Nejčtenější články - Regiony

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 24.09. 21:17 Nohecmagazin
    Pokud sem mohu přidat příspěvek, mohli by jste i Vy redaktoři? ...
  • 17.08. 12:08 Turnaj trojic Výrovice(Pablo)
    26.ročník nohejbalového turnaje trojic o putovní pohár, startovné 150 Kč ...
Na Poruba!!! Open zvou i billboardy Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Úterý, 23.06.2020

2020 poruba 01(Ostrava) Pokud jste v někdy v posledních dnech projížděli Ostravou, musela vás upoutat zajímavá věc. Na vekých billboardech u silnic i na zastávkách MHD visí pozvánky na nohejbalovou akci. V tuzemsku věc nevídaná. Ovšem jeden z nejlépe obsazených moravských turnajů Poruba!!! Open 2020 si o takovou publicitu přímo koleduje. Na podobně velký a kvalitní podnik v blízkém okolí nenarazíte. O víkendu 27.6 – 28.6. se koná už sedmý ročník. V sobotu si to v areálu ZŠ v Ukrajinské ulici rozdají rekreační hráči, o den později turnaj vyvrcholí, když poměří síly výkonnostní kategorie.

Už teď je jasné, že fajnšmekři, zvědaví na špičkové výkony nad nízkou sítí, si přijdou na své. V seznamu přihlášených aktuálně svítí jména jako Jan Chalupa, Jakub Pospíšil, Petr Bubniak, Jiří Doubrava a další. „Letos jsme díky partnerům turnaje investovali větší částku do reklamy. Cílem není jen propagovat turnaj Poruba Open, ale nohejbal jako takový. Přilákat co nejvíce diváků a zvýšit povědomí sportovní veřejnosti o našem sportu. Klademe si vysoké cíle a za pár let bychom tady chtěli mít nejlepší turnaj v Česku. Zatím se nám každoročně daří zvyšovat jeho kvalitu, ale letošní ročník by měl být mimořádný. Už jen tím, že se bude hrát dva dny,“ tvrdí hlavní organizátor akce a zároveň místopředseda Moravskoslezského KNS JAKUB TOMÁŠ. Podle něj je pořádání Poruba!!! Open zároveň jakousi přípravou na ještě větší podnik. „Cílem je v budoucnu uspořádat mistrovství republiky dvojic nebo trojic v Ostravě a navázat tak na akci, která se tady asi před 13 lety konala.“

2020 poruba 02Jedním z těch, kteří jsou na ostravském turnaji v posledních letech stálými hosty, je JIŘÍ DOUBRAVA. Někdejší reprezentační smečař sice před sezonou pověsil soutěžní obuv na hřebík, na severu Moravy ale nebude chybět ani tentokrát. „V Ostravě jsem pět let studoval, navíc přímo v Porubě. Mám tady spoustu známých a rád se sem vracím. Kluci, kteří turnaj pořádají, chtějí, aby se nohejbal v tomto regionu rozvíjel, aby to tady žilo. Jezdí sem týmy z celé Moravy, je tu hodně hřišť, turnaj má spád. Narazíte tu na příjemné lidi a celkově je tu dobrá atmosféru,“ vypočítává dlouholetá opora Šacungu, proč se na Poruba!!! Open rád vrací. Podle svých slov byl letos na hřišti naposledy v únoru v Přerově. „Sám tak nevím, co od sebe očekávat, ale těším se,“ vzkazuje do Ostravy Doubrava.

V Porubě se tradičně nebude hrát na antuce, ale na umělém povrchu – umělé trávě a tartanu. Vím, že povrch v areálu ZŠ není pro nohejbalisty ideální, nicméně ten areál je výborný i pro konání doprovodného programu a celkově historicky k našemu turnaji patří,“ říká Tomáš. Navíc přidává další specialitu: „Máme nachystaný mobilní kurt, který postavíme dva dny před turnajem.“ Pro nejlepší týmy je připraveno finanční ohodnocení, pro všechny pak zajímavý doprovodný program včetně tomboly. V sobotu i v neděli se začíná v 9.30 hodin, po 16. hodině by mělo dojít na boje o medaile.