• 17.08. 12:08 Turnaj trojic Výrovice(Pablo)
    26.ročník nohejbalového turnaje trojic o putovní pohár, startovné 150 Kč ...
DD: Vypjatá řež v Čelákovicích Tisk
Napsal Lukáš Vlach  |  Pátek, 02.10.2020

(Čelákovice, Holice) Úvodními zápasy odstartovaly semifinálové série Divize dorostu. Holice na svém hřišti potvrdily proti Šacungu roli velkého favorita a po hladké výhře bez ztráty setu mají nakročeno do finále. To v Čelákovicích byl k vidění mnohem vyrovnanější a vypjatější souboj, koncovky však lépe zvládaly Modřice. Moravané si tak vezou z horké půdy důležitou výhru a mohou v domácí odvetě sérii ukončit.

TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice - MNK mobilprovás Modřice 1:4 (série 0:1)

Čelákovice versus Modřice. To bývají vždy velmi vyhecované souboje, na druhou stranu i velmi kvalitní a pohledný nohejbal, což se znovu potvrdilo. Rozhodčí to v čelákovické hale neměli jednoduché, museli několikrát uklidňovat jak rozvášněné místní příznivce, tak i domácí lavičku. Do utkání lépe vstoupily Modřice, když Bílý s Jonasem přehráli ve dvou setech Maturu s Hejtíkem. Seidl s Nesládkem ale dokázali vypjatou bitvu proti Bolelouckému s Brennerem posledním možným míčem tiebreaku urvat a začínalo se znovu. Úvodní trojice, to byl nejhezčí souboj dne, v němž hned třikrát rozhodovaly devítky. Při posledním míči celého zápasu se na bloku zaskvěl Brenner a Jihomoravané šli znovu do vedení. ,,První set se podařilo domácím v koncovce otočit. Jenže v půlce druhého setu začal úřadovat Brenner na bloku a Matura už tak jistě nebodoval. Obrana se zlepšila a chytala jeden útok za druhým. Musel rozhodnout třetí set a domácím nestačilo vedení 8:6 a 9:8. Náš tým prokázal větší odolnost v dramatické koncovce a Brenner zablokoval poslední Maturův skákaný úder,“ popsal klíčové chvíle celého střetnutí modřický trenér RICHARD LAŤÁK. Bílý byl v singlu proti Jedličkovi favoritem, což také svým výkonem potvrdil a hosté měli mečbol. Také odvetná trojice dospěla až do rozhodující sady. Spartaku se v ní ještě podařilo otočit z 6:8 na 9:8, jenže výborně hrající Brenner dvěma výtluky bloku za sebou zajistil svému týmu důležitou první výhru v sérii.

Sestava hostů: Matura, Hejtík, Nesládek, Seidl, Löffelmann, Jedlička. Sestava hostů: Brenner, Boleloucký, Bílý, Jonas, Jurka, Svoboda, Kolouch.

Kapitán Čelákovic DOMINIK HEJTÍK: „Odehráli jsme tři třísetové zápasy a v nich jen jednou bodovali. Samozřejmě se připravíme i na odvetu a pokusíme se vynutit si třetí utkání doma.“

Trenér Modřic RICHARD LAŤÁK: „Sehráli jsme letošní nejlepší utkání a zaslouženě vyhráli. Domácí mají výborný tým, ale my jsme předvedli větší odolnost v náročném prostředí. Klíč k výhře byla první trojice a pak už jsme byli psychicky nahoře. Celý tým podal nadstandardní výkon, ale na druhou stranu se zaměříme i na některé slabší momenty.“

TJ Sokol Holice - SK Šacung Benešov 1947  4:0 (série 1:0)

Domácí přistoupili k utkání zodpovědně a od začátku měli jasně navrch. Nejprve Pohl s Veselým nedali šanci Zieglerovi s Fürbacherem, jen o něco více práce měli vzápětí Dreiseitl a Vojtíšek s L. Krunertem a Šperlíkem. Ani ve trojici se obraz hry nezměnil a Holice, které v obou setech vyzkoušely různé varianty sestav, znovu na kurtu dominovaly. Hned první mečbol poté proměnil Veselý v singlu. Proti Šperlíkovi neměl větší potíže. ,,Zápas jednotlivců je vždy trochu loterie, hostující Šperlík navíc ukázal, že předchozí singly ve čtvrtfinále rozhodně nevyhrál náhodou. V prvním setu se ujal vedení, aktivní nátlaková hra Veselého však slavila úspěch. Náš hráč předvedl svůj vysoký standard a duel jasně ovládl,“ okomentoval závěrečné klání lodivod domácích MAREK LÍBAL. Čtyřicítka spokojených diváků tleskala výhře Holic bez ztráty setu a v Benešově vědí, že také na vlastní půdě je čeká složitý úkol. ,,Holičtí jsou absolutním lídrem letošní sezóny a také tentokrát to potvrdili. Jejich hra je o třídu výš a domácí odveta bude pro nás hodně těžká,“ přiznal  kouč Šacungu TOMÁŠ HANUŠ.

Sestava domácích: Veselý, Vojtíšek, Pohl, Dreiseitl, Kubový, Vohradník, Sochůrek, Machatý. Sestava hostů: Šperlík, L. Krunert, Fürbacher, Ziegler, Janko.

Trenér Holic MAREK LÍBAL: ,,Podali jsme poctivý výkon, jasně jsme dominovali a rychle zapsali první vítězství. V současné době si však nemůžeme být ničím jistí, musíme být i nadále trpěliví a pokorní.“

Trenér Benešova TOMÁŠ HANUŠ: ,,Do Holic jsme přijeli s tím, že je soupeř silný. Očekával jsem ale, že se kluci budou snažit a myslel jsem, že to bude vyrovnaný souboj. Avšak po dvojkách, které jsme suverénně prohráli, se kluci přestali snažit. Neviděl jsem skoro žádnou bojovnost. Naposledy jsem od nich viděl tak špatný výkon ve Zruči. Doufám, že za týden budeme hrát o poznání lépe.“