.
Předně jako nestraný (myslím opravdu) čtenář a fanoušek nohejbalu, který se zajímá o všeobecné dění, bych se rád pozastavil nad tím, že kdykoliv je M. Šnídlem vzneseno nějaké téma, je většinou uživatelů automaticky odsouzeno k zániku. Já jako nedávno zvolený předseda ONS Beroun sice do ,,vyšší,, nohejbalové politiky nevidím, nicméně si dovolím říct, že vždy když tento člověk sem něco napíše, následují buďto dopovědi zasvěcených ve stylu-zase do něčeho rejpeš atd.. a nebo odpoví lidé, co s daným tématem nemají co do činěn a o kvalitě jejich příspěvků raději pomlčet.
Většina lidí říká, že kdo nneí aktivní a jen mlčí, pak nemá právo si stěžovat. Nicméně většina z vás se bohužel chová tak, že sami s ničím nepřijdete a jakýkoliv dotaz či podnět je vámi automaticky odsouzen.
Ruku na srdce, ať si klidně tímto prohlášením proti sobě poštvu x lidí, nicméně jediní kdo se mohou opravdu zlobit jso ti, kteří se v tomto mailu jak o nich mluvím poznají...
Kdybyste namísto odsuzování druhých sami přišli s nějakou aktivitou, mohl být nohejbal možná dále než je dnes.
JIMANASA

Re: ZVIDITELNĚNÍ NOHEJBALU

Příspěvekod JIMANASA » úte 16. úno 2010 23:34:19

---Dále si dovolím nesouhlasit s názorem uživatele PER-OS. Kde jsi přišel na to, že sem na tento server atd chodí většinou hráči z extraligy atd? Dle jmen tu občas najdeš J. Doubravu a jinak? Nikoho, takže myslím, že se velice pleteš. Naopak to vypadá, že klukům co hrajou kraj a okres jde o tento sport možná daleko více-minimálně v tom, že sem dávají svoje příspěvky a vyjadřují se k ledasčemu.
JIMANASA

Příspěvekod JIMANASA » úte 16. úno 2010 23:45:42

---také bych se rád zeptal někoho z vedení svazu, proč jsou www stránky tak zastaralé? Během roku se na nich až na pár aktualit nic nemění, vše při starém. V levém menu-čns- je nabídka na jakousi brigádu z roku raz dva, zkrátka nic ve zlém, ale jak se můžete snažit vytvořit (s čímž ale souhlasím) vlastní nohejbalovou organizaci, když se vám nedaří ani aktualizovat tak jednoduchou věc, jakou jsou www stránky? Jak chcete informace o nohejbalu rozšiřovat, když tento základní problém zůstává nevyřešen?
Když to vezmu třeba ze svého pohledu, tak já jsem x týdnů řešil, jak rozjet nově vzniklou soutěž. Ale po pravdě, informace jsem nikde nenašel. Postupem času se začly informace na netu objevovat, ale vše bylo tak složité. Když jsem dosal formuláře (např. pro soupisku) tak se vůbec neshodovaly s těmi, které jsem dostal od jiných lidí atd.
Nebylo by prosím příště možné udělat, já nevím např. jednoduchý diagram, kde by bylo schema jak postupovat, jste-li např stávající oddl a chcete hrát soutěž, či hlavně když jst nový oddíl a chcete hrát soutěž?
Tohle by hodně pomohlo. Já po pravdě např. jsem čekal, že z těch 6 týmů co´nově projevily zájem se na to 4 vykašlou jen proto, že jsem jim dlouho nebyl schopen dát radu jak vše udělat, jak vyplnit a najít formuláře atd.
Věřte, dalo to dost práce a stálo to dost nervů.
Zařiďte prosím pro příště vše jednoduše a hlavně. dejte k dispozici všechny informace a formuláře od začátku.
Tím, že sem vložíte jednou za x týdnů info jak udělat tuhle část, pak dlouho nic a pak další, je to opravdu složité.
Když už nejde systém zjednodušit, tak jej alespoň pro příště zpřístupněte všem v nějaké přehledné formě.
Stejně tak ohledně příspěvků 200kč/člen týmu. Dodnes nevím, zda je máme platit ČNS nebo KNS.Ptal jsem se na to KNS, bez odpovědi. ČNS řekne je to v kompetenci KNS, zda chtějí nebo ne. Fajn, ale když vám nikdo další neodpoví, jak a co si pak máte myslet?
Za sebe řeknu, že nebým M. Maršálka který mi několikráte pomohl, by asi ani ONS Beroun letos nezačal hrát.
Věřím, že je snahou vedení ČNS oslovovat co nejširší veřejnost a získávat pro tuto hru nové zájemce. Ale prosím, pozor na to, aby díky těmto všem komplikacím a chybějícím informacím to spíše více lidí neodradilo....
JIMANASA

