Nejčtenější články - Reprezentace

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 24.09. 21:17 Nohecmagazin
    Pokud sem mohu přidat příspěvek, mohli by jste i Vy redaktoři? ...
  • 17.08. 12:08 Turnaj trojic Výrovice(Pablo)
    26.ročník nohejbalového turnaje trojic o putovní pohár, startovné 150 Kč ...
Češi dominovali světovému šampionátu Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Neděle, 30.11.2014

2014 msdruzstev 01(Brandýs nad Labem) Hopsa hejsa do Brandejsa, české zlato se tam blejská. Češi naplnili očekávání a po zásluze se stali vítězi 1. Mistrovství světa družstev mužů federace UNIF, které se konalo ve středočeském historickém dvojměstě, nedaleko Prahy. Ve finálovém mači zdolali svého tradičního rivala ze Slovenska. Bronzový souboj dal zavzpomínat na nedávné časy pod hlavičkou FIFTA, kdy se o něj pravidelně utkávali Maďaři s Rumuny. Každopádně zkušební ročník, pro který posloužil náhradní šampionát (za odřeknutého pořadatele z Kanady), nepotěšil jen výsledkově. Již dnes lze s klidným svědomím prohlásit, že hrát o světový titul v družstvech je dobrá věc.

Na oproti dosud v ČR konaným klasickým šampionátům komornější akci se představilo celkem 11 zemí z evropského kontinentu (Česko, Slovensko, Rumunsko, Maďarsko, Francie, Švýcarsko, Polsko, Irsko, Německo, Rakousko, Ukrajina), dvě africké země (Mali, Tunisko), jedna severoamerická (USA) a jedna asijská (Jižní Korea). Pochopitelně s rozdílnou výkonností. Silná šestka byla jasná, otázkou bylo, kdo se seřadí za ní. Největší vyškolení čekalo tuniské nováčky, proti Němcům sice vyhráli jeden set, ale proti českému výběru v šesti setech uhráli jen 11 míčů a proti Švýcarsku dokonce jen 7 míčů. Jeden set urvalo i Mali (s Ukrajinou), stejný počin se povedl i Irům (s USA). Velké očekávání bylo směrováno k jedinému zástupci asijskému kontinentu, ale letos Korejci, snad i díky poevropštěnému hernímu stylu, nepůsobili tak nebezpečně. Ve skupině podlehli 1:2 Maďarsku a tím je ve čtvrtfinále čekal mocný protivník, Slovensko. Jenže slovenské singlové eso Ižol si vybralo slabší chvilku a prohrálo 0:2. Když poté Slováci vyhráli první set debla 11:2, bylo jasné, že další překvapení už se konat nebude. Korejci nakonec skončili sedmí, když v souboji o toto umístění zdolali Polsko. Poláci patří k milým překvapením a je vidět, že účast ve společné mezinárodní soutěži jim jde k duhu. Letos proklouzli do osmičky, ve čtvrtfinále padli 0:3 s Maďary, vždy ve třetím setu. Připomeňme jen, že každé utkání družstev sestávalo z minimálně tří dílčích zápasů jednotlivců, dvojic, trojic, hraných dle mezinárodních pravidel.

Už při letmém pohledu na českou sestavu a sestavy hlavních soupeřů i průměrný znalec tušil, že domácí celek je zřejmým favoritem číslo jedna. Hráčský materiál, který na akci tohoto statutu debutující trenér Gulda měl k dispozici, skrýval velké možnosti, včetně množství různých kombinací sestav. A Češi skutečně od začátku tvrdě své soky školili. Vlastně za celý třídenní šampionát ztratili jeden jediný zápas. Takže si to shrňme: v základní skupině s Německem 3:0 (sety 6:0), totéž s Tuniskem, totéž se Švýcarskem. Ve čtvrtfinále s Francií 3:1 (sety 7:2, porážka v singlu Ondřeje Víta, nutno podotknout, že francouzský singlista zahrál výborně), v semifinále s Maďarskem 3:0 (sety 6:0) a bylo z toho finále. Slováci kromě singlu s Korejci v této disciplíně padli ještě v semifinále s Rumuny. Jenže i tam v dalších disciplínách zatlačili na pilu a soupeře už zisk setu, natož zápasu nepovolili.

