(Praha) Udělali dojem! Tak se dá shrnout vystoupení české výpravy na desetidenním tripu po Jižní Koreji. Kromě toho, že předváděli v daleké zemi nohejbal, ukázali Češi, že jsou schopni se rychle adaptovat i na příbuzný sport – jokgu. V měření sil s místní elitou určitě nepropadli a místní komunita to dokázala ocenit.

(Praha) Blýská se ve vztazích s Jihokorejci opět na lepší časy? Podle toho, v jaké náladě se vrátila ze čtrnáctidenního pobytu v Asii česká výprava se zdá, že určitě. Nohec magazín se vám pokusí v minisérii několika článků poodkrýt, co bylo na misi v Jižní Koreji dojednáno, co Češi v exotické zemi zažili, jaký dojem udělali na komunitu jokgu nebo na co budou nejraději vzpomínat.

(Praha) Ve středu dopoledne se z ranveje ruzyňského letiště v Praze odlepí letadlo, na jehož palubě byste spatřili řadu známých tváří. Český nohejbalový reprezentační výběr se v den státního svátku vydá na dlouhou cestu přes Mnichov do Jižní Koreje vstříc čtrnáctidennímu exotickému dobrodružství. Hlavní cíle atraktivní mise? Dva turnaje v jokgu a propagace nohejbalu ve východoasijské zemi.

(Kaposvár, Maďarsko) Zhruba šedesátitisícové město Kaposvár na jihu Maďarska se ve dnech 10. 7. – 11. 7. 2021 stalo nohejbalovým centrem Evropy. Za účasti zástupců sedmi zemí se zde pod názvem Császárrét Open 2021 konal čtvrtý ročník mezinárodní futnetové akce. Její součástí byly turnaje jednotlivců, „krátkých“ dvojic na jeden dopad a navíc amatérský dvojkový turnaj. S trochou nadsázky se dá mluvit o malém futnetovém mistrovství Evropy. Českou republiku zde zastupovala výprava z Čelákovic. Úspěšně, protože si zásluhou Michala Kolenského odvezla trofej za vítězství v singlu a díky dvojici Kolenský, Bareš i cenu za druhou příčku z deblů.

(Brno-Útěchov) O polském mužském nohejbale už jste určitě slyšeli. Ovšem fakt, že u našich severních sousedů hrají také ženy, zůstával dosud tak trochu v utajení. Minulý týden ale polský národní výběr absolvoval soustředění ve Vsetíně, jehož součástí bylo i narychlo uspořádané přátelské utkání v Útěchově. Dokonce vyšlo najevo, že se chystá na podzimní světový šampionát ve Španělsku.