Nejčtenější články - Regiony

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 24.09. 21:17 Nohecmagazin
    Pokud sem mohu přidat příspěvek, mohli by jste i Vy redaktoři? ...
  • 17.08. 12:08 Turnaj trojic Výrovice(Pablo)
    26.ročník nohejbalového turnaje trojic o putovní pohár, startovné 150 Kč ...
Spilka a spol. poprvé slavili Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 27.07.2020

2020 sacungcup 1Vítězem 59. ročníku turnaje Šacung Cup se premiérově stala čelákovická trojice Spilka, Flekač, Šafr, která ve finále zdolala domácí sestavu Valeho, Kalase a Truce.

Na start tradičního turnaje se na posázavské trampské osadě Šacung postavil tucet trojic, rozdělených do čtyř základních skupin. Počasí ukázalo startujícím sestavám svou vlídnou tvář, a tak nic nebránilo klidnému průběhu turnaje. Vítězové základních skupin postupovali přímo do čtvrtfinále, na druhé a třetí ve skupinách čekalo osmifinále. V něm k žádným větším překvapením nedošlo. Dva zápasy prvního kola pavouka play-off přinesla jasné výhry Dolních Počernic nad Ligovým výběrem (Flaks, Holas, Doucek), resp. Plazů nad Šacungem D (Jechort, A. a J. Fürbacherové). Ve třech setech se zrodily výhry Radomyšle nad třetí domácí sestavou (Stupka, Ungermann ml., Voltr) a Nadějí ČR nad Čelákovicemi C (Hejtík, Čuřík, Šperlík). Ve čtvrtfinále se s turnajem rozloučila Radomyšl (Nepodal, Pivnička, Masák) po porážce od první domácí sestavy, Plazy (Kačírek, Zelba, P. Kučera) od druhé domácí trojice, Naděje ČR (Tolar, Seidl, Löffelmann) od Čelákovic A. Z kategorie méně očekávaných byla třísetová porážka Čelákovic B (Nesládek, Kolenský, Bareš) s Dolními Počernicemi.

Nejdramatičtější zápas turnaje přineslo první semifinále. Obhajující první domácí formace (Doubrava, Ježdík, Stejskal) změřila síly se svými oddílovými parťáky z B sestavy. Béčko dokázalo v prvním a třetím setu utéci ze tří setbolů soupeře a slavilo postup. Naopak sedminásobný vítěz turnaje Steskal a o jeden triumf méně úspěšnější Doubrava si na další rozšíření sbírky musí minimálně rok počkat. Druhé semifinále mělo jasnější průběh, Dolní Počernice (M. Kaděra, Kozár, Nováček) na první čelákovickou sestavu nenašlo recept ani v jednom setu. Oba zklamaní semifinalisté se poté utkali o bronz, ve vyrovnaném mači se v koncovkách obou setů lépe vedlo domácí formaci.

Jediným hráčem ve finále, který ochutnal šampaňské z trofeje určené pro vítězný tým, byl trojnásobný vítěz turnaje Kalas. Jeho parťáci ze sestavy byli ve finále poprvé. Naopak sehraná čelákovická trojice už několik let marně bušila na vrata aleje vítězů, k výhře často chyběl jen poslední krok. Tak jako loni, kdy Spilka a spol promrhali ve finále dvojici mečbolů. Jenže tentokrát už to vyšlo a byla to výhra z kategorie jasných. Spíše tedy o parník. V prvním setu se ještě zdálo, že by domácí sestava ještě mohla něco s nepříznivým vývojem dělat, ale zůstalo u zdání. Ve druhém přišel první domácí bod až za hrozivého stavu 0:8, kdy o osudu finále bylo dávno rozhodnuto. Čelákovice se tak poprvé zapsaly mezi dosavadní vítěze turnaje.

"Druhé místo je asi fajn, před turnajem bychom ho brali. Dostat se do finále na tomto prestižním turnaji je vždycky super. Akorát když se nepovede poslední krůček, tak to vždy zamrzí. A nám se poslední krůček nepovedl hodně. Skupinu byla povinnost vyhrát. I když jsme tam nějaká hlušší místa měli, povinnost jsme splnili. Přímým postupem jsme ušetřili síly do dalších zápasů. Čtvrtfinále s Plazy nebylo zas tak jednoduché, ve druhém setu jsme se trošku trápili, ale v koncovce to přelomili k nám bojovností. V semifinále proti naší elitní trojice, které se v kleci dlouhodobě daří a je schopna porazit kohokoli, jsme neměli co ztratit. Všechny tři sety byl náš soupeř lepší, paradoxně nám na výhru stačilo pár balonů v koncovkách prvního a třetího setu. Hrozně si cením toho, že i když jsme ve třetím setu znovu prohrávali 7:9, nezabalili jsme to a vydřeli ztracené balony. Ve finále nám úplně odešla mezihra. Tím jsme nebyli nebezpeční na útoku, soupeř nemusel řešit těžké situace, brzy se dostal do pohody a bodoval. My ve snaze riskovat jsme mu šli naproti kažením. Chtěl bych se tak divákům zpětně omluvit, na taková finále asi nejsou zvyklí," okomentoval turnaj FRANTIŠEK KALAS, smečař stříbrné domácí sestavy.