O bronz si to tedy rozdali Rumuni s Maďary a i vzhledem k oslabené maďarské sestavě se zrodil očekávaný výsledek (3:0). Přesto vzhledem k předchozím výkonům Maďarů se čekala vyrovnanější bitva. Ale diváci už byli natěšeni na jiný souboj, ten finálový. Český trenér vyslal do zahajovacího boje singlistů Hrona, slovenský protějšek M. Žigala dal důvěru Kilíkovi. Ten sice působil důrazněji, ale výrazně více kazil. Hron sice není žádný razantní bijec, ale udržet míč ve hře umí dobře a Kilíkovy chyby v obou setech mu dopřály klid na hru. První set byl jasný, ve druhém to bylo 5:5, ale pak Kilík znovu kupil chyby. Výsledkem 2:0 (11:5, 11:8) odešel s výhrou český hráč.

JÁN KILÍK: "Karel vyhrál zaslouženě. Udělal jsem moc chyb, ať to byl servis nebo útok. Asi jsem moc chtěl udělat body. Měl jsem udržet míč ve hře a přinutit k chybám i Karla."

KAREL HRON: "Počítal jsem s tím, že půjdu na Kilíka. On spoustu balonů zkazil a tím mě dostal nahoru. Pak už se hrálo uvolněně. To se hrálo ale i tak, protože jsem věděl, že po mně půjdou naše výborné sestavy."

Vyhraný první zápas vnesl určitě pohodu do českých řad, navíc Gulda měl v ruce výborně se prezentující debl Kopa s Rosenberkem, který jistil Plachý. V jejich souboji proti Brutovskému, Kilíkovi a střídajícímu Belkovi ze zrodil jediný finálový zápas, kde Slováci mohli pomýšlet na výhru. První set režírovali Češi. Díky Kopově smečovanému podání brzy vedli 4:0 a Slováci za Kilíka poslali na hřiště Belka. Jejich první bod přišel až za 0:5 a tím byl osud setu zpečetěn. V setu druhém začali Slováci, kde Belka zpět nahradil Kilík, místo výborně hrajícího Rosenberka zkoušet podávat na Kopa a vyplatilo se jim to. Vedli 4:1, ale ve střední části chybovali a český debl se dostal na jednobodový rozdíl. Jenže znovu odešel příjem a trenér Gulda vystřídal Kopa Plachým. I ten se ovšem nevyvaroval chyb a bylo srovnáno. Rozhodující set se k Rosenberkovi vrátil odpočatý Kop a bylo z toho vedení 5:2 a 6:3. V těchto chvílích bylo na slovenském tahounovi Brutovském patrné, že do herní pohody má daleko a několik jeho mezihrových chyb se nečekalo. Jenže Slováci ještě zmobilizovali síly a i díky českým chybám stáhli na 7:7. Kilík ale klíčovým moment zvratu neunesl a dvojicí chyb rozhodl o vítězi - 2:1 (5:11, 11:7, 11:9) Češi.

JÁN BRUTOVSKÝ: "V rozhodujícím setu jsme nezachytili úvodní nápor soupeře. První set byl z naší strany špatný, chytili jsme se až ve druhém. Třetí set přišly zbytečné chyby, pak zase Češi chybovali, bylo to jak na houpačce. Neměli jsme sehranou sestavu. Laco Stupák se zranil na soustředění, Patrik Perun je dlouhodobě zraněný, tentokrát hodně věcí bylo proti nám."

LUKÁŠ ROSENBERK: "Bylo to úžasné. Věřil jsem, že po předchozích dobrých výkonech dostaneme s Pavlem důvěru. Je to můj první seniorský šampionát a potvrdit před náročnou českou veřejností, že si to místo na hřišti zasložím, bylo těžké. Jsem rád, že se nám to povedlo. První set nám vyšel extrémně. Do čeho jsme kopli, byl bod. Bohužel druhý set přišlo pár chyb v mezihře a to nás stálo celý set. Ve třetím setu jsme vedli, ale pak udělali chyb na útoku. Naštěstí jsme se nakonec chytli a Slováky už k ničemu nepustili."

2:0 a Češi šli do trojic s cílem utkání zavřít a nepřipustit tak nějaké zbytečné komplikace. Ze dvojic Gulda ponechal na hřišti Kopa, k němu přiřadil oddílové spoluhráče Pelikána a na světovém šampionátu debutujícího nahrávače Topinku. Žigala sáhl po Brutovském, jehož doplnil Bertkem a Hulínem. Od začátku prvého setu se silově důrazně prosazoval Kop a nic s tím neudělal ani Brutovský na bloku, natož oba slovenští polaři. Vedení 7:4 a 9:4 ozřejmilo, komu set připadne. Jenže druhý set byl dramatičtější. Slováci začali lépe a vedli 4:1. Ze hřiště odešl Kop a nastaly velké Vankeho chvíle. Napodobil Kopův důraz a také Pelikán s Topinkou výborně četli Brutovského smeče. Ten se poté náhle svalil na zem a dlouho trvalo, než se zvedl. Slovákům došel dech a Češi nejenže dotáhli, ale šli do tříbodového trháku - 7:4. Slováci naposledy sáhli na dno sil a stáhli na 6:7. Jenže jako v předchozích zápasech, i zde přišla fatální chyba Slováků na podání v nepravý čas, tentokrát v podání Hulína. Za Bertka naskočil Černota, jenže český expres už měl svůj itinerář jasně určen. Ze čtveřice mečbolů využili ten třetí - 2:0 (11:6, 11:8). A rázem byla hrací plocha plná křepčících hráčů.

MICHAL BERTKO: "Nešla nám moc mezihra, nedostali jsme se k pořádnému útoku. Ve druhém setu Češi dobře vystřídali a změna nás rozhodila. Znovu nám vázla rozehra. Navíc se zranil Janko Brutovský. Sice se ještě postavil a hrál, ale už to nebylo ono."

PETR TOPINKA: "Věděli jsme, co nás čeká. Jana Brutovského máme načteného ze sezóny a připravovali jsme se na něj. Myslím, že se nám to vyplatilo, protože jak já, tak Radek, jsme mu chytili spoustu balónů. Jeho hlavní úder, kterým dělá body, jsme s trenérem vysledovali a pokryli. A to rozhodlo."

Konečné pořadí turnaje:

1. Česko, 2. Slovensko, 3. Rumunsko, 4. Maďarsko, 5. Švýcarsko, 6. Francie, 7. Jižní Korea, 8. Polsko, 9. USA, 10. Rakousko, 11. Ukrajina, 12. Německo, 13. Mali, 14. Irsko, 15. Tunisko.

Fotogalerie:

 

 

Komentáře   

 
#21 Proč 2014-12-04 10:55
náš trenér? My futnet přece nehrajeme. Oni to hrají a my bychom se to tedy od nich měli učit! Nebo ne? Jedině, že by chtěli na dva, na to máme kvalifikaci. Trenéry a dokonce šéftrenéra! To jo.
 
 
#22 Jiří Sládek KPM ČNS 2014-12-04 17:00
"Na titul jsme čekali šest let, což je docela dlouhá doba. Konečně se potvrdilo, že máme nejlepší soutěž na světě. Z toho jsme mohli čerpat," vysvětlil v rozhovoru pro Českou televizi Radek Pelikán. Celý rozhovor s kapitánem národního mužstva a prezidentem ČNS Kamilem Kleníkem si přehrajte na webu ČT sport - http://bit.ly/1vQM8Jh
 
 
#23 Proto 2014-12-04 21:43
21 se dost mýlí.
Reprezentace futnet hraje, trénuje. Náme komisi reprezentace, ta musí trénovat muže na futnet. Futnet má tedy šéftrenéra a futnet má repre trenéra Guldu. Oba zřejmě kvalifikaci na trénování futnetu mají, proto ho mohou trénovat.
 
 
#24 Jo ták 2014-12-04 21:51
a kdy je trénujou? 1x ročně? 2x ročně?
 
 
#25 http://bit.ly/1vQM8J 2014-12-05 10:21
Pan Kleník těm,kteří to hrají,nebo hráli doma jinak radí,aby začali jako my,tj.na více dopadů!U nás to má tradici a pro smečaře je prý útok po dopadu míče jednodušší!Témě ř v přímém tv přenosu objevena Amerika!Je prezidentem svazu země,která má nejlepší ligu/ne na jeden,ale nohejbalovou-na dva/,jak bylo řečeno R.Pelikánem s čímž lze souhlasit! Zároveň je prezidentem UNIFu a z pozice této funkce bude laskavě pomáhat a doporučovat ostatním, aby hráli a trénovali na více dopadů!?Dojemné ,ale na prd!Pokud má tato hra mít v podání ostatních zájemců nějakou sportovní úroveň a kvalitu, pokud má vyrůst konkurence, pokud má mít perspektivu, tak je třeba přímo odhlasovat dva dopady!Co pro to dělá pan prezident? Proč je z pozice své funkce důrazně neprosazuje v UNIF? Pomáhat?To jim teda pomáhá, když odhlasuje FutNet a pořádá jednodopadové akce jak na běžícím pásu! Doporučovat?Dom a trénujte a hrajte vícedopad a na MS přijeďte hrát jednodopad!?Jed ličkárna jak vyšitá.Logiku v tom hledej marně...
 
 
#26 Tak Tak 2014-12-05 20:32
Kolikrát ročně? No to se musíte zeptat Komise reprezentace a jejích trenérů futnetu a realizačního týmu. Já to nevím.
Mě i vás zřejmě nezvou, proto ta vaše zášť k futnetu.
Kvalifikaci máme na obojí druh hry.
 
 
#27 Jiří Sládek KPM ČNS 2014-12-06 16:50
Záznam MS družstev 2014 si můžete přehrát v iVysílání České televize - http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10169274524-nohejbal/214471291440001-ms-druzstev-2014-cesko/
 
 
#28 Jakub 2014-12-27 10:43
Bobis, nejlepsi singlistu
 
 
#29 Lhoták 2015-06-10 20:54
Mohl by nám někdo zavčas objasnit, kde je letos MS v nohejbalu? Nebo to zase bude narychlo v Brandýse. Co je důvodem utajení této důležité věci? Kde je letos vrchol nohejbalových soutěží. Kolik to bude zase letos stát na úkor nohejbalu v ČR? Děkuji za odpovědi.
 
 
#30 Bačik 2015-06-11 05:52
Myslím, že to není MS, ale ME a bude se konat na Slovensku v městě Humenné.V sobotu jsem viděl banner na interlize v Košicích.
 
 
#31 Antonín Stehlík 2015-06-11 05:53
Mohl by nám někdo objasnit, kdo je pak Lhoták? Co je důvodem utajení této důležité věci? Proč si nepřečte pár článků které objasňují financování mezinárodních akcí a pak zejména v Brandýse? Proč si nevyhledá Činnost reprezentace pro rok 2015? Děkuji za odpovědi.
 
 
#32 Lhoták 2015-06-11 08:26
Bačiku děkuji.Stehlíku ,buďte trochu skromnější a přestaňte se svým věčným umravňováním.Ať už se někdo na něco zeptá tady,na zetkách,nebo někde jinde,vždy odpovídá s neotřesitelnou jistotou samozvanec Stehlík a diskutujícím vnucuje své názory až do doby,než všechny otráví a téma zanikne.Zkuste se radši zabývat partou svých kamarádů,ubohýc h podvodníčků a nebudete se hloupě divit,proč se lidi ptají na to,co kde bude.Se divím, že na tohle téma takový snaživý inteligent ještě nic nevyplodil.
 
 
#33 Antonín Stehlík 2015-06-11 08:43
Lhotáku, tvá asertivita když napadáš svaz za to, že si nedokážeš vyhledat věci, které tě zajímají a navíc jej obviňuješ, bez znalosti věci, z toho, že tě vlastně okrádá je znakem že tvé IQ je velikosti IQ mražené makrely.
 
 
#34 Lhoták 2015-06-11 09:09
Niším nepřekvapující projev ukřivděného maloměšťáka,co všude byl,všechno viděl,všechno vedl,zakládal a řídil.Škoda,že všude,kde něco řídil,dodnes nic nefunguje.To ale pan mravokárce taktně zamlčuje.Radit bude ale vostopéro všem chytrolín dál a ještě urážet lidi.Dokonce se cejtí pohoršen,že se té jejich partičce někdo dovolí nedůvěřovat.Že by něco s potrefenou husou?
 
 
#35 Antonín Stehlík 2015-06-11 09:25
Chlapče, kdybys svůj dotaz napsal normální formou, bez tvého populistického NEBO, nic by se nestalo. Takhle jsi ze sebe pouze udělal hlupáka a to už žádným napadáním druhých nenapravíš.
 
 
#36 Lhoták 2015-06-11 10:05
Neuvěřitelný demagog.Vnutí se jako vždycky kam nemá,urazí každého,kdo s ním nesouhlasí a potom ho umravní,že si neměl začít slovem, které se mu nelíbí.Nohejbal ového dinosaura měli už dávno zazdít někam do díry.Třeba by to tam,co to řídil třeba nějaký Stehlík a jsou dva registrovaný kluby v širém dalekém okolí, začalo zase fungovat.Normál ní člověk by po takových "úspěších" zalezl do díry a nevotravoval. Tenhle ale pořád radí a poučuje a umravňuje.
 
 
#37 Humenné 2015-06-11 14:27
http://unifut.net/news.php?d=67
 
 
#38 Lhoták 2015-06-11 20:17
Děkuji za odkaz a moc se omlouvám, že se v tom nemohu zorientovat, neboť to nejsem nikde schopen převést do češtiny. Díky za pomoc.