Nejčtenější články - Reprezentace

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 24.09. 21:17 Nohecmagazin
    Pokud sem mohu přidat příspěvek, mohli by jste i Vy redaktoři? ...
  • 17.08. 12:08 Turnaj trojic Výrovice(Pablo)
    26.ročník nohejbalového turnaje trojic o putovní pohár, startovné 150 Kč ...
Hledá se trenér juniorky, díl druhý Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Středa, 05.03.2014

2014 vrjuniorka 01(Nymburk) Druhým rokem je česká juniorka bez svého přiděleného trenéra, který by byl jen její. Loňské výběrové řízení skončilo fiaskem, kdy jediný uchazeč nesplňoval stanovené požadavky, a tak se role "na vedlejšák" ujal trenér mužského výběru Petr Gulda. Nyní je zde druhý pokus a zda dopadne lépe předchozího, je ve hvězdách.

Co vlastně je po zájemcích, kteří se do konkurzu na trenéra juniorky přihlásí (uzávěrka 31.3.), požadováno? Určitě trenérská licence kvalifikačního stupně "C" (vyšší stupeň není v rámci ČNS organizován) a občanská bezúhonnost. Také minimálně dvouletá praxe u ligového družstva a věk 25 let a vyšší. Uchazeči též musí předložit životopis a své představy o přípravě, nominaci hráčů a dalších klíčových věcech (mj. popis základních odlišností mezinárodních pravidel od českých, hlavní odlišnosti přípravy hráčů pro mezinárodní pravidla, pohled na problematiku fyzické připravenosti reprezentantů a jejich životosprávu).

2014 vrjuniorka 02"Od roku 2012 vedl juniorku Petr Gulda. Ten v loňském roce úspěšně kandidoval na trenéra mužského výběru. Bohužel stejný konkurz, ale na trenéra juniorky, skočil propadákem. Proto Výkonný výbor ČNS pověřil Guldu i vedením juniorky. Musím říci, že spolupráce s ním byla na výborné úrovni a odvedl dobrou práci, podpořenou i výsledky. Nemám nic proti tomuto modelu, kdy trenér vede jak muže, tak juniorku. Má to i svou logiku. Juniorka, to není to samé, co byli dorostenci. Junioři jsou o dva nebo tři roky starší a rekrutují se především z hráčů mužské extraligy nebo první ligy. Trenér tak musí mít zkušenosti s vedením kvalitních mužských ligových týmů, musí mít autoritu a hráči ho musí brát. Nyní tedy VV rozhodl znovu konkurz zopakovat a dát tak šanci případným zájemcům. Pokud by to znovu nevyšlo, byl bych pro to, aby trenér nebyl vybírán, ale přímo jmenován," okomentoval výběrové řízení předseda Komise reprezentace ČNS JIŘÍ ŠMEJKAL.

Ten se vyjádřil i k tomu, jak tipuje, že konkurz tentokrát dopadne. "Podle dosavadních signálů si myslím, že letos už se zájemci najdou. Už jsem sám s několika potenciálními zájemci hovořil a ti uvedli, že zájem zvažují. Je také zřejmé, že Petr Gulda nasadil laťku vysoko a jeho nástupce nebude mít lehké takové výsledky zopakovat. Jak jsem již uvedl, může se ale i stát, že nakonec se nikdo nepřihlásí a budeme muset znovu uvažovat o souběhu s mužskou kategorií," dodal Šmejkal.

 

 

 

Komentáře   

 
#1 Parléř 2014-03-06 00:29
Je tady hromada přiblblíků, kteří se honosně podepisují jako anonymní trenéři mládeže. Potom je tady pár trenérů, který se daj spočtnout na prstech jedný ruky, co by to mohli tak nějak možná dělat, ale spousta věcí jim k tomu tak nějak ještě chybí. Tím myslím v uctivosti pány Beneše,Šnajdra, Kalouse. No a pak je tady jediný, který svou práci je schopný vést dlouhodobě, koncepčně a metodicky a to je pro spostu lidí kontroverzní pan Hlavička.Nechci nikoho urazit, ale větší výběr v současné době bohužel nemáme.
 
