Nejčtenější články - Regiony

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 24.09. 21:17 Nohecmagazin
    Pokud sem mohu přidat příspěvek, mohli by jste i Vy redaktoři? ...
  • 17.08. 12:08 Turnaj trojic Výrovice(Pablo)
    26.ročník nohejbalového turnaje trojic o putovní pohár, startovné 150 Kč ...
Turnaj v Porubě vyhrály Výškovice Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Úterý, 07.07.2020

2020 porubavysl 01(Ostrava) Už posedmé se na konci června v Ostravě konal největší turnaj v Moravskoslezském kraji – Poruba!!! Open. Tentokrát se hrálo po oba víkendové dny. Sobotní amatérskou kategorii vyhrálo vsetínské trio Martin Tomek, David Dvořák a Michael Běhůnek. O den později se mezi elitními formacemi prosadila sestava startující pod názvem TJ Sokol Výškovice ve složení Jan Šlézar, Jakub Ftačník a Petr Gargulák.

„Překvapila nás vysoká sobotná účast, přihlásilo se 22 týmů. Všechny kurty jsme nachystali v dostatečném předstihu, zejména centrkurt byl čistý jako letiště v Dubaji,” usmívá se ředitel turnaje JAKUB TOMÁŠ. Sympatie diváků si v sobotním “předkrmu” získali mladíci ze Vsetína, kteří nakonec celý turnaj ovládli. „Finálové utkání mezi Vsetínem a Splavem sledovalo početné publikum a každý fandil svému týmu. Nakonec mládí zvítězilo nad zkušenostmi a titul z rekreační kategorie putuje na Valašsko,” doplnil Tomáš.

2020 porubavysl 02V neděli se hrálo znovu, své umění tentokrát poměřili borci z výkonnostního nohejbalu. „Sympatie patří všem, kteří den před turnajem odehráli svá mistrovská utkání - nutno podotknout ve velkém horku - a i přesto další den přijeli včas a byli připraveni podat top výkony. Pro všechny hráče byl již ráno připraven v šatně místní tělocvičny profesionální fyzioterapeut, který třeba Ondru Kurku výrazně “spravil“," poznamenal hlavní organizátor akce.

Celodenní program sice v průběhu čtvrtfinále narušil déšť, ovšem po zhruba hodinu a půl trvající pauze se mohlo pokračovat. „Jedničky ze skupin – Přerov a Tj Sokol Výškovice postoupily bez problémů. V dalších zápasech nebylo vůbec jisté, kdo půjde dál. Nakonec Ondra Kurka potvrdil, že na tomto turnaji se mu daří a spolu s Lacem Stupákem a Tomem Hyžákem porazil trojici Doubrava, Hubáček, Zemánek alias Žabáky z Ostravy. Souboj Modřic a Budějc nabídl velmi pěkný nohejbal. Kuba Pospíšil se v prvním setu rozjížděl pomaleji, naproti trojice Gebel, Volman, Chalupa jako by již byla rozehranější, proto brali první set. Ve druhém setu se Kuba se svými spoluhráči Ilášem a Bartošem rozjížděl k vyrovnání a jako by i diváci přivolávali třetí set. Nakonec ale Kuba posadil v koncovce míč do těsného autu a postup braly Budějce,” přiblížil čtvrtfinálové dění Tomáš.

2020 porubavysl 03A šlo se do semifinále. „V tom prvním se utkaly Výškovice a Slezan Budějce. První set získali hosté. Ve druhém setu se stav tahal do 8:8 a nakonec koncovku lépe zvládli domácí. Ve třetím setu Kuba Ftačník škádlil fanoušky Výškovic dvěma zkaženými servisy, ale nakonec zápas "uskákal”. Honza Šlézar ve třetím setu navíc jednou zablokoval a postup domácích do finále byl na světě,” popsal ředitel turnaje. Ve druhém klání si Přerov poradil s týmem Zač je toho loket. „Finále pak rozhodla trochu větší kazivost Honzy Pavelky a titul tak zaslouženě braly Výškovice,” shrnul Tomáš.

„Vítěznou sestavu jsme poskládali asi týden před turnajem a rozhodně jsem nečekal, že nám to bude takhle fungovat. V prvním zápase to sice trošku skřípalo, ale pak už jsem začal věřit, že bychom to mohli dotáhnout daleko. Nejtěžším zápasem byla určitě naše jediná třísetová bitva v semifinále proti Honzovi Chalupovi, kterého jsme porazili už ve skupině. Naštěstí neplatilo pravidlo, že stejného soupeře dvakrát neporazíš,” pochavaloval si si blokař nejlepší formace JAN ŠLÉZAR. „Hodně mě svým výkonem překvapil spoluhráč Kuba Ftačník, se kterým jsem se naposledy viděl asi před pěti lety, kdy jsme spolu ještě v Prostějově hráli druhou ligu. Cenu pro nejlepšího hráče turnaje určitě dostal zaslouženě, stejně tak Peťa Gargulák jako nejlepší nahrávač,” dodal.

Konečné pořadí turnaje (neregistrovaní):
1. Vsetín (M. Tomek, Dvořák, l Běhůnek)
2. Splav (Lud. Matera, Aleš Chmiel, Luk. Matera)
3. Pustkovec A (Spáčil, Kučera, Mazal)
4. Sviadnov (J. Raška, F. Raška, Pěčka )

Konečné pořadí turnaje (výkonnostní):
1. TJ Sokol Výškovice (Šlézar, Ftačník, Gargulák)
2. Přerov (Pavelka, Miklík, Ertelt)
3. TJ Slezan Budějce (Chalupa, Gebel, Volman)
4. Zač je toho loket (Kurka, Hyžák, Stupák)