Nejčtenější články - Regiony

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 24.09. 21:17 Nohecmagazin
    Pokud sem mohu přidat příspěvek, mohli by jste i Vy redaktoři? ...
  • 17.08. 12:08 Turnaj trojic Výrovice(Pablo)
    26.ročník nohejbalového turnaje trojic o putovní pohár, startovné 150 Kč ...
ČP: Finálové repete znovu pro Čelákovice Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 29.06.2020

2020 cp4zc 01(Praha-Čakovice) Poslední čtvrtý turnaj ukončil základní část Českého poháru mužů, soutěži, kterou letos hrají čtyři extraligové a čtyři prvoligové celky. Na kurtech pražských Čakovic se odehrál turnaj se shodným umístěním družstev, jako ten předchozí. Podle očekávání si to ve finále rozdaly oba extraligové týmy - Čelákovice a Šacung. Ve středočeském derby se nakonec z výhry turnajové a tím i v celé skupině mohli potěšit čelákovičtí borci.

Semifinále 1: TJ Avia Čakovice B - SK Šacung Benešov 1947: 0:4

První liga versus extraliga, favorit zřejmý. Domácí byli ale skutečně domácími, a tak mohli pozlobit. Pozlobili hned v první trojce, kde se Schneider, Dvořák a Vacek tahali s Valem, Kalasem, Sehrigem a střídajícími trucem a Ungermannem ml. do posledního možného míče. Výhra šla ale hostům. Ti ovládli druhou trojku, ve které Kopecký, Kopáček, Čech a alternující Kupský nestačili na Stupku, Flakse a Voltra ml. Velmi vyrovnaný byl průběh prvních dvojic, Kopecký a Schneider prohráli s Ungermannem ml., Sehrigem a naskočivším Kalasem v koncovce třetí sady. V singlu Dvořák neměl nárok na Voltra ml. 

STANISLAV VOLTR ST. (Šacung, trenér):Výhru jsem očekával. Výsledek vypadá jednoznačně, ale ne všechno šlo podle plánu. Musel jsem dost měnit sestavu. V koncovkách se však projevovala naše zkušenost.“

Semifinále 2: SK Start Praha - TJ Spartak Alutec KK Čelákovice: 2:4

I tady bylo zřejmé, kdo by měl udávat tón utkání. První zápasový bod ale šel na stranu Startu, když v první trojce Spilka, Bareš a Čuřík nenašli recept na M. Kaděru, Vedrala a Chotovinského. Vyrovnání přišlo po hladké výhře Nesládka, Flekače a Šafra nad Tůmou, Kaplanem a Sankotem. Pražané ale udeřili podruhé, když v deblu M. Kaděra a Vedral srazili Bareše, Kolenského a alternujícího Flekače. Singl měl jasného vítěze, Kolenský si podal Sankota a hosté šli nahoru. O další bod museli hodně bojovat, ve druhém deblu Spilka a Šafr udolali Tůmu s Kaplanem až za devítek zkráceného setu. Utkání ukončila výhra trojice Spilka, Bareš, Čuřík proti Tůmovi, Kaplanovi a Sankotovi.

MICHAL DOUCEK (Čelákovice, trenér): „Ač jsme byli favoritem, měli jsme namále. Hra nebyla z naší strany nic moc, bylo to takové protrápené. Hráči to zvládli spíše morálně, než herně.“

O 3. místo: SK Start Praha - TJ Avia Čakovice B: 4:2  

Repete z turnaje na Startu mělo stejného vítěze. První dvě trojice měly vyrovnaný průběh. V té první M. Kaděra, Vedral a Chotovinský přehráli Schneidera, Dvořáka a Vacka ve třetím setu. Čakovičtí kontrovali výhrou Kopeckého, Kopáčka a Čecha nad Tůmou, Sankotem a Kaplanem posledním možným míčem. Tvrdě se bojovalo o výhru i v prvním deblu, kde M. Kaděra s Vedralem ve třetí sadě porazili Kopeckého a Schneidera. Důležitý bod pro trhák Startu zapsal v singlu Sankot, který neměl problémy s Maříkem. Čakovičtí ale ještě karty nesložili a ve druhém deblu Dvořák s Kupským zdolali Tůmu a Kaplana. Starťáci ale bronz získali, zasloužili se o to M. Kaděra, Vedral a Chotovinský v první odvetě trojic, hladce poraženými byli Kopecký, Kopáček a Čech.

Finále: SK Šacung Benešov 1947 - TJ Spartak Alutec KK Čelákovice: 2:4

Finále mělo podobný průběh jako poslední vzájemné derby. Obě úvodní trojky získal ve třetích setech Šacung. Nejprve Stupka, Flaks a Voltr ml. porazili Spilku, Čuříka a Bareše, poté Vale, Kalas a Sehrig o jediný míč přetlačili Nesládka, Flekače a Šafra. Pak se dočkali Čelákovičtí - Kolenský a Bareš nedali čuchnout Stupkovi, Flaksovi a střídajícímu Ungermannovi ml. Srovnání stavu přišlo po výhře Kolenského v singlu, Voltrovi ml. povolil jen čtyři balony. Jako klíčový se jevila druhá dvojka, po divokém průběhu jí nakonec posledním možným míčem uhráli Spilka, Šafr a střídající Flekač, poražení odešli Kalas, Truc a naskočivší Sehrig. Bojovný souboj v první odvetě trojic rozhodla výhrou nad Stupkou, Flaksem, Voltrem ml. a střídajícím Ungermannem ml. formace Nesládka, Flekače a Šafra.

STANISLAV VOLTR ST. (Šacung, trenér): „Šli jsme do finále s cílem vyhrát a vyhrát i celou základní část. Po našem vedení jsme ale opět katastrofálně zahráli první dvojku. Klíčová byla ale ta druhá za stavu 2:2. I tu jsme začali mizerně, nakonec jsme za stavu 9:9 ve třetím setu útok soupeře chytili, ale špatně. V koncovce jsme ztratili i poslední trojku."

MICHAL DOUCEK (Čelákovice, trenér): „Bylo to hodně podobné minulému turnaji. Po trojkách jsme prohrávali 0:2, pak vyhráli jednoznačně první dvojku a singl. Když se podařilo vyhrát i vyrovnanou druhou dvojku, přelila se pohoda na naší stranu a to se projevilo i koncovkách další trojky.“

Konečné pořadí turnaje:

1. TJ Spartak Alutec KK Čelákovice
2. SK Šacung Benešov 1947
3. SK Start Praha
4. TJ Avia Čakovice B

Konečné pořadí skupiny B:

1. TJ Spartak Alutec KK Čelákovice - 10 bodů
2. SK Šacung Benešov 1947 - 6
3. SK Start Praha - 4
4. TJ Avia Čakovice B - 2

Čtvrtfinálové dvojice tak utvoří Čelákovice - Zruč-Senec, Šacung - Žatec, Plazy - Start a Čakovice A - Čakovice B. Série hrané na dvě vítězná utkání začínají v sobotu 5.9. na půdě hůře umístěného družstva a pokračují v sobotu 12.9. na půdě lépe umístěného družstva. V případě nerozhodného stavu se třetí utkání hraje v neděli 13.9. na půdě lépe umístěného družstva. 

Fotogalerie: