Nejčtenější články - Reprezentace

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 24.09. 21:17 Nohecmagazin
    Pokud sem mohu přidat příspěvek, mohli by jste i Vy redaktoři? ...
  • 17.08. 12:08 Turnaj trojic Výrovice(Pablo)
    26.ročník nohejbalového turnaje trojic o putovní pohár, startovné 150 Kč ...
V Nymburku proběhla soustředění talentů Tisk
Napsal Antonín Stehlík, Michal Hostinský  |  Středa, 29.01.2014

2014 stnym 01(Nymburk) Sportovní centrum Nymburk se v lednu stalo dějištěm dvou nohejbalových akcí. Komise reprezentace uspořádala z ušetřených zdrojů víkendové soustředění dorosteneckých talentů a o týden později se na obdobnou akci mohlo těšit i něžné pohlaví. Obě soustředění proběhla pod taktovkou šéftrenéra české reprezentace Jiřího Šmejkala.  

Dorostenci měli o druhém lednovém víkendu na programu různé formy “nohejbalu“ a také atletické testy. Mladí hráči si tak mohli vyzkoušet jak rozdílné jsou dvojice na krátké hřiště, jak odlišná je hra s míčem na jokgu nebo náročnost jednodopadu. Fyzické testy probíhaly ve složení přesah, přednos, trojskok sounož, výšvihy a člunkový běh. Právě v této zkoušce nejlépe obstál, trochu překvapivě, Filip Štrejl, kterého bodově následovali Jakub Ftačnik a Lukáš Hokr.

2014 stnym 02„Protože je na mezinárodní scéně reprezentace až do jedenadvaceti let, chtěli jsme uspořádat soustředění pro mladší nadějné nohejbalisty, kteří by mohli do juniorského výběru časem nahlédnout. Hráče na tuto akci jsme vybírali ve spolupráci s mládežnickými trenéry jak na základě regionálního rozpoložení, tak na základě jejich přístupu a talentu. Bohužel ne všichni pozvaní hráči soustředění absolvovali. Zdravotní komplikace zamezily účasti horažďovického Petra Pivničky. Druhým absentujícím se stal Tomáš Roba z Prostějova, který musel se školou na lyžařský výcvik. Jako třetí pozvání odmítl i Jiří Kalous. U Jirky mě to však nemrzí, neboť ten do juniorské reprezentace již stejně patří. Právě kvůli těmto absencím jsme narychlo povolali ještě Filipa Štrejla z Chabařovic jako náhradníka. Teď po soustředění musím říct, že jsou zde typy hráčů, kteří díky svému zájmu a píli mohou podle mého do juniorky nakouknout. Dále jsou zde typy, které bychom si pro jejich talent neměli nechat utéct. Samozřejmě bude záležet především na nich, jestli na sobě budou dále pracovat ve svých klubech. Mám radost, jak k soustředění všichni kluci přistoupili a jak bojovali, i když jim zrovna něco nešlo. Rád bych, aby se tato soustředění stala tradicí, kterou bychom mohli rozšířit o jedno soustředění žákovského výběru,“ vyhodnotil dorostenecké soustředění kouč JIŘÍ ŠMEJKAL.

Seznam účastníků: Martin Sehrig, Filip Štrejl (oba Chabařovice), Milan Kučera (Chotyně-Semily), Petr Chejn (Šacung), Lukáš Hokr (Horažďovice), Jakub Ftačnik (Prostějov), Tomáš Gulda (Modřice), Milan Závorka (Chabeřice), Tomáš Hyžák (Vsetín).

2014 stnym 03Budeme schopni v budoucnu v ženské kategorii konkurovat ostatním zemím, které patří ke světové špičce? Dorůstá nám podobná úspěšná generace, jako je ta současná? Na to mělo dát částečnou odpověď soustředění adeptek ženského nohejbalu v juniorském věku, které se konalo v Nymburce o týden později pod vedením trenéra ženské reprezentace Jiřího Šmejkala, kterému asistovala také vyhlášená nejlepší nohejbalistka uplynulého roku Veronika Malátová. Během akce vystřídaly adeptky obě haly a ochutnaly tak prostředí, ve kterém většina z nich ještě nikdy nehrála. Cílem soustředění bylo vytipovat mladé, kvalitní a hlavně nadšené hráčky, které by mohly v horizontu několika let postupně nahrazovat současnou generaci. Děvčata absolvovala fyzickou i nohejbalovou přípravu, nácvik herních variací i hru na česká a mezinárodní pravidla. „Výkonnostní mezera mezi současnými reprezentantkami a juniorkami je zatím znatelná, ale počítám, že během dvou, tří let už budou ty nejlepší z nich v reprezentaci příležitost dostávat,“ spokojeně konstatoval Jiří Šmejkal. „Většina z nich se technikou už k těm nejlepším přibližuje, spíše pokulhávají ve vyhranosti a samozřejmě schází zkušenosti, jak se v které krizové situaci zachovat. V tom mi velmi pomáhala Veronika Malátová, která se zapojovala do hry a radila děvčatům přímo při řešení situací. Určitě počítám s podobnými akcemi také v příštích letech,“ dodal.

