• 17.08. 12:08 Turnaj trojic Výrovice(Pablo)
    26.ročník nohejbalového turnaje trojic o putovní pohár, startovné 150 Kč ...
DD: Modřice utekly z mečbolů a vyzvou Holice Tisk
Napsal Lukáš Vlach  |  Středa, 07.10.2020

(Benešov, Modřice) Již odvetné semifinálové duely Divize dorostu rozhodly o tom, že se ve finále soutěže utkají Holice s Modřicemi. Jenže série se nepodobaly. Vůbec. Zatímco Jihomoravané byli v domácím prostředí za stavu 2:3 v odvetné dvojici pouze jediný míč od toho, aby musely cestovat k rozhodujícímu utkání do Čelákovic, holičtí mladíci přejeli Šacung i na jeho půdě za zpěvu kanára. O vítězi poháru rozhodne jediné střetnutí v sobotu 24.10., ve kterém budou mít výhodu domácího prostředí Východočeši. Zda se budou moci opřít o tradičně velkou podporu svých fanoušků není vůbec jisté, spíše to zatím vypadá, že se bude muset hrát bez diváků. Superfinále všech tří kategorií v Praze bylo pro letošní rok podle očekávání zrušeno.

SK Šacung Benešov 1947 – T.J. Sokol Holice  0:4 (konečný stav série 0:2)

Holice přijely do Benešova bez Pohla a domácí hráči si přáli soupeře na své antuce potrápit mnohem více než v zahajovacím duelu. Od začátku ale bylo opět zjevné, kdo je na hřišti pánem. Nejprve Veselý s Vohradníkem a střídajícím Kubovým nedali moc šancí Zieglerovi s Fürbacherem a střídajícím Jankem. Ještě méně práce měli vzápětí Dreiseitl a Vojtíšek s L. Krunertem, Šperlíkem a střídajícím Khandlem. První a také jediný set v celé sérii získal Šacung ve trojici zásluhou sestavy Šperlík, Fürbacher a Janko. Hosté ve složení Dreiseitl, Vojtíšek, Veselý ale po slabším začátku zabrali a povedlo se jim i tento zápas zlepšeným výkonem otočit. ,,Ve trojici domácí zabojovali a dokonale nás zaskočili kvalitním smečovaným servisem, s nímž jsme si mnohdy nedokázali poradit. Prohraný set nás ale nijak nezaskočil, naopak přispěl k bojovnějšímu výkonu. Naše trojice si tak po delší době zkusila „hrát na vítězství“, což se po výborně zvládnutém tiebreaku podařilo,“ uvedl kouč Holic MAREK LÍBAL. ,,Úvodní dvojka proti slabší hostující sestavě byla v úvodu výborně rozehraná, bohužel naše vlastní chyby soupeř potrestal a vyhrál. Stejně tak trojka. Po vyhraném prvním setu jsme začali vymýšlet i chybovat a Holice neomylně trestaly. Škoda, kdybychom vedli 2:1, mohlo to být zajímavé. Takhle byl konec za hodinu a dvacet minut,“ smutně hodnotil lodivod Benešova TOMÁŠ HANUŠ. Razítko na holický postup do finále dal Veselý, jenž zdolal v singlu Šperlíka. Zatímco Východočeši si splnili svůj další dílčí cíl a mohou se připravovat na finále, Šacung bude bojovat o bronz s Čelákovicemi. V tomto klání bude mít výhodu domácí půdy. ,,Doufám, že se na střetnutí o třetí místo srovnáme a o medaili zabojujeme,“ dodal Hanuš.

Sestava domácích: Šperlík, L. Krunert, Fürbacher, Ziegler, Janko, Khandl, Benák. Sestava hostů: Veselý, Vojtíšek, Dreiseitl, Kubový, Vohradník, Sochůrek.

Trenér Šacungu TOMÁŠ HANUŠ: ,,Po prohře v Holicích jsme chtěli sérii otočit, soupeř k nám navíc přijel oslabený. Bohužel jsme toho nedokázali využít. Opět nám nefungovala mezihra a hodně jsme chybovali na útoku.“

Trenér Holic MAREK LÍBAL: ,,Předvedli jsme kvalitní týmový výkon, naše hra se opět posunula o kus dál, což je pro nás nejdůležitější. Dnešní utkání bylo díky zlepšené hře soupeře vyrovnanější, především ve trojici měli domácí hráči vítězství na dosah. Myslím, že diváci viděli férovou sérii a nadprůměrný dorostenecký nohejbal.“

MNK mobilprovás Modřice  - TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice 4:3 (konečný stav série 2:0)

