Nejčtenější články - Regiony

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 24.09. 21:17 Nohecmagazin
    Pokud sem mohu přidat příspěvek, mohli by jste i Vy redaktoři? ...
  • 17.08. 12:08 Turnaj trojic Výrovice(Pablo)
    26.ročník nohejbalového turnaje trojic o putovní pohár, startovné 150 Kč ...
Posázavskou "klec" ovládli domácí Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 30.07.2018

2018 sacungcup 01(Kaliště - Lensedly) Vítězem 57. ročníku letního turnaje Šacung Cup v Lensedlech stala domácí trojice Doubravy, Mrákavy a Stejskala, která ve finále přehrála sestavu z Čelákovic. Bronz brala další čelákovická sestava.

Díky termínové kolizi s některými dalšími akcemi se na osadním kurtu u Kaliště - Lensedel představilo pouhých šest trojic, které si v tropickém vedru nejprve zahrály systémem každý s každým. Poté dvě nejlepší sestavy putovaly rovnou do semifinále, zbylé pak o tuto metu bojovaly ve čtvrtfinále. V něm Karlovy Vary zdolaly pohodově třetí formaci Čelákovic (Zelba, Sekera, Sýkora) a v o něco vyrovnanějším průběhu se v oddílovém derby domácí áčko, ve skupině až čtvrté, popasovalo s béčkem (Kačírek, Flaks, Kupský).

První semifinále nabídlo zajímavý mač, kde Karlovy Vary (Svoboda, J. a M. Medkové) sice v prvním setu utrpěly debakl, ale nakonec disponovaly dvojicí mečbolů. Ten druhý však ztroskotal na Spilkově bloku a prvním finalistou se tak staly Čelákovice B. Čelákovické áčko pak ve druhém semifinále na domácí sestavu znovu nemělo nárok. V zápase o bronz Karlovy Vary vzdorovaly Čelákovicím pouze v prvním setu, druhý už byl v jasné režii Čelákovic A.

"Po základní skupině, kterou jsme vyhráli, jsme určitě pomýšleli na finále. V semifinále jsme ale šli podruhé na první domácí trojku s Jirkou Doubravou a tam jsme už moc šancí nedostali. Mysleli jsme, že na něco vymyslíme, ale nepovedlo se. Ale s bronzem jsme spokojeni," řekl nahrávač čelákovické trojice VOJTĚCH HOLAS.

Domácí trio nezačalo turnaj dobře, ale jeho forma gradovala a finále proti Čelákovicím B už bylo jednoznačnou záležitostí vítěze v obou setech. Zatímco Čelákovice tak berou "jen" stříbro, domácí hráči se mohli potěšit z vítězství - Mrákava poprvé, Doubrava popáté a Stejskal dokonce posedmé. K tomu vítěz bral i příjemnou osmnáctitisícovou prémii.

Nominace do All Stars turnaje neminula smečaře vítězné trojice JIŘÍHO DOUBRAVU. "Zpočátku naše výkony působily dost nesehraně. Měli jsme potíže sladit hlavně obranu a také nahrávka nebyla ideální. Přišlo mi, že soupeři ze všeho dělali body. Potřebovali jsme to všechno zkoordinovat. Chytili jsme se až v posledním zápase ve skupině, kde Čelákovice s Kubou Ftačníkem už měly jistý postup do semifinále a zápas odchodily. Což nám umožnilo doladit mezihru a vyzkoušet si některé herní varianty. V play-off sice ještě nějaké menší chyby byly, ale už to bylo kompaktní. Semifinále bylo skvělé a ve finále to bylo také bezchybné. Zejména od Petra Stejskala na nahrávce, který to mně a Kubovi rozděloval. Kuba dělal čisté body a navíc svým smečovaným servisem tlačil soupeře dozadu. Zkrátka všechno si to sedlo," řekl.

I přes vítězství domácí trojice byla spokojenost ředitele turnaje VÁCLAVA KANÁSE jen částečná. "140 diváků není moc, ale vzhledem k letošnímu obsazení turnaje a tropickým teplotám to ještě není tak špatné. Náš turnaj je díky jednomu hřišti koncipován pro dvanáct sestav z extraligy a první ligy. Letos však došlo k nepříjemným kolizím s oslavou šedesátin Jirky Šmejkala na kempu v Chabařovicích a se soustředěním Vsetína a Košic před světovým pohárem klubů. K tomu osada Dashwood posunula svůj termín na náš. Takže díky kolizím jsme přišli o minimálně pět šest stabilních účastníků. Už jsme přemýšleli i o změně termínu, protože srpnové turnaje to díky návratům hráčů z dovolených a jejich zapojení do přípravy na ligu mají o hodně snazší. Na příští rok máme připraveno několik novinek, takže za sebe mohu slíbit určitě zajímavější turnaj, než ten letošní."

Konečné pořadí turnaje:

1. SK Šacung Benešov 1947 A (Doubrava, Mrákava, Stejskal)
2. TJ Spartak Čelákovice B (Spilka, Flekač, Šafr)
3. TJ Spartak Čelákovice A (Ftačník, Kolenský, Holas)
4. SK Liapor Witte Karlovy Vary (Svoboda, J. a M. Medkové)

Fotogalerie:

 

Komentáře   

 
#1 Pavel k. 2018-07-31 20:52
Jen 6 trojic, z jen 3 oddílu? Na tak štědře dotovanem turnaji? V čem je chyba, ze je úroveň a obsazeni posledních několik let tak tragické? To není o kolizi termínu.propaga ce byla nulová. Dřív to byl mezinárodní top turnaj.
 
 
#2 Martin 2018-08-01 08:04
Turnaj se koná pořád ve stejném termínu spoustu let. Je blbost že by o něm někdo z hráčů nevděděl.
 
 
#3 K.N. 2018-08-01 08:23
Byly roky kdy se tam sešlo třeba 10 silných trojic a byla to prestiž. Letos tam byla jen jedna top trojka a ta i vyhrála. Vysoké finanční odměny a stejně to ti nejlepší bojkotují?
 
 
#4 Antonín Stehlík 2018-08-01 09:34
Jen úvaha. Určitě se nejedná o bojkot.
1. Vybírají se dovolené.
2. Šampionáty začínají ukusovat termíny z prázdnin
3. Jakmile mají hráči i rodinu, končí většinou s objížděním turnajů. 4. Dost hráčů připravuje na World cup club team.
5. Někteří doléčují zranění ze sezóny.
6. Někdy se sejdou i tři akce v jednom termínu.
Rozhodně si nemyslím, že se jedná o nedostatečnou propagaci. Kdo chce opravdu na turnaj jet, ten si najde cestičku jak to zjistit.
 
 
#5 David 2018-08-01 10:06
Jezdíme se koukat každý rok. Loni tam bylo dvanáct trojek samá extraliga i Slováci - výborný ročník. Letos jenom půlka, mluvilo se o nějaké velké oslavě J. Šmejkala a jestli i ten Vsetín s Košicema nemohli. Spíš mě mrzí proč na takové turnaje nejezdí na zkušenou mladý. Místo aby se chtěli vytáhnout na nejlepší, radši pojedou na menší turnaj kde mají větší šanci a ještě se u toho vylejt. Až na nějaký ctižádostivý vyjímky Kalous nebo Ftáčnik mi dnešní mladá ganerace přijde nejslabší v historii.