Nejčtenější články - Reprezentace

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 24.09. 21:17 Nohecmagazin
    Pokud sem mohu přidat příspěvek, mohli by jste i Vy redaktoři? ...
  • 17.08. 12:08 Turnaj trojic Výrovice(Pablo)
    26.ročník nohejbalového turnaje trojic o putovní pohár, startovné 150 Kč ...
Češky vyhrály ve Švýcarsku Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Středa, 19.11.2014

2014 przenysw 01(Ženeva) Na pozvání Švýcarského nohejbalového svazu (Association Suisse de FutNet) sehrála ženská reprezentace přátelské utkání v Ženevě. Na konci října se zúčastnila tradičního střetnutí Švýcarsko – Francie, ve kterém obě země měří své síly v kategoriích mužů, juniorů a žen. Právě poslední kategorii francouzský svaz tentokrát neobsadil, a tak se s domácím výběrem popasovaly Češky. Ze země helvétského kříže si odvezly vítězství 3:1. Páteř české reprezentace  tvořily hráčky mistrovského Českého Brodu doplněné o Řezáčovou. 

Tato nabídka přišla na náš svaz na konci září a po konzultaci s komisí reprezentace jsme této možnosti využili. S vědomím, že švýcarské ženy se již několikrát zúčastnily letního nohejbalového kempu v Chabařovicích, jsme pojali tuto akci jako příležitost zahrát si proti velmi perspektivnímu týmu a potvrzení vzájemných velmi dobrých vztahů. Navíc v rozpočtu komise reprezentace stále ještě zůstal nevyčerpán finanční dar od pana Andora Šándora, bývalého náčelníka Vojenské zpravodajské služby ČR, který se s děvčaty potkal v pořadu Snídaně s Novou v době po Světovém poháru v Montrealu 2013. Švýcaři pak hradili ubytování a stravu celé výpravy, která čítala mimo hráček také trenéra Jiřího Šmejkala, řidiče Vlastimila Pabiána a mé maličkosti. Utkání se konalo v ženevské městské sportovní hale Centre Sportif du Bout du Monde,“ uvedl prezident Českého nohejbalového svazu KAMIL KLENÍK.

2014 przenysw 02Přátelské klání se hrálo na dva dopady a začalo prvními trojicemi, které našim děvčatům nedělaly žádné větší problémy, a tak sestava Möglichová, Fischerová a Chuchlová zvítězila 2:0. Naopak švýcarská singlistka Cathrine Striebel dokázala, že v této disciplíně udělala velký pokrok a nedala Lucii Fischerové šancii. Vyrovnáno. Následný debl na krátké hřiště nabídl vyrovnaný souboj. Domácí dvojice Cathrine Striebel, Mélissa Amantini nedávala svým soupeřkám vydechnout. Českým hráčkám zpočátku dělalo problém krátké hřiště, na které se u nás nehraje, ale nakonec se zkušenost prosadila a sestava Řezáčová, Cibulková a střídající Möglichová mohla připsat druhý bod za výhru 2:0. Závěrečná trojice ve složení Cibulková, Červenková a Řezáčová nedala soupeřkám šanci a pečetila triumf hostujícího družstva. „Tento koncept, tedy soutěž družstev, začíná mít v mezinárodním nohejbalu hodně příznivců a některé země si myslí, že by mohlo dojít ke značné kvalitativní výměně. Měl by být výhodou pro týmy, které mají širší a vyrovnanější reprezentační kádr. Hodně si od toho slibují zvláště Švýcarky, mohlo by to pomoct také Maďarkám. Samozřejmě by z toho mohly profitovat i naše reprezentační výběry. Uvažuje se, že by se soutěž družstev mohla v budoucnu střídat s individuálními šampionáty světa a Evropy,“ pochvaloval si trenér ženské reprezentace JIŘÍ ŠMEJKAL.

2014 przenysw 03Mezi českými hráčkami vyvolala možnost mezinárodní konfrontace nadšení. Vždyť to, aby ženská reprezentace vyjela k mezinárodnímu utkání mimo šampionáty, byla donedávna věc neslýchaná. Myslím, že jakákoliv zkušenost na mezinárodní úrovni je k nezaplacení. Je hrozně vidět, jak rychle ty holky rostou, každý chabařovický kemp je posune dál a zvlášť v singlu a krátkých dvojkách to je hrozně vidět. Jejich singl je opravdu nebezpečný, ta holka určitě individuálně trénuje zvlášť jeden kop, který je v podstatě nechytatelný. My takhle netrénujeme, tohle v lize nikdo nehraje. Ani krátké dvojky netrénujeme, pouze na reprezentačních soustředěních. Švýcaři mají super zázemí, sportoviště téměř volně k dispozici. Je tam vidět spousta sportujících lidí, to je fajn pocit,“ popisuje česká reprezentantka KATEŘINA ČERVENKOVÁ a dodává: Trošku doufáme, že tyhle mezinárodní výjezdy nakopnou ostatní holky a ty začnou makat. Do národního týmu  se přece může dostat každý. Já si pamatuji, jak  Kamil Kleník začal mluvit o nové nohejbalové asociaci. Říkal: Holky, jestli se tohle podaří, tak nebudeme jezdit jenom Rumunsko a Maďarsko, ale budeme hrát ve Švédsku, Dánsku a třeba i v Kanadě… Je to borec, protože se mu to povedlo! A já osobně jsem moc ráda a vděčná, že jsem to ještě mohla zažít.“

Komentáře   

 
#1 Redaktor 2014-11-21 21:48
Nevěděl. Nebyl. Neviděl. Popsal. Díky. Děvčata to hrají pro zdraví, zábavu, radost,jenom škoda, že ne pro diváky.
 
 
#2 Antonín Stehlík 2014-11-22 07:51
Doporučuji vám prostudovat následující odkazy.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Paranoia
http://cs.wikipedia.org/wiki/Schizofrenie
 
 
#3 Student 2014-11-24 17:02
Věděl jste o akci? Ne. Byl jste? Ne.Viděl jste? Ne. Hrají to děvčata tak, jak jsem napsal? Myslím, že ano. A soudě dle foto platí i to o divácích. Hala hezká, jenom nevím, zda někde nahoře na bidýlku přece jenom nějakého diváka trenér nevidí… něco je špatně? Popsal jste to docela hezky, přesně tak, jak jsem předpokládal. Klídek a díky.
 
 
#4 Antonín Stehlík 2014-11-24 17:11
Jednoduchý člověče, asi byste první protestoval, kdybych uvedl, že kromě doprovodného týmu byl v Ženevě ještě redaktor NohecMagazínu. Předneste to na Valné hromadě a navrhněte že by tam měl být vždy také redaktor. My bychom to uvítali. Uvidíte reakci. Ačkoliv... vy jste takový podělánek... Takhle je to jednodušší. ;-)
 
 
#5 Student 2014-11-24 18:24
Pokusím se na VH přednést a navrhnout, aby studovaný redaktor NohecMagazínu jezdil na zájezdy s repre a byl tak v obraze pro případ, že se nějaký jednoduchý podělánek na něco zeptá. Hluboce se omlouvám a už to nikdy neudělám.Asi...
 
 
#6 Antonín Stehlík 2014-11-24 19:53
Takoví jako vy na VH nechodí. Takže pouze plané sliby. Škoda. ačkoliv, možná zrovna vy jste v minulosti jezdil na podobné akce jako podržtaška... a chybí vám to ;-)