Na rozdíl od druhé semifinálové série zde o dramatické momenty a napínavé koncovky  nebyla nouze. Modřice se představily divákům ve své nové moderní hale a toužily postupový mečbol z Čelákovic přetavit v postup do finále. Spartak ale nechtěl prodat kůži lacino a především ve trojicích se oproti prvnímu souboji výrazně zlepšil. Úvodní dvojky příliš o dalším osudu utkání nenapověděly. Silnější sestavy obou družstev - Boleloucký a Brenner resp. Nesládek se Seidlem - s přehledem zvítězily a do trojic se šlo za nerozhodného stavu 1:1. Úvodní trojice však patřila poměrně jasně Čelákovicím, jež se mohly spolehnout v útoku na dominantního Maturu. Moravané naopak zahráli slabě a získali dohromady jen devět míčů. V singlu ovšem měly Modřice takřka jistotu v podobě Bílého. Ten potvrdil úlohu favorita proti Jedličkovi a znovu srovnal. Napínavá bitva začala gradovat. Odvetnou trojici měl domácí tým velmi dobře rozehranou, jenže ve druhém setu mu nestačilo ani vedení 9:6... Spartak dokázal vzápětí otočit také rozhodující sadu ze stavu 6:8 a najednou měli právě Čelákovičtí blizoučko k tomu, aby si vynutili rozhodující třetí utkání. ,,Skóre se vyšplhalo na 9:6 a měli jsme vše ve svých rukách. Jenže hraje se do desíti, míč je kulatý a psychika někdy vratká. Hosté vrátili do hry Nesládka na blok a hned úřadoval proti Brennerovi. Za devítek přišel bohužel horší příjem a pak už to byla klasická rovnice: špatný příjem - horší nahrávka - smeč do autu. Šlo se do rozhodujícího setu, kde jsme se rychle ujali vedení 8:6. Bohužel to bylo z naší strany vše. Od tohoto momentu jsme nezabodovali a nechytli ani jediný útok,“ popsal závěr odvetné trojice trenér domácích RICHARD LAŤÁK. Stav 2:3. První odvetná dvojice a elitní sestavy proti sobě. V úvodním setu byly úspěšnější Modřice, ve druhém Středočeši. V rozhodujícím dějství se ujali hosté vedení 9:8 a po chyceném míči v obraně byli na útoku. Domácí kritickou situaci ustáli a srovnali. Jenže za devítek měl další útočný pokus hostující Seidl. Ten ale ani napodruhé neproměňuje a posílá rozhodující míč těsně do zámezí. ,,Pouhých deset centimetrů nás dělilo od třetího semifinále,“ oddechl si Laťák. Modřice přežily klinickou smrt a psychická výhoda byla rázem na jejich straně. Závěrečná bitva o všechno: na jedné straně Jonas a Bílý, na té druhé Matura, Löfelmann a střídající Hejtík. Za devítek v koncovce úvodní sady ustál těžkou chvíli Jonas, jenž předvedl povedený kraťas. A Čelákovice se definitivně zlomily. Ve druhém setu si domácí vypracovali velký náskok a na třetí pokus střetnutí i celou sérii ukončili. ,,Kdo viděl první zápas naší sestavy, tak asi víc věřil zeleným barvám. Naše jediná taktika byla udržet chladnou hlavu a jít si za svým. To se ukázalo jako klíčové a druhý set toho byl důkazem. První set zvládl ukončit Jonas technickým zakončením až na devítkách a to byl poslední odpor hostů. Od poloviny druhého setu už asi všichni tušili, že  utkání vyhrajeme. Podařilo se a kupodivu to byl Jonas, který předvedl jeden z nejlepších výkonů v play-off za pět let,“ pochválil svěřence Laťák. ,,Soupeř už byl na kolenou a smířený s třetím utkáním, ale štěstěna nám nepřála a místo výhry 4:2 jedeme domů s porážkou,“ smutnil kapitán hostí DOMINIK HEJTÍK.

Sestava hostů: Brenner, Boleloucký, Bílý, Jonas, Jurka, Svoboda, Kolouch. Sestava hostů: Matura, Hejtík, Nesládek, Seidl, Löffelmann, Jedlička.

Trenér Modřic RICHARD LAŤÁK: „Vyhrál šťastnější tým, sportovně musím uznat, že hosté byli lepší. Přehráli nás především ve trojkách, kde kraloval Matura na útoku. U svých hráčů jsem postrádal větší vůli a hlavně odvahu. Tento výkon ve finále rozhodně stačit nebude. Musíme si rozebrat několik situací, aby se už neopakovaly. Čelákovickým bych chtěl vzkázat, ať nejsou smutní, protože příští rok budou mít opět top tým a myslím, že už jim finále neuteče.“

Kapitán Čelákovic DOMINIK HEJTÍK: „Oproti domácímu střetnutí jsme se ohromně zvedli a nedali domácím nic zadarmo. Za to musím kluky pochválit.“