Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 24.09. 21:17 Nohecmagazin
    Pokud sem mohu přidat příspěvek, mohli by jste i Vy redaktoři? ...
  • 17.08. 12:08 Turnaj trojic Výrovice(Pablo)
    26.ročník nohejbalového turnaje trojic o putovní pohár, startovné 150 Kč ...
Singly vyhrála Fojtíková, už po čtvrté Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Čtvrtek, 27.08.2020

2020 mcrzeny1 01(Praha) Nikoliv někde na pláži, jak k tomu vybízelo krásné prázdninové počasí, nýbrž v pražských Vršovicích se sešlo minulou sobotu (pouhých) 12 odvážných singlistek. Právě na zdejších nohejbalových kurtech se totiž odehrálo 19. MČR jednotlivkyň. Otázkou dne zněla, zde se některé z nich podaří sesadit z trůnu trojnásobnou vítězku z minulých let Anetu Fojtíkovou. Odpověď zní: nepodařilo. Domácí hráčka ovládla šampionát v této disciplíně po čtvrté za sebou.

Že čtyř základních skupin sice postupovaly všechny účastnice, ovšem pouze jejich vítězky se kvalifikovaly přímo do čtvrtfinále. Na ostatní čekaly osmifinálové bitvy. Nejzajímavější výsledky? Třeba Zachová (Santoška) si vyšlápla na jednu z favoritek Cibulkovou. Nestárnoucí Svobodová (Chotyně) si pak poradila se Schützovou.

Osmifinále i čtvrtfinále však dokonale prosely startovní pole a určily nakonec čtyřku, jež si to rozdala o medaile. Suverénní Fojtíkovou, procházející turnajem bez ztráty setu, poslal systém v domácím derby proti Kulhánkové. Cibulkové, která musela absolvovat navíc osmifinále a protlačila se přes dvě zástupkyně Útěchova, narazila klubovou kolegyni Bálkovou.

Obhájkyně loňského prvenství byla znovu dominantní a své kolegyni nechala uhrát v obou setech po pěti míčích. Naopak druhé semifinále přineslo boj o každičký bod. První set vyzněl jasně pro loni stříbrnou Bálkovou, ale další dva sety v těsných koncovkách uhrála její českobrodská spoluhráčka. „Tentokrát jsem měla za sebou víc než jeden trénink, takže jsem se cítila fajn. Ve skupině mě velmi překvapila Gábina Zachová. Hrála opravdu pěkně a skupinu vyhrála. Dál v pavouku jsem potkala holky z Útěchova a Fíšu, které nejsou lehkými soupeřkami, ale největší soupeř je pokaždé stejně uvnitř. Pár chyb a člověka to nahlodá. Zbytečně jsem si to někdy komplikovala,“ okomentovala své vystoupení LENKA CIBULKOVÁ. Ve „finále zklamaných“ si poté udržela Bálková koncentraci a odsoudila Kulhánkovou k nepopulární bramborové pozici.

2020 mcrzeny1 02Finálový souboj zapadl do schématu posledních let. Téměř každý útok Cibulkové byl eliminován skvělým polem Fojtíkové, která pak dokázala míče umisťovat na správné místo. V prvním setu to ještě Cibulková zvládala a nedala svou kůži lacino. Druhá sada už byla jednoznačná. Finálovou porážku přijala LENKA CIBULKOVÁ s úsměvem: „Myslím, že odhodlání mi nechybělo. Měla jsem prostě jen větší kazivost a pomalejší nohy“.

ANETA FOJTÍKOVÁ znovu potvrdila své singlové kvality a obrovskou sebedůvěru. „Rozhodně to ale nebylo jednoduché. Tento rok jsem tréninkům singlů moc nedala, a když už jsem si šla kopnout, byl to tak strašný výkon, že to pro mě bylo opravdu dost demotivující. Naštěstí po základních skupinách už jsem si byla jistější a výkon nehodnotím zas tak negativně. Navíc i přes to, že účastněných hráček na MČR ubývá, kvalita je podle mého stále větší a větší. Na každou hráčku, kterou už trošku znám, mám svoji taktiku. Ne vždy jsem ovšem schopná ji zrealizovat na kurtu. Takže i ve finále na Lenku jsem měla jasnou představu, co musím dělat, abych uspěla. Mohla jsem se spolehnout na svůj příjem a málo nevynucených chyb, což byl také klíč k  úspěchu.  Jsem moc ráda, že letos do singlu nastoupily i mé spoluhráčky z Vršovic, kterým se vedlo opravdu moc dobře. Na jednu z nich - Věru Kulhánkovou jsem narazila v samotném semifinále, což pro mě nebyl vůbec příjemný zápas, ale zas bylo jisté, že obě můžeme bojovat o medaile.“

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Sokol Praha- Vršovice II A (Fojtíková)
2. Slavoj Český Brod B (Cibulková)
3. Slavoj Český Brod A (Bálková)
4. TJ Sokol Praha- Vršovice II B (Kulhánková)