Příspěvekod JIMANASA » úte 16. úno 2010 23:53:10

---A ještě dovolte poslední věc:
Již x krát jsem kontaktoval šéfa redakce sportu O.Černého ohledně pomoci při zviditelnění nohejbalu, samozřejmně vždy mi bylo řečeno ano samozřejmně.
Výsledkem toho je, že se kupují pp z pozemního hokeje, ragby, volejbalu a záznamy z curlingu.
Nechci ani hádat, kolik takový pp z MS v ragby musel stát.
To je ale takovej problém poslat sakra jendou týdně na 2 hodiny štáb aby zprostředkoval pp z extraligy?
Je zajímavé že dle O. Černého neexistují malé sporty, nicméně jeden o který tv zájem nemá se přeci jen najde.
Nebo si myslíte jako on, že v Sobotu či Neděli odpoledne na ČT4 trhají rekordy sledovanosti ať už nové či starší záznamy snad ze všech odětví sportu co existují-což je dle mého kolikráte očividně jen výplň programu-? Já tedy ne, nicméně jako všichni z nás nemáme na vybranou.
Věřím, že každý může obětovat pár minut svého času a napsat mail do tv. Jedině tak-ikdyž možná ani to nepomůže jak ho znám-je šance, že se věci pohnou a nebudeme na nohejbal koukat 3x ročně na 30min záznam.

Díky, NOHU VEJŠ... Marek HORÁK
JIMANASA

Příspěvekod vranis » stř 17. úno 2010 14:31:11

Ahoj Marku, hezky jsi se do toho opřel, jsem rád, že stále existuje pár lidí s věcnými připomínkami- viz. tvé příspěvky a ne jen anonymní borci, kteří jen hážou špínu a pomlouvají. Pokud jde o ty registrace, vše najdeš na těchto stránkách http://nohejbalslany.obrona.net/page.php?p=90 - v zápisu z jednání VV KNS, mluvíme li o Středočeském kraji, chtěl bych ti trochu oponovat v případě Středočeského kraje, kde to funguje a hned po zasedání valné hromady na Pankráci, kde se vše odhlasovalo se přistoupilo na řešení registračních poplatků v kraji, závěry najdeš v již zmíněném odkazu. Kdyby něco, můžeš mě kontaktovat, rád pohovořím, či popíši, Jan Havránek- Vranis, vranis@post.cz, nohejblavrdy.wz.cz, 723815123, případně tě odkáži na kompetentnější osoby, sportu zdar, nohejbalu zvlášť
vranis

Příspěvekod per-os » stř 17. úno 2010 17:12:17

Dovolim si reagovat na Vasi nesouhlasnou reakci k memu prispevku:
1) NEpsal jsem o "extra"ligovych, ale o ligovych hracich, cimz jsem mel na mysli hrace ze VSECH soutezi rizenych primo CNS. Ovsem i tak jste UPLNE VEDLE.

2) Kdyz uz soudite dle jmen a nalezl jste pouze Jirku Doubravu, pak asi ty nase 3 nejvetsi weby nesledujete, nebo ligove hrace neznate. Kazdopadne jste se svym tvrzenim, cituji: "Nikoho, takže myslím, že se velice pleteš." UPLNE mimo.

3) Muj nazor se opira o sledovani zzzz.cz, nohejbal.org a nohecmagazin.cz, osobni ucast v soutezich rizenych KNS i CNS, o 20-tiletou zkusenost s nohejbalem, absolvovani cele rady turnaju. Rekl bych proto, ze mam celkem slusne povedomi o diskutujicich.

4) Suma sumarum: Za svym prispevkem si stojim na zaklade vyse uvedeneho.

5) Prosim Vas, oc opirate toto Vase tvrzeni: "Naopak to vypadá, že klukům co hrajou kraj a okres jde o tento sport možná daleko více-minimálně v tom, že sem dávají svoje příspěvky a vyjadřují se k ledasčemu."????
Domnivam se, ze po proste aplikaci zakladnich aritmetickych operaci (scitani, odcitani, nasobeni, deleni) z Vaseho tvrzeni nezbyde zhola nic.

6) Vazim si Vaseho zajmu o nohejbal, stejne tak jako aktivniho predsednictvi ONS Beroun. Kazdopadne, at uz nekdo hraje nohejbal pres provazek, nebo pod KNS ci CNS, je to pro me clovek-nohejbalist(k)a. Myslim, ze jako takovych jsou nas minimalne tisice, proto mi prijde sledovanost vyse zminenych nohejbalovych severu, stejne jako pocet diskutujicich v nich, jako NIZKA.