2014 stnym 04Podobný názor sdílí i VERONIKA MALÁTOVÁ působící v roli asistentky: „Talenty mezi pozvanými děvčaty určitě máme. Když vezmu, že většině z mladších nedělalo problém hrát na dva dopady a brát voleje, tak myslím, že během pár roků budou plnohodnotnými hráčkami. Věkově trochu starší hráčky zas dominovaly polem a útokem. Občas nám tam chybí taková dravost, hravost a hlad po balonu, ale s tím je problém i u zkušených hráček. Ženský nohejbal prostě není jako mužský. Pokud bych porovnávala se stejně starými hráčkami ostatních zemí, tak myslím, že by naše děvčata odehrála vyrovnané zápasy. Možná by nám dělaly paradoxně největší problémy Švýcarky, které jsou dobře technicky a pohybově vybavené. Věřím však, že k tomu naše juniorky ještě dospějí.“

Seznam účastnic: Zuzana Tomšová, Denisa Štenglová (obě Břve), Iveta Vaňátková (Nymburk),  Tereza Štěchová (Horažďovice), Veronika Tymichová (Český Brod), Hana Váňová (Praha-Vršovice), Tereza Peloušková (Útěchov) a Patricie Prosecká (Solidarita Praha).

Komentáře   

 
#21 Martin Maršálek 2014-02-18 17:57
Milý "anonymní" příteli. Protože píšeš o redaktorech NM a já jediný z nich jsem Martin, asi cílíš na mě. Mohu tě ujistit, že nemám potřebu sledovat, kdo se pod kým přihlašuje - to může webmaster. Stejně tak nemám potřebu se za někoho vydávat. Pokud hovoříš i o nedávné minulosti, kdy došlo (i mojí hloupostí) ke zneužití hesla, tak zřejmě s tím přece jen máš co do činění. Také dobře víš, k čemu to vedlo. Jinak abych tě nepotěšil, shodou okolností vím, kdo je David a ty ho jistě znáš také. Tak si to spolu vyjasněte. Ještě takový dovětek. Jako náhodou jsem dnes dopoledne hovořil se známou osobou, která se mnou mj. řešila, kdo co v diskuzích píše. Protože zrovna též náhodou se toto dělo i minule, očekávám brzy nějaké zásahy do komentářů, článků apod. Pokud je tohle tvůj styl zábavy, jen tak dál.
 
 
#22 Trenér 2014-02-19 14:06
Martine, doufám že si to tentokrát pohlídáte a stránky poběží dál. Jenom úplný idiot by nepoznal kdo se schovává za tečkama. Nechápu, kde se bere tolik zloby v chlapovi co má jako předseda kraje nohejbalu pomáhat a ne ho rozeštvávat.
 
 
#23 borec 2014-05-26 07:43
A co někdo z Karlových Varů tam se vám nikdo nelíbil???? Nebo nezaujal podle mě jsou tam dva dobří hráči Dan Svoboda a Jakub Malý....? Co vy na to...????
 
 
#24 burianek 2014-05-26 15:03
tak si tady tak čtu ty Vaše příspěvky. Fakt skvělý. Já se klidně podepíšu a je mi fuk, kdo si co myslí. Mě těší, že vidím Zuzku Tomšovou (naší odchovankyni) a taky Milana Kučeru (původně Harrachov) a věřím, že oba talenti jsou! Čus.
Milanovi jsem osobně předával na prvním ročníku turnaje škol z vlastní kapsy zaplacený nohejbalový míč.. Tak snad jsem pro ten nohejbal taky něco udělal.