"V předchozích letech jsme několikrát nezvládli rozhodující zápasy. Letos to bylo naopak. Pomohlo nám páteční soustředění na chatě, kde jsme rozebrali taktiku a ta se ukázala vítěznou. Vyhráli jsme základní skupinu, ve čtvrtfinále jsme se chvilku hledali s Nadějemi. Semifinále s Počernicemi bylo vyrovnané jen v prvním setu, druhý už jsme kontrolovali. Náš finálový soupeř měl v semifinále docela štěstí a přišlo mi, že ho postup do finále uspokojil až příliš. V prvním setu nám vzdoroval jen chvilku, docela se jim nevedla nahrávka a když ano, dařilo se mi zablokovat. Pak už se jen dohrávalo. Jsem rád, že se konečně podařilo tento tradiční turnaj vyhrát. Bylo to alespoň pro mě takové zakleté. Snad už jsem to teď prolomil a začnu sázet jednu výhru za druhou," řekl smečař a blokař vítězné trojice MARTIN SPILKA.

K zajímavostem turnaje patřil exhibiční turnaj ve stolním nohejbalu - teqballu, jehož vítězi se stala dvojice Flaks, Tolar. A také návštěva antidopingových komisařů, kteří k odběru vylosovali první čelákovickou a druhou domácí sestavu. "S Míšou Valem jsme měli problém vydat požadované množství, takže se nám turnaj o pár hodin protáhnul. Ale k vyšší úrovni sportu to patří a alespoň je to známka toho, že turnaj i nohejbal mají ve světě sportu hodnotu," doplnil Kalas. 

Zhodnocení skončeného 59. ročníku se ujal nový ředitel turnaje KAMIL KANDA. "Po poturnajové komunikaci s hráči i diváky si myslím, že letošní ročník byl povedený. Byť letos turnaji chybělo několik kvalitních týmů, turnaj se líbil svou atmosférou. Nechybělo ani překvapení v podobě mužstva z Dolních Počernic, které proniklo mezi poslední čtyřku a určitě zajímavou pro diváky mohla být ukázka stolního nohejbalu - teqballu. Domácí fanoušci smutnit nemuseli, byť zlato tentokrát putovalo jinam. Stříbro a bronz také nejsou k zahození a vzájemný souboj v semifinále byl nejlepším zápasem dne. Osobně bych rád pogratuloval Martinu Spilkovi, protože za ta léta co sem jezdí a za předchozí prohraná finále si to už zasloužil vyhrát. Co mě těší, že na turnaji se premiérově představilo několik týmů a mladých hráčů jako byli Ungermann ml., Truc, Nesládek, Tolar, Seidl, Löffelmann, Šperlík, Hejtík, Čuřík a další, kteří jsou předzvěstí generační obměny. Je jen škoda, že některé turnaje bez konzultace s ostatními pořadateli zahýbaly svými termíny a zbytečně dochází k termínovým kolizím," řekl.

Konečné pořadí turnaje:

1. TJ Spartak Alutec KK Čelákovice A (Spilka, Flekač, Šafr)
2. SK Šacung Benešov 1947 B (Kalas, Vale, Truc)
3. SK Šacung Benešov 1947 A (Doubrava, Stejskal,  Ježdík)
4. TJ Sokol Dolní Počernice (M. Kaděra, Kozár, Nováček)

Fotogalerie:

 

Komentáře   

 
#1 Bačik 2020-07-28 06:25
Dobrý den, gratuluji všem madailistům. Velice mě pobavila, udivila informace, že tento turnaj navštívili antidopingový komisaři. Když se podívám na první čtyři týmy, tak nikdo letos nehraje žádnou svazovou soutěž, tak si říkám, že asi zbytečná cesta státních zaměstnanců.
 
 
#2 Tomáš 2020-07-31 12:30
A kde bylo Brno, Vsetín, Vary? Nebo si máme zvykat, že kdysi nejprestižnější turnaj dnes hrají dorostenci a hráči ve výslužbě?
Michal Vale se přejmenoval? Znám ho pod jménem Valenta.
 
 
#3 Petr 2020-08-03 06:45
http://www.nohejbal.org/hrac/2073-michael-vale
 
 
#4 Tomáš 2020-08-03 13:22
Na Varských stránkách je ten hráč psán jako Michal Valenta.

http://nohejbal-kv.cz/?page_id=288