Milan Kulovany
per-os

Příspěvekod MAREK » stř 17. úno 2010 22:24:52

Pro J.H.Vraniš---- díky moc za informaci.
Opravdu se sem k nám nic nedostalo, prto bylo pro nás tak těžké informace shánět.
Kontakt si samozřejmně uložím.
Ještě jednou díy.

Marek HORÁK
MAREK

Příspěvekod M. Horák » pát 19. úno 2010 21:49:38

Zdravím...

tak přátelé, ruku na srdce.
Kolik z vás co tyto příspěvky četlo těch pár minut svého času obětovalo a do redakce sportu čt napsalo?
Díky, Marek HORÁK
M. Horák

Příspěvekod per-os » stř 24. úno 2010 5:12:49

Marku,
prsty na klavesnici:-) Proc nereagujete na muj predchozi prispevek?

Mate predstavu, co propagujete? Pokud ano, mate plan, jak na to? Jakym zpusobem oslovujete redakci sportu? Nabizite hotove produkty (sestrihy, zajimavosti,...), anebo se ptate ve stylu: "Bude nejaky nohejbal v TV?"?
per-os

Příspěvekod JIMANASA » stř 24. úno 2010 22:30:39

Zdravím...

reaguji jen když usoudím, že je to třeba.
V tomto případě jsem neměl proč, myslím si svoje a částečně nesouhlaím.
Ligové hráče opravu neznám všechny, (diskuzi na zzz. nepočíám) ale jediné ofišl forum je tady a kolik těch ligových hráčů se zde angažuje? By se spočeto na prstech jedné ruky.
Ohledně dotazu týkajícícho se propagace v tv.
Jakožto řadový občan a fanoušk nohejbalu dělám jediné co mohu:
V případě debat v tv (během poslední doby byly již 2 live) pokaždé zasílám dotaz týkající se nohejbalu. Stejně tak píši do redakce přímo O. Černému.
Odpověď je vždy stejná, zájem máme, ale pak skutek utek....
Ze svojí pozice těžko mohu udělat více.
Kéž by se všichni ostatní odhodlali alespoň k tomuto....

Buďte pozdraveni:-)
JIMANASA

Příspěvekod Maršálek » čtv 25. úno 2010 9:00:07

Marku, to co děláš je jistě chvályhodné a nesmíš se ale divit reakcím ze strany médií. Ta je normální - slibem neurazíš, skutek ale utek. Vše je začarovaný kruh. Náš sport bohužel díky své nenáročnosti opravdu není tolik divácky atraktivní pro nenohejbalovou veřejnost a tak i jeho sledovanost je mizerná. Tím že v TV běží nahodile různé akce, ne cyklicky v nějakém stálém pořadu, to ještě snižuje malou sledovanost. Na ty akce jsou až na výjimky pak vysílání vesměs druhořadí nebo začínající redaktoři s max. dvěma kameramany, což snižuje výslednou kvalitu záznamu a tím zase trpí ta sledovanost. Také nabídka akcí je chudá. TV nejvíce zajímají mezinárodní akce a těch je minimum, z toho většina se mezinárodním statutem honosí jen díky účasti 1-3 slovenských sestav. Prakticky tak divák vidí stále stejné hráče z Česka, Slovenska a výjimečně z nějakého státu východní Evropy. Souhrn těchto faktorů zásadním způsobem ovlivňuje pozici nohejbalu v očích těch, kteří o skladbě pořadů v TV rozhodují. Jak už jsem zde několikrát dříve zmiňoval, sledovanost pořadů a reakce na ně jsou vyhodnocovány - je logické, že existuje zpětná vazba. Aby se pozice nohejbalu zlepšila, musí se zapracovat na všech těchto faktorech. Samozřejmě lze určitý pokrok dosáhnout nalitím větších finančních prostředků, avšak otázkou je, zda by tím nebyla vytvořena jen potěmkinovská vesnice (množství a kvalita pořadů se zcela neadekvátní sledovaností a reakcemi). Co říci závěrem. Bombardování TV reakcemi a žádostmi je určitě jedna z cest (prokazuje se tím zájem o nohejbal z řad veřejnosti), musí to však být řádově alespoň desítky ročně. Ojedinělé ostřelování má jen symbolický efekt - viz Markovo úsilí. Systematická práce s TV (lobing u redaktorů a rozhodovacích osob, požadavky na vysílání kvalitních redaktorů a techniky) také přinese efekt. Pak je však nutné vymyslet zatraktivnění akcí a hry obecně (což zase sami nohejbalisté budou odmítat). Jak říkám, začarovaný kruh.
Maršálek

