Nejčtenější články - Reprezentace

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 24.09. 21:17 Nohecmagazin
    Pokud sem mohu přidat příspěvek, mohli by jste i Vy redaktoři? ...
  • 17.08. 12:08 Turnaj trojic Výrovice(Pablo)
    26.ročník nohejbalového turnaje trojic o putovní pohár, startovné 150 Kč ...
Bitva o světové tituly začíná! Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pátek, 16.11.2018

2018 msmclujpozvanka 1(Rumunsko, Kluž) Pro běžného sportovního fanouška trochu nejasnost, proč se v kolektivním míčovém sportu nehraje na vrcholné mezinárodní akci o sadu medailí jednu, ale hned o tři z různých disciplín. Fanoušek nohejbalový si už nad tím neláme hlavu a těší se na finálové souboje světového šampionátu. O tři světové tituly z jednotlivců, dvojic a trojic se nejlepší hráči planety od dnešního dne utkávají v rámci 3. mistrovství světa mužů federace UNIF v rumunské Kluži.

Česká reprezentace, tvořená sedmičkou hráčů, trenérem Guldou a dalšími členy realizačního týmu, obhajuje dva ze tří titulů - z jednotlivců a z trojic. A dle slov nejen trenéra Petra Guldy jí sebevědomí nechybí k tomu, aby zopakovala triumf, který se zatím podařil jen slovenskému národnímu týmu. Tedy zisk trojkoruny. 

Otázkou však je, zda se to českým barvám podaří. Mužský výběr zatím na rumunské půdě v minulosti nijak neexceloval. Jak na evropském šampionátu v Oradee v roce 2005, tak na stejném místě o rok později v rámci šampionátu světového, se musel spokojit s jedním titulem (v roce 2006 navíc z křížových dvojic, jedné ze čtyř disciplín). A nedávné vystoupení českého reprezentačního béčka v Kluži také nevyznělo nejlépe.

Do jednotlivých disciplín byli nominováni Ondřej Vít (jednotlivci), Pavel Kop, Lukáš Rosenberk, Jiří Kalous (dvojice), Jan Vanke, Jakub Pospíšil, Ondřej Vít, Michal Kolenský, Lukáš Rosenberk (trojice). Bližší informace o šampionátu naleznete na stránce akce, případně výsledky zde.

2018 msmclujpozvanka 2Kromě běžných herních starostí hráčů, trenéra, vedoucího a rozhodčích budou v akci i čeští funkcionáři. Co by z toho pohledu měl klužský šampionát přinést?

"V tuto chvíli očekávám skvěle zorganizovaný šampionát v pěkném prostředí, který by měl předčít předchozí šampionáty v Oradee a zřejmě i další šampionáty konané v zahraničí. Přelomová je i propagace akce, dvou až tříhodinový televizní přenos každý den, to je paráda. V rámci šampionátu se tentokrát kongres UNIF nekoná, bude až v příštím roce. Určitě budeme ale vést rozhovory o tom, jak změnit způsob financování mezinárodních šampionátů, aby nároky na pořadatele nebyly tak velké jako dosud. Slibujeme si od toho větší nabídku pořadatelů. V Kluži proběhne krátký kongres EFTA, bude se týkat jen úpravy legislativy v návaznosti na sídlo této organizace v ČR. Co se týká současných vztahů s druhou mezinárodní federací FIFTA, žádná vzájemná jednání neprobíhají. Z tohoto hlediska bude ale zajímavé sledovat situaci právě v Rumunsku, kde dnes existují dvě národní federace. Současná státem podporovaná federace spadá pod FIFTA, ale co jsem slyšel, mají velké problémy s médii. Dělají sice mistrovství světa, ale s dost podivným systémem a pro prázdné tribuny. Nová rumunská federace, která je členem UNIF, se snaží vydobýt si pozici, aby mohla usilovat o státní podporu," řekl prezident ČNS KAMIL KLENÍK.