Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 24.09. 21:17 Nohecmagazin
    Pokud sem mohu přidat příspěvek, mohli by jste i Vy redaktoři? ...
  • 17.08. 12:08 Turnaj trojic Výrovice(Pablo)
    26.ročník nohejbalového turnaje trojic o putovní pohár, startovné 150 Kč ...
D2 ženy: Šok v Českém Brodu Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Čtvrtek, 01.10.2020

(Český Brod, Praha, Čelákovice) Už je to hodně dlouho, kdy naposledy České Brod prohrál na své půdě. Jenže nic netrvá věčně. Tenhle husarský kousek se povedl Santošce, jež favoritkám uštědřila na jejich antuce pořádný výprask. Na senzační vítězství sice Pražanky nenavázaly v derby s Vršovicemi, ovšem jedno je jisté – v příštích letech se s nimi bude muset počítat!

Divize 2 ženy: 5. kolo:

TJ SLAVOJ Český Brod  - DTJ Santoška  1:6

Aby českobrodské hráčky získaly svůj první set až ve druhé trojici, to byla až do soboty věc nevídaná. Nejprve se nedařilo Cibulkové s Tymichovou proti Zachové a Plechaté, poté se podobně nevedlo i Möglichové s Červenkovou a střídající Chuchlovou proti Tomšové a Kopecké. Domácí kouč Bálek do první trojice nasadil Sýkorovou, Červenkovou, Tymichovou a naskočivší Bálkovou, jenže Tomšová s Kulhavou a Zachovou byly opět lepší. Českobrodská beznaděj pokračovala i ve druhé trojici. Po špatném prvním setu dokázaly Cibulková s Möglichovou a Chuchlovou sice druhou sadu vydřít, ale poslední v poslední možné výměně tiebreaku se k nim opět obrátila štěstěna zády a nastavila usměvavou tvář Kopecké, Tafsi a Plechaté. Hrozbu potupného kanára zažehnaly Sýkorová a Bálková, které rovněž posledním možným míčem udolaly Kulhavou a Tafsi. V singlu Zachová s přehledem přehrála Cibulkovou a mečbol vzápětí proměnilo trio  Kopecká, Tafsi a Plechatá.

Hráčka Českého Brodu VERONIKA TYMICHOVÁ: „Kolektivně jsme se rozložily, jak fyzicky, tak psychicky. Nedařilo se nám nic. Řekla bych, že jsme se porazily samy, ale zároveň ze zkušeností víme, že občas je dobré vypít si hořký pohár až do dna a znovu se nastartovat. Takže hlavy nevěšíme, budeme dál bojovat.“

TJ Sokol Praha-Vršovice II - DTJ Santoška  6:3

Santoška svým výkonem z předešlého dne v Českém Brodě určitě vzbudila v domácím táboře respekt. Oprávněně. Jak totiž hostující hráčky v Brodě končily, tak ve Vršovicích začaly. Oba úvodní debly Santoška ovládla. Domácí sestava Řezáčová, Kulhánková a Fojtíková pak sice proti Tomšové, Tumové, Zachové a střídající Kulhavé excelovala, ale  Santoška si hned vzápětí vzala dvoubodový polštář zpět zásluhou Kopecké, Tafsi a Plechaté. Stíhací jízdu Vršovic odstartovaly Strejčovská s Drahotovou, které dotáhly rozhodující sadu proti Kulhavé, Tafsi a alternující Tumové k vítězství. Singl v podání Fojtíkové, to je domácí jistota. Tentokrát se její obětí stala Zachová. Zlomovou se ukázala být následující trojka. Lépe ji začaly Plechatá s Tafsi a Kopeckou, ovšem Řezáčová s Fojtíkovou a Kulhánkovou odpověděly v koncovce druhého setu. Tiebreak dospěl do devítek a v poslední výměně uspěly hráčky. Pak se Santoška zlomila a domácí výběr si došel pro cenný triumf.

Hráčka Vršovic ZUZANA DRAHOTOVÁ: „Začátek se nám moc nepovedl, prohrály jsme obě dvojice. Pak ale zatáhla za ruční brzdu naše mistrovská trojice Fojtíková, Řezáčová a Kulhánková. Poté jsme soupeřkám povolily ještě vyhrát jednu trojici, ale vše zlomila naše vložená dvojice Drahotová, Strejčovská. V singlu Aneta Fojtíková potvrdila svou nadvládu v této disciplíně a vyrovnaly jsme skóre na 3:3. Po singlu jsme soupeřkám nedovolily uhrát ani bod a  zařídily si účast v superfinále.“

TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice - TJ SLAVOJ Český Brod  2:6

Sobotní domácí nezdar jakoby o den později zanechal na favoritkách stopy. Tedy alespoň v úvodu. Matysková s Vaňátkovou totiž v první dvojici zaskočily Bálkovou, Möglichovou a střídající Červenkovou. Pak se ale hostující nohejbalistky srovnaly a hrálo se podle jejich not. Až v singlu se Tymichové postavila Čapková a korigovala. Cibulková se Sýkorovou a Blažkovou však nedaly domácím čas vzpamatovat se a povolily Očenáškové, Matyskové a Vaňátkové jen jedenáct míčů. Podobně potom excelovala Bálkové trojka s Möglichovou, Červenkovou a naskočivší Chuchlovou, když jejímu tempu nestačily Čapková, Šedová a Doležalová.

Hráčka Českého Brodu VERONIKA TYMICHOVÁ: „Po sobotní převaze soupeřek jsme se potřebovaly vrátit ke svému stylu hry, a tak jsme se snažily více soustředit.