Příspěvekod JIMANASA » čtv 25. úno 2010 14:35:09

S Martinem nemohu jinak, než 100% souhlasit a podepsat každé jeho slovo...
Také moc nevěřím že se něco změní, ale nevážil byc si sám sebe jako fanouška tohoto sportu kdybych (byť je to asi fakt jen symbolické) čas od času za sebe jakožto za jednotlivce tento dotaz v čt nevznesl.
Bohužel, asi i nadále budeme o víkendu v odpoledních hodinách vídat hokejbal, ženský pozemní hokej dorostenek, juniorský tenis a večer pak kdovíkolikátou odnož regionálních závodů motokár-jistě se světovou prestiží:-)))), či MS v rugby, které údajně stálo několik set tisíc korun..
A ikdyž neznám cenu přenosů, kolik může stát poslat jeden přenosový vůz do města, kde se hraje extraliga v nohejbale. Tak moc by to zcela jistě nebylo.

Mějte se, MAREk...
JIMANASA

Příspěvekod radek » úte 02. bře 2010 9:44:45

Když jsem teď koukal na zetka a četl co se tam píše, tak se pak nedivte. Kromě informace z turnajů jediný téma, co tam exhibicuje ten Slovák a pár českých blbečků mu taky odpovídá. Kdyby místo těhle hovadin stejně jako p. Horák se snažili něco pro nohejbal udělat. Jenže to je právě to. Většina nohejbalistů stačí rozumem jenom na ty hovadiny.
radek

Příspěvekod Ano » úte 02. bře 2010 10:16:40

čemu si ted pomohl ty?
Ano

Příspěvekod radek » úte 02. bře 2010 23:20:43

Já jsem aspoň taky do té telky napsal.
radek

Příspěvekod M.H. » stř 03. bře 2010 13:07:59

S Martinem nemohu jinak, než 100% nesouhlasit. Vždyť to byl právě on, který před pár lety coby Morfeus "odešel" tehdejší vedení ČNS, protože mu bránilo v rozletu a shazovalo se stolu jeho návrhy. Jestliže po letech ve vedení ČNS a v současné době coby předseda komise tuzemského rozvoje chodí v začarovaném kruhu, je to především výsledek jeho práce. Pohovořit o tom ale dovede, jen co je pravda...
Martin Hlavička.
M.H.

Příspěvekod Maršálek » stř 03. bře 2010 16:32:03

Musí tě to Martine stále hodně iritovat, viď:-) Já myslím, že se v tomto téma hovoří především o propagaci a zviditelnění nohejbalu, tak nevím, co to má společného s tuzemským rozvojem a starým vedením? A k té propagaci snad i naše dřívější Komise propagace díl práce přiložila. V začarovaném kruhu nechodím já, ale nohejbal - jak jest v příspěvku psáno. Jen jsem si dovolil ze zkušeností popsat to, proč je někdy naše (tak jako v případě Marka Horáka) úsilí negováno. Nechci ti křivdit, ale dodnes jsi možná nepochopil, o co tehdy šlo, o jaké základní demokratizační principy se jednalo. A kdo všechno chtěl, aby nohejbal nezůstal jen řízen setrvačností a hlavně věřil, že má potenciál se dále rozvíjet. Já naštěstí nejsem z těch, co volají po návratu starých pořádků, ať jde o politiku, nebo nohejbal. Přeji ti od srdce Martine, aby veškeré tvé úsilí bylo korunováno jen pochvalnými reakcemi a měl jsi ze své práce dobrý pocit.
Maršálek

Příspěvekod per-os » stř 03. bře 2010 16:36:29

Vážený pane, milý diváku.
Nohejbal má ve vysílání ČT své místo a bude ho mít i dál.Možná i ve větším rozsahu..
Otakar.Cerny@ceskatelevize.cz
šéfredaktor RS ČT
per-os

Příspěvekod Maršálek » stř 03. bře 2010 16:38:30

To ber Milane s rezervou, ale je to třeba masírovat. Důležité je, že jsi se vůbec dočkal reakce!
Maršálek

Příspěvekod per-os » stř 03. bře 2010 20:51:11

Samozrejme jsem zareagoval, takova diplomaticka nic nerikajici odpoved mi nestaci, tak uvidime, jestli bude pan Cerny komunikovat, pripadne jak.
P.s.: Proc mi nikdo neodpovi na dotazy ohledne dotaci? Neni tento server zrizovan jako podpora ofic. stranek? Proc se nikdo nevyjadri, nevite nekdo?

Milan
per-os

Další

Zpět na Soutěže mužů