Nejčtenější články - Regiony

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


V Pardubicích kralovaly Modřice Tisk
Napsal Marek Líbal  |  Pondělí, 14.01.2013

2013_pardubiceopen_01(Pardubice) Pardubice - město sportu. Pravdivost tohoto sloganu dokazují svými výkony především pardubičtí hokejisté, basketbalisté a fotbalisté. Nejlepší sportovce přivádí do města piva a perníku nespočet významných sportovních událostí. Plochodrážní závod Zlatá přilba, tradiční dostihový víkend Velká pardubická nebo šachový turnaj Czech Open. Své místo si mezi vyhledávanými sportovními akcemi postupně buduje i nohejbalový turnaj s názvem Pardubice Open, jehož pátý ročník se odehrál první lednovou sobotu.

Z původně čtyřiceti přihlášených trojic se jich nakonec do univerzitní haly dostavilo „pouze" 33. Zahrát si o vítězství a s ním spojenou finanční odměnu přijeli hráči všech výkonnostních úrovní z různých koutů republiky. Nejvíce se pochopitelně dařilo hráčům z extraligy a reprezentantům z nedávného mistrovství světa. Pořadatelé rozdělili startovní pole do osmi skupin, z nichž vítěz postupoval přímo do osmifinále. Týmy z druhých a třetích míst se pak utkaly o zbývající postupová místa. Všichni favorité své skupiny vyhráli, přestože v některých zápasech měli namále. Za zmínku stojí remíza Mnichova Hradiště „B" (Holas, Kašpárek, Šimáně) s Holicemi (Adamec, Kop, Mrákava) nebo remíza Juniorů (Chadim J., Chadim T., Kalous) s Dolní Radechovou (Doubrava, Kupský, Plachý). 2013_pardubiceopen_02Za hranici mezi úspěchem a neúspěchem mnozí považují čtvrtfinále. V něm byla úspěšná druhá sestava Čakovic na úkor Bělé (Červinka, Rabas, Remeš), Holice se vypořádaly s Dolní Radechovou, Spilkovy Čelákovice nestačily na sebevědomý Šacung (Ešner, Flaks, Štěpař). Stopku obhajujícím Karlovým Varům (Knytl, Vanke, Vedral) vystavily v nejpohlednějším zápasu dne Modřice.

O vyrovnanosti semifinálových zápasů svědčí fakt, že se oba rozhodovaly v koncovkách třetích setů. Jako první si účast ve finále zajistily Čakovice, které tak nepotěšily místní fanoušky Holic. Modřice poslal do finále benešovský Ešner, který svůj poslední úder zacílil do sítě. Útěchou pro Šacung mohl být zápas o třetí místo, v něm však stálo štěstí a Pavel Kop proti. Finále turnaje nabídlo souboj dvou razantních smečařů, Pospíšila s Cibulkou. Kdo čekal vyrovnaný zápas a bitvu o každý míč, musel být zklamán. Modřice si vždy v začátku setu vytvořily náskok, který trpělivou hrou udržovaly. Zvrat mohl nastat ve druhém setu, když Modřičtí nedokázali proměnit čtyři mečboly. Poslední pokus na sebe vzal Tomáš Bíbr a chvilkové modřické trápení ukončil smečí podél soupeřova bloku. Modřice si tak znovu po dvou letech odváží z východočeské metropole pocit vítězství.

Konečné pořadí turnaje:

1. Modřice (Bíbr, Pospíšil, Topinka)
2. Čakovice „B"(Cibulka, Kopáček, Macurek)
3. Holice (Adamec, Kop, Mrákava)
4. Šacung (Ešner, Flaks, Štěpař)

 

Komentáře   

 
#1 HM 2013-01-14 23:32
Jak to jen ty blbý Modřice dělají? Kam přijedou,tam se jim daří a přitom jsou to vidláci z Moravy :-)
 
 
#2 Jenda 2013-01-15 22:45
Mluví s tebe závist :) každý má možnost trenovat a být dobry tak se zaměř spíš na trenink a ne na hloupé psaní:)
 
 
#3 Jenda 2013-01-15 22:46
samozřejmě že Z tebe:)
 
 
#4 Persching2 2013-01-15 23:23
2. Crrr, budíček, konec stání na vodiči. Na konci 1. je dvojtečka, pomlčka, závorka.