• 17.08. 12:08 Turnaj trojic Výrovice(Pablo)
    26.ročník nohejbalového turnaje trojic o putovní pohár, startovné 150 Kč ...
DD: Středočeské týmy jdou dál Tisk
Napsal Lukáš Vlach  |  Čtvrtek, 01.10.2020

V rozhodujících třetích duelech čtvrtfinále Divize dorostu využily domácího prostředí jak Čelákovice, které přehrály Radomyšl 4:1, tak i Šacung Benešov, jenž se jako jediný vzepřel nadvládě východní skupiny. V semifinále se utkají Holice se Šacungem a na Čelákovice se těší v Modřicích. Peklu a Radomyšli sezóna končí.

SK Šacung Benešov 1947 - TJ Peklo nad Zdobnicí 4:2 (konečný stav série 2:1)

Hosté do rozhodujícího klání již nastoupili s Friesem, jenže jim utekl začátek utkání. Jak Fries s Ferebauerem, tak ani Šimeček s Čižinským nestačili na Šperlíka s L. Krunertem respektive Zieglera s Fürbacherem. Šacung záhy vedl 2:0. Ve trojici Peklo zabralo, jenže Šperlík byl v rozhodujícím třetím setu singlového souboje znovu proti Friesovi úspěšnější a vypracoval tak pro Šacung postupový mečbol. Ten sice ještě Peklo opět hladce vyhranou odvetnou trojicí odvrátilo, jenže ve dvojicích vládli tentokrát domácí. Přesvědčili se o tom Šimeček s Čižinským, kteří nedokázali čelit  L. Krunertovi se Šperlíkem. Postup do semifinále tak slaví po několika letech hráči Šacungu, když se jim povedlo sérii otočit. ,,Domácí předvedli výborný výkon zejména ve dvojicích, kde jsme ani v pozměněných sestavách nenašli recept na to, abychom byli úspěšní,“ věděl trenér Pekla MICHAL HOLATA. ,,Výborně zahrané dvojky bez ztráty setu. Trojky naopak katastrofální. Nejlepším hráčem celého utkání byl Šperlík, svůj výkon korunoval v singlu. Těšíme se poprvé na semifinále,“ radoval se naopak kouč vítězů TOMÁŠ HANUŠ.

Sestava domácích: Šperlík, L. Krunert, Fürbacher, Ziegler, Janko, Khandl, Benák. Sestava hostů: Šimeček, Čižinský, Fries, Kotyza, Kopecký, Teplý, Ferebauer.

Trenér Benešova TOMÁŠ HANUŠ: ,,Na utkání jsme se připravovali a chtěli ho vyhrát. Poměrně nám hru komplikoval vítr, ale s tím jsme si dokázali poradit. Bohužel nám nevyšly trojice, které byly opravdu utrpením. Jinak kluci hráli dobře a s výsledkem jsem spokojený.“

Trenér Pekla MICHAL HOLATA: ,,Nezbývá nic jiného, než pogratulovat soupeři k vítězství. Hra trojic byla sice kvalitní a dominovali jsme, bohužel na postup to bylo málo. Z našeho týmu podal velice slušný výkon Čižinský, na straně soupeře byl jednoznačně nejlepší Šperlík.“

TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice - TJ Radomyšl  4:1 (konečný stav série 2:1)

Hned úvodní střet elitních dvojic zřejmě rozhodl celé utkání. Radomyšl začala výborně a v úvodním setu si L. Votava s Hokrem proti Hejtíkovi s Maturou vypracovali tříbodový náskok. Ten však promarnili a za devítek rozhodl úspěšným klepákem Matura. Druhé dějství zahájil lépe Spartak, stav dospěl znovu do devítek, závěr ale jako přes kopírák. To hostům vzalo vítr z plachet, naopak nabuzení Středočeši od této chvíle koncertovali. ,,Celý ráz utkání určila již první dvojice, kterou jsme ztratili dvakrát 9:10. V tento okamžik jako by nás padla deka, se kterou jsme se už nedokázali vypořádat,“ souhlasil i trenér Radomyšle JOSEF SLAVÍČEK. Seidl s Löffelmannem poté přejeli výrazně chybující Vachulku s Havlíkem a střídajícího T. Votavu. Trápení Jihočechů pokračovalo i ve trojici a domácí sestava Matura, Hejtík a Seidl navlékla třetí vítězný korálek. Hokr ještě vykřesal jiskřičku naděje pro hosty úspěšným singlem proti Jedličkovi, jenže těsnou koncovku prvního setu odvetné trojice znovu zvládly lépe Čelákovice, jež už poté v pohodě dokráčely k vítězství a postupu do semifinále. ,,Nejlepší hráč na hřišti Matura celý zápas ukončil kraťasem. Doufám, že se nám bude dařit i v semifinále proti Modřicím,“ vyhlížel již další souboje spokojený kapitán domácích DOMINIK HEJTÍK. ,,Těžko se mi hodnotí utkání, ve kterém všichni zahráli hluboko pod své možnosti,“ povzdychl si naopak zklamaný Slavíček.

Sestava hostů: Matura, Hejtík, Seidl, Löffelmann, Jedlička. Sestava hostů: Hokr, L. Votava, Havlík, Věženský, Vachulka, T. Votava, Ježek.

Kapitán Čelákovic DOMINIK HEJTÍK: „Do utkání jsme vstoupili vítěznou dvojkou a nakoplo nás i vítězství nově složené druhé dvojky. To byly rozhodující momenty.“

Trenér Radomyšle JOSEF SLAVÍČEK: „Bohužel jsme domácím nebyli důstojným soupeřem a ti zaslouženě postoupili.