Nohec magazín
Jsou vztahy s Korejci na mrtvém bodě? Tisk
Napsal Ladislav Barák   
Úterý, 24.12.2019

2019 korcr 01(Praha) Je to už sedm let, co se na nohejbalovém mistrovství světa v Nymburce objevila výprava z Jižní Koreje. Asiaté tenkrát působili jako zjevení a okamžitě si získali sympatie většiny diváků. U velké části nohejbalové veřejnosti současně vzbudili naději, že časem zvýší konkurenci na mezinárodním poli a zároveň bude možná spolupráce mezi jejich asociací jokgu a světovým nohejbalovým společenstvím. Zkrátka, že kooperace mezi příbuznými sporty pomůže oběma. Třeba časem i na Světové hry či podobný mezinárodní festival neolympijských sportů. Jenže roky letí a v současnosti to spíše vypadá, že očekávání byla až příliš optimistická.

 
Šílenství, nebo realita? Můj úhel pohledu Tisk
Napsal Martin Maršálek   
Středa, 18.11.2020

Sleduje-li dnes člověk jakékoli médium, doslova se na něj vyvalí hromada informací o koronavirové pandemii. Ne, nechci zpochybňovat nebezpečnost poměrně úderného viru, jen se chci jen bez emocí podívat na situaci a zamyslet, co dál může nastat. Mám totiž strach – ze strachu, resp. z jeho důsledků. Na konfrontaci názorů jsem si vzal tři ligové nohejbalisty, kteří kromě dresu zároveň oblékají bílý plášť. Jsou jimi JAN SÝKORA (Český Brod), ONDŘEJ VÍT (Žatec) a MATĚJ PRACHÁR (Šacung Benešov).

 

 
Nohejbal uspěl v anketě NSA Tisk
Napsal Martin Maršálek   
Sobota, 16.01.2021

V době, kdy na nás masmédia chrlí jednu horší zprávu než druhou, přichází v souvislosti s nohejbalem velmi příjemná informace. A není to jen nějaký subjektivní pocit, ale soubor seriózně sesbíraných, tzv. měkkých dat. V aktuálním výzkumu Národní sportovní agentury ČR se nohejbal neztratil.

 
Kratochvíl: Není mi lhostejný další vývoj Tisk
Napsal Martin Maršálek   
Pátek, 01.01.2021

(Veselí nad Moravou) Jedna sezóna končí, druhá začíná. Rozhovor na přelomu roku v Nohec magazínu většinou patřívá korunovanému vládci ročníku. Kvůli koronavirové epidemii ale nohejbal letošního oficiálního krále nemá. Proto jsme k bilančnímu rozhovoru přizvali člověka, který v nohejbalových řadách strávil většinu svého života a jako funkcionář se zásadním způsobem od roku 1968 podílel na činnosti tuzemského i mezinárodního hnutí. Člen nohejbalové síně slávy LADISLAV KRATOCHVÍL (*1946) mj. působil v řadě funkcí statutárního orgánu republikového svazu a jeho odborných komisí, včetně funkce prezidenta svazu.

 
Další český mejdan? Uvidí se v Michalovcích Tisk
Napsal Ladislav Barák   
Pátek, 08.11.2019

2019 msjzprew 01(Nymburk, Michalovce) Sotva stačili nohejbaloví fandové vstřebat dojmy ze superfinálového dne, už se blíží další bonbónek. Tentokrát mezinárodní. Ve slovenských Michalovcích, městě nedaleko hranic s Ukrajinou, se bude v polovině listopadu konat mistrovství světa žen a juniorů do 21 let. Češi budou za řekou Moravou obhajovat pět zlatých medailí a jeden bronz ze šampionátu v Nymburce před dvěma lety.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 271