 
#2 Petr 2014-03-06 08:01
Právě nemyslím že by to měl dělat někdo z trenérů mládeže. Musí to být trenér z ligy mužů. Reprezentanti junioři s dorosteneckou ligou už namají nic společnýho.
 
 
#3 vena 2014-03-06 09:08
Parléři no je vidět že jsi mimo mísu. ze tvé svaté čtveřice to může dělat jedině Kalous.
 
 
#4 Chlum 2014-03-06 09:17
Vždyť je to jedno. Přece všichni dopředu vědí, na koho to zbyde a kdo nás už pokolikáté zachrání.
 
 
#5 váša 2014-03-06 09:27
To jsem zvědav, komu to dají
 
 
#6 váša 2014-03-06 09:28
Já bych navrhoval Hánu ze Zruče, ten prý byl odvolán a "A" tým má nového trenéra.
 
 
#7 Antonín Stehlík 2014-03-06 10:10
Podle mne je škoda, že to nechce dělat Honza Buddeus. Stálo by za to, ho ještě oslovit.
 
 
#8 Chlum 2014-03-06 11:35
Ne každý unese Hánův hurónský řev, i když je míněný sebelíp. Budeus by asi nebyl správnou volbou, jelikož už při kandidatuře na post trenéra mužů avizoval, že o juniorskou kategorii nemá zájem, neboť se s juniory nikdy nezabýval a nemá o nich žádný přehled.
Von to ale nakonec veme přece jenom Jirka. Áve César.
 
 
#9 MS 2014-03-06 11:44
Chtělo by to celé předělat.
Velitel všech velitelů reprezentace JŠ, to už máme.
Potom by to chtělo sekretáře za 140 na hodinu a to by si mohl vzít jedině JS.
No a repre juniorů by měl vést odborník na mládež na slovo vzatý Michal H.
 
 
#10 Hostinský Michal 2014-03-06 16:31
Michal Holata je určitě zkušeným odborníkem v oblasti mládeže, ale obávám se, že z nejen z časových důvodů se na trenéra juniorské reprezentace nepřihlásí.
 
 
#11 Chlum 2014-03-06 22:33
Myslím, že Michalem H. nebyl myšlen velmi dobrý a mezi lidmi všeobecně oblíbený Holata, ale jiný Michal, se stejnými iniciály, který se nasral po jednom celovečerním sedánku v CHabařovicích kam nemá a dělá svazu s mládeži pouze ostudu.
 
 
#12 Petr 2014-03-07 09:05
Zdá se mi to, nebo už se v nohejbalu dokážou lidi bavit jen jízlivým vandrováním do jiných?
 
 
#13 JD 2014-03-09 08:20
P. Šmejkal říká že s nějakými zájemci už předem mluvil. Tušíte někdo o koho by se mohlo jednat?
 
 
#14 Diskutéři 2014-05-26 13:10
mě by spíš než kdo zajímalo, na jakou hru je bude potencionální trenér připravovat. Pochopitelně to musí být dvoudopadový nohejbal, protože tak je to podle pravidlech UNIFu a na tuto hru odborníky máme. Trenéra s kvalifikací na jednodopadovou hru ovšem nemáme, když ji nehrajeme, že? Prezident UNIFu a celé vedení svazu by se nad tím měli zamyslet a angažovat někoho ze zkušených zahraničních trenérů z některých zemí, které futnet hrají a mají výborné výsledky! Nebo poslat některého z našich na stáž, třeba do...těžko vybrat když je těch zemí už tolik. Nejlépe šéftrenéra, který potom předá zkušenosti. Musíme se přece připravit na přechod k futnetu, ať nejsme ostatním pro legraci, ať jsme in!