Nejčtenější články - Svět

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 24.09. 21:17 Nohecmagazin
    Pokud sem mohu přidat příspěvek, mohli by jste i Vy redaktoři? ...
  • 17.08. 12:08 Turnaj trojic Výrovice(Pablo)
    26.ročník nohejbalového turnaje trojic o putovní pohár, startovné 150 Kč ...
Vsetín přivítá mezinárodní klubovou elitu Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Čtvrtek, 09.08.2018

2018 unifwcpozv 01(Vsetín) Největší mezinárodní akcí měsíce srpna je bezpochyby UNIF Club World Cup 2018, tedy turnaj klubových mistrů jednotlivých členských zemí světové nohejbalové asociace. Akci hostí již tuto sobotu český úřadující mistr NK Climax Vsetín. Domácí celek je určitě aspirantem na vítězství, ale nebude to mít jednoduché. Naznačuje to „až“ druhé místo Karlových Varů, jež se v loňském ročníku musely ve vlastní hale sklonit před rumunským týmem Tengo Salonta.

Před Rumuny varuje také ikona vsetínského nohejbalu LUMÍR GEBEL. „K celé akci přistupujeme zcela zodpovědně. Tím, že tento turnaj pořádáme, máme jenom jednu ambici a to je, tento světový pohár vyhrát. K tomu také odpovídala příprava, kdy jsme absolvovali dvě víkendová soustředění, kdy jsme hráli na mezinárodní pravidla.  Za největšího soupeře lze jistě považovat rumuské Tengo Salanta, kterému tento formát turnaje je šitý přímo na míru. Hrají se dva singly, kde mají silného Bobiše, dvě krátké dvojice a jenom jedna trojice, kde lze očekávat, že budeme mít převahu. Určitě bude zlobit i KAC Košice, kde bude mít zvýšenou motivaci náš bývalý spoluhráč Braňo Belko."

Osm přihlášených klubových celků je nalosováno do dvou skupin, ve kterých hrají týmy každý s každým a z nichž budou postupovat do semifinále vždy nejlepší dvě družstva. Utkání se skládá ze zápasu singlistů, dvojic a trojic, samozřejmě na mezinárodní pravidla. Skupinu A tvoří družstva ze Slovenska, Ukrajiny, Rumunska a USA, ve skupině B budou se Vsetínem soupeřit Maďaři, Francouzi a tým z Polska. Semifinále se hraje křížem.

Program ve skupinách začíná v 8 hodin. Semifinále je naplánováno na 15:30 a finálové střetnutí začne v 17:30. Celá mezinárodní akce proběhne s podporou UNIF na venkovních hřištích Vsetín Sokolovna, v případě nepříznivého počasí v hale Na Lapači. Záštitu nad turnajem převzali hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a starosta města Vsetína Jiří Růžička. „Od akce očekávám v Česku další zviditelnění nohejbalu v jeho mezinárodní verzi jako plnohodnotného sportu. V účastnických zemích pak propagaci futnetu přispívající k jeho rozšíření v těchto zemích. Pro UNIF je to další akce, kterou se můžeme chlubit a která se již stává tradiční. Snad to časem budou pořádat i další země,“ uvedl technický ředitel turnaje VLASTIMIL STEHLÍK.

Komentáře   

 
#1 Fanda 2018-08-09 11:20
Buben Vám ještě ukáže jak se to má hrát... Ušáci s Bubnem na lavici největší favoriti :-)