Nejčtenější články - Soutěže mužů

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 24.09. 21:17 Nohecmagazin
    Pokud sem mohu přidat příspěvek, mohli by jste i Vy redaktoři? ...
  • 17.08. 12:08 Turnaj trojic Výrovice(Pablo)
    26.ročník nohejbalového turnaje trojic o putovní pohár, startovné 150 Kč ...
D1: Modřice ovládly základní část Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Pátek, 02.10.2020

(Vsetín, Prostějov) Základní část Divize 1 Ligového poháru se stala kořistí Modřic. Rozhodlo o tom jejich nejtěsnější vítězství na vsetínské půdě. V semifinále Jihomoravané narazí na Holice. Druhou dvojici pak vytvoří Vsetín a Karlovy. Pokud Valaši minimálně remizují v posledním střetnutí základní části doma s Prostějovem, tak začnou play-off doma. Jestli to ovšem epidemiologická situace dovolí.

Divize 1: 9. kolo

NK AUSTIN Vsetín – MNK mobilprovás Modřice  4:6

Domácí potřebovali zvítězit, aby si uchovali naději na první místo po základní části. Ve Sportovní hale Na Lapači však většinu utkání tahali za kratší konec provazu. Výjimkou byl úvod. Chalupa a Ftačník dvakrát nejtěsnějším rozdílem přemohli Müllera s Hanusem a otevřeli bodový účet utkání. O vyrovnání se bleskurychle postarali Pospíšil s Rosenberkem, když vyprovodili duo Kurka, Bílý. Ještě jednou si Vsetínští vzali vedení zpět. Chalupovovo trio s Majštiníkem a Bílým vystřílelo z kurtu modřickou formaci Müller, Holas, Hanus a alternující Burian. Těžkou úlohu měli před sebou Ftačník, Plachý a Vichtora, proti kterým se postavila elitní sestava hostů Pospíšil, Rosenberk, Višvader. Valaši sice dovedli zápas do tiebreaku, ale tam padli. „Pospíšil potvrdil ve třetím setu svoji extratřídu a soupeř srovnal,“ poznamenal kouč Climaxu LUMÍR GEBEL. Klíčový moment střetnutí přišel ve vloženém deblu. Plachý, Majštiník vs. Holas, Višvader a střídající Burian. „Po dobrém začátku jsme získali první sadu, ve druhé jsme ovšem nejtěsnějším poměrem podlehli. Duel dospěl do devítek i v rozhodujícím dějství, kde jsme dvakrát chytili a Višvader technickým úderem rozhodl,“ popsal hostující lodivod PETR GULDA. Jeho svěřenci se poprvé ujali vedení a už ho nepustili. V singlovém klání dvou mladíčků mezi Bílým a Hanusem předvedl více zkušenosti modřický hráč a náskok Jihomoravanů narostl. Pospíšilova trojice poté měla s Chalupovou ekipou problémy jen v prvním setu. „Až do stavu 7:7 byli domácí pořád ve vedení. Pak ovšem nastal obrat, otočili jsme průběh a nakonec za stavu 9:9 Pospíšil prostřelil jejich obranu. To elitní soupeřovu sestavu nahlodalo natolik, že ve druhé sadě uhrála pouhé čtyři body,“ řekl Gulda. 2:5. O vítězi základní části bylo rozhodnuto. Vsetín ale nechtěl prohrát. Druhá odveta trojic opět dospěla do zkráceného setu, kdy na útoku exceloval Ftačník. Sníženo. Vyrovnanou řež nabídl střet lepších dvojic obou celků. Stav 9:9 třetího setu, Rosenberk neproměňuje útok a domácí trestají. 4:5. Jenže na bod už nedosáhli. Müller a Hanus měli totiž poslední zápas dne pod kontrolou.

SPORTBRO TV 

Sestava domácích: Kurka, Ftačník, Bílý, Majštiník, Chalupa, Plachý, Vichtora, Gebel, Srněnský. Sestava hostů: Holas, Hanus, Višvader, Pospíšil, Burian, Halva, Müller, Rosenberk.

Trenér Vsetína LUMÍR GEBEL: „Utkání se rozhodovalo v nepárové části, kde jsme bohužel nedokázali bodovat.“

Trenér Modřic PETR GULDA: „Cílem utkání ve Vsetíně bylo získat aspoň bod a vyhrát základní část soutěže, což se povedlo. K vidění byly jednoznačné zápasy i velmi vyrovnané bitvy. Myslím si, že konečný výsledek odpovídá dění na hřišti.“

TJ Sokol I Prostějov – T.J. Sokol Holice  3:6

Celkem vyrovnaný výsledek po sérii devíti jednoznačných zápasů. Takhle nějak se dá charakterizovat duel mezi už definitivně posledním Prostějovem a Holicemi. Několik desítek domácích diváků zahřáli na začátku Roba a Ladislav Pírek, když snadno skolili Mrákavu s Červinkou. Prostějovské nadšení ale rychle opadlo. Kop a Pohl se nepárali s Deutschem a Pořízkem, vzápětí se snadno prosadila Mrákavova trojice a třetí bod Východočechů přidali Kop, Pohl a Kučera, když přehráli Robu s Deutschem a Pořízkem. 1:3. Pokud ovšem někdo čekal, že je hotovo, tak se pletl. Hanáci chytili v nepárové pasáži druhou mízu. Michal Růžička s Lukášem Pírkem si lehce poradili ve třetím deblu s Příhodou, Konečným a střídajícím Kučerou. Vrchol dne v domácím podání pak přišel v singlu, kde Roba dovolil Mrákavovi jen deset balonů. 3:3. Žádná dramatická koncovka ale nepřišla. Holice byly v odvetách o parník lepší. Obě trojice zvládly v tréninkovém tempu a vítězství hostů pečetili Kop s Pohlem po jednoznačné výhře nad Robou a Ladislavem Pírkem. „Zlomové byly otočené trojice, kde jsme již na soupeře nestačili. Je to výsledek podle očekávání,“ hodnotil utkání trenér Prostějova RICHARD BENEŠ.

Sestava domácích: Roba, Pírek Lu., Pírek La., Deutsch, Růžička Mich., Růžička Mir.. Sestava hostů:  Červinka, Mrákava, Pohl, Příhoda, Kučera, Konečný, Kop.

Trenér Prostějova RICHARD BENEŠ: „Přes značné oslabení jsme odehráli své nejlepší utkání. Vzhledem k bojovnému a týmovému vystoupení nechci hodnotit jednotlivé hráče, neboť všichni podali velmi dobré výkony. Přesto musím konstatovat, že nejlepším hráčem byl opět Tomáš Roba, který je opravdu univerzál k pohledání.“

Kapitán Holic PAVEL KOP: „K poslednímu střetnutí základní části jsme odjížděli na Moravu ve velmi oslabené sestavě a s několika hráči, kteří se potýkají se zraněním. Jsem rád, ze i přes tento fakt jsme duel zvládli a můžeme se zotavit před semifinále, kde nás čekají Modřice. Věřím, že vše zvládneme a postoupíme do finále letošního ročníku.“

TABULKA DIVIZE 1

Komentáře   

 
#1 Ladislav Barák 2020-10-02 14:38
test