Nejčtenější články - Regiony

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 24.09. 21:17 Nohecmagazin
    Pokud sem mohu přidat příspěvek, mohli by jste i Vy redaktoři? ...
  • 17.08. 12:08 Turnaj trojic Výrovice(Pablo)
    26.ročník nohejbalového turnaje trojic o putovní pohár, startovné 150 Kč ...
Na Vranově řádili Slezané Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Pátek, 23.07.2010

2010_vranov_01(Vranov) Za tropického počasí se dohrávalo finále trojic v dalším ročníku dvoudenního mezinárodního turnaje Vranovské léto 2010. Jestli si však někdo myslel, že nedělní turnaj dvojic v neděli bude turnaj pokračovat ve stejné idyle, tragicky se zmýlil. Dvojice byly po rozehraných základních skupinách zrušeny. Déšť a silný vítr totiž víc nedovolily.

Vranovské léto je spojeno především s volejbalovými turnaji, ale poslední dobou se stává také synonymem pro nohejbalový turnaj těch nejvyšších kvalit. Po loňském roce, kdy se jej zúčastnilo rekordních 92 týmů v soutěži trojic a dvojic, nezůstala letošní účast příliš pozadu. Na start v obou disciplínách dostavilo 87 družstev vyšperkovaných několika mistry světa, Evropy, České a Slovenské republiky. Z jedenácti základních skupin vykrystalizovalo osm osmifinálových skupin po třech účastnících a z těch už pouze vítězové měli šanci pokračovat ve vyřazovacích bojích.

2010_vranov_02Čtvrtfinále vystavilo stopku loňským obhájcům prvenství týmu Věční studenti ve složení Doubrava, O. Vít, Dráždil, které vyřadilo trio Karlových Varů v sestavě Zrzavecký, Dvořák a Vanke. Dalším vyřazeným byl tým Rumové pralinky ve složení Pospíšil, Topinka a Bíbr, jehož  účinkování ukončili ve bratrovražedném boji předloňští vítězové Sloni ze Skotska, totiž Pelikán, Kalas a Gulda. V dalším postupu bylo zabráněno také Budějkám, jejichž formace Kozel, Ryneš a Vondrášek nestačila na Slezský FC. Tuto fotbalovou pamětihodnost tvořili Makara, P. Perun a Gebel. Fit tým ve „vyškovském" složení J. Kaděra, M. Müller a Zemánek nedal naopak šanci družstvu s názvem Oceánik v sestavě Novosad, Gargulák, Vichtora.

V semifinále si Fit tým poradil s Karlovými Vary, když Západočeši dokázali ve třetím setu stáhnout stav z 5:9 na 9:9, aby pak poslední slovo stejně patřilo Vyškovákům. Naopak Sloni ze Skotska se museli ve dvou setech sklonit před Slezským FC. Ačkoliv výsledek vypadal  jednoznačně, průběh byl daleko vyrovnanější. Sloni si vše vynahradili v zápase o třetí místo, kde díky dobře zvládnutým koncovkám porazili Karlovy Vary. Byl to ovšem jejich první start na Vranově, ve kterém si nezahráli o zlato.

2010_vranov_03Samotné finále bylo opravdovou reklamou na nohejbal. Role favorita připadla Slezskému FC. Vždyť na spočítání titulů z mezinárodních šampionátů u Patrika Peruna a Richarda Makary by byla třeba kalkulačka a dokonce i Lumír Gebel vlastní nejcennější kov z MS juniorů v roce 2000. Fit tým měl ale v sestavě skvěle hrajícícho Martina Millera, blokařsky ho dobře doplňoval Jan Kaděra a v poli spolehlivý univerzál Petr Zemánek, který zbytečně brzy vyklidil extraligové vody. Strhující duel gradoval díky skvělým zákrokům v poli a nechytatelným útokům ve třetím setu. V koncovce rozhodly zkušenosti a z triumfu se radoval tým „mistrů světa". Cena za první místo a výhra 15 000 korun tedy patřila Slezskému FC.

Nejlepším hráčem turnaje byl po zásluze zvolen MARTIN MÜLLER z týmu poražených finalistů. „Je  to pro mě důležité ocenění, tak nějak jsem si to v duchu přál, ale raději bych samozřejmě celý turnaj vyhrál. Ve finále jsme si na Ríšu a spol. věřili. S Petrem Zemánkem jsme měli perfektně domluvenou obranu a až do třetího setu do stavu 6:6 to fungovalo. Pak jsme ale dostali tři laciné body a už jsme jen stahovali. Neřekl bych, že soupeři byli lepší, měli prostě víc štěstíčka. Tady na Vranově byla fazóna jak se patří, já doufám že to vydrží i do ligy a na play off budu dobře připraven, ale turnaj není zápas," je si vědom hráč obhájců extraligového titulu z Modřic. Sestava, ve které se objevil na Vranově, však dala vzpomenout na jeho vyškovské působení. „Bylo by super se po několika letech s klukama vrátit zpět jako Vyškov, měli bychom více zkušeností. Určitě rozpadu litujeme a často o tom mluvíme, ale myslím, že už se dohromady nikdy nedáme, tak si to alespoň vynahrazujeme těmito turnaji," dodává Müller

2010_vranov_04Turnaj dvojic byl tedy po průběhu přerušovaném deštěm nakonec pořadateli odvolán. I tak si může tato akce udělat další „zářez" na pažbu. Momentálně bychom v letním cyklu jen těžko hledali početněji a kvalitněji obeslaný nohejbalový turnaj.

Konečné pořadí:
1. Slezský FC (P.Perun, Makara, Gebel)
2. Fit tým (J.Kaděra, M.Müller, Zemánek)
3. Sloni za Skotska (Pelikán, Gulda, Kalas)
4. Karlovy Vary (Dvořák, Vanke, Zrzavecký)

Komentáře   

 
#1 Bačik 2010-07-26 16:00
Ahoj Tondo, příští sezónu hrajem stejnou soutěž jako FC Brno. Jsem se díval na tabulku a vstup do sezóny jse Vám "trošičku" nepovedl.
 
 
#2 Antonín Stehlík 2010-07-26 17:55
Čau Bačíku, já myslel že jsi na dovolené, vidím že čert a Bačík nikdy nespí!!! :-)) No já to mám trochu domotané ve fotbalu jsem klokan... ale jinak hezký pokus vpašovat fotbalový název do doleko známějšího sportu, do nohejbalu :-))