Ostatní
Písmo
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

(Praha) Každý sport má své osobnosti, ať už hráčské nebo trenérské či funkcionářské. Ani nohejbal není výjimkou. Každá z těchto individualit svým způsobem formuje a utváří podobu nohejbalu. I proto jim hnutí při významných příležitostech vzdává hold. Naposledy se tak stalo na konci října při superfinálovém dni v Praze, kde byli oceněni zasloužilí činovníci ČNS a také zařazeni noví členové do nohejbalové síně slávy.

Bohužel časová tíseň, daná vyčerpáním všech možných dílčích zápasů finálových utkání žen i dorostenců a pevně stanoveným začátkem televizního přenosu mužského boje o zlato, výrazně zúžila scénář původního doplňkového společenského programu k výročí 50 let Českého nohejbalového svazu. V rámci tohoto jubilea bylo oceněno 20 žijících zasloužilých funkcionářů ČNS, byť někteří nebyli přítomni.

2021 ocenenisinslavy 2Seznam oceněných (v závorce s uvedením bývalých či současných funkcí): Richard Beneš (předseda OK ČNS, místopředseda olomouckého KNS), Ladislav Gaiger (člen VV ČNS, předseda OK ČNS, předseda západočeského/plzeňského KNS), Josef Heřmánek (předseda východočeského/královehradeckého KNS, předseda ONS Náchod), Vladimír Hlavatý (člen VV a předseda DR ČNS, předseda západočeského /karlovarského KNS, člen VV ONS Karlovy Vary), Miroslav Jakoubek (člen VV ČNS, předseda OK ČNS, předseda KNS Praha), Pavel Charypar (člen VV ČNS, předseda DR ČNS, předseda ONS České Budějovice, Vladimír Mašát (člen VV ČNS, předseda OK ČNS, prezident a viceprezident FIFTA), Aleš Opravil (člen VV ČNS, předseda OK ČNS, předseda jihomoravského KNS, trenér reprezentací), Vladimír Pavlík (předseda OK ČNS, člen VV západočeského/plzeňského KNS), Bronislav Pilbauer (předseda DR ČNS, předseda a sekretář jihočeského KNS), Miroslav Polák (člen VV ČNS, člen VV severočeského/libereckého KNS, předseda ONS Liberec), Přemysl Profous (předseda jihočeského KNS, rozhodčí, funkcionář armádních oddílů), Petr Rackovský (předseda středočeského KNS, rozhodčí), Jan Řehák (prezident a člen VV ČNS, předseda DR ČNS, předseda OK ČNS, předseda severočeského/ústeckého KNS), Jiří Sachl (člen VV ČNS, člen VV severočeského/ústeckého KNS), Čeněk Souček (člen VV severočeského/ústeckého KNS), Antonín Stehlík (místopředseda OK ČNS, člen VV jihomoravského KNS, předseda ONS Brno), Vlastimil Stehlík (člen VV ČNS, člen VV západočeského/plzeňského KNS, trenér reprezentací mužů a juniorů, předseda OK FIFTA/UNIF), Miroslav Wendler (člen VV západočeského/plzeňského KNS), Pavel Wimmer (předseda severomoravského/moravskoslezského KNS).

2021 ocenenisinslavy 3Ve druhé části došlo k uvedení nových členů do Síně slávy nohejbalu, tedy předání nejvyššího nohejbalového ocenění. Ke stávajícím členům (Zdeněk Borkovec, Miloš Fabián, Václav Kovanda, Ladislav Kratochvíl, Vladimír Vilimovský, Zdeněk Diviš, Jiří Šmejkal st., Jindřich Žalud, Jaroslav Hanák, František Ticháček, Rudolf Širocký, Vít Kopecký) byla mezi elitní osobnosti hnutí zařazena trojice hráčů, kterou však proslavila zejména funkcionářská činnost.  Lubor Chvalovský (*1933, bývalý prezident ČNS, člen VV ČNS, trenér mnohonásobného mistra ČR, hráč 1. třídy MP Praha, viceprezident FIFTA). Karel Kulhánek st. (*1901, nežijící, zakladatel nohejbalu na osadě Montana a Žlutých lázních ve 30. letech, autor prvních pravidel, organizátor prvních turnajů). Václav Hájek (*1944, bývalý viceprezident ČNS, člen VV ČNS, předseda jihočeského KNS, zakladatel mládežnické ligové soutěže, rozhodčí).

„Samozřejmě jsem velmi potěšen. Zařazení do Síně slávy považuji především za ocenění mé práce na poli mládeže. Podařilo se nám vybudovat systém mládežnických republikových soutěží, který funguje dodnes,“ řekl VÁCLAV HÁJEK.

„Jsem rád, že jsem se ocitl ve společenství lidí, o kterých se ví, že odvedli spoustu pozitivního pro sport, který dodnes miluji. Přál bych nohejbalu intenzivní rozvoj a světlou budoucnost. Určitě je dobře, že nás tentokrát do Síně slávy ČNS bylo zařazeno více. Hnutí by totiž mělo být seznámeno s těmi, kteří se pro nohejbal obětovali,“ uvedl LUBOR CHVALOVSKÝ.

Za druhou trojici nových členů Síně slávy hovoří dosažené hráčské úspěchy. Mezi nohejbalovou elitu tak byla zapsána jména Josefa Hochmana (*1951, mnohonásobný mistr ČR dvojic, trojic a extraligy, český reprezentant, 4x vítěz ankety Nohejbalista roku), Jiřího Šmejkala ml. (*1958, mnohonásobný mistr ČR dvojic, trojic a extraligy, český reprezentant, 3x vítěz ankety Nohejbalista roku, předseda OK ČNS, trenér reprezentací mužů a žen) a Karla Bláhy (*1969, mnohonásobný mistr ČR dvojic, trojic a extraligy, český reprezentant na MS/ME, mnohonásobný mistr světa, 1x vítěz ankety Nohejbalista roku).

Ocenění potěšilo i JOSEFA HOCHMANA. „Takové uznání je vrcholem kariéry pro každého sportovce, který něco dokázal. Je to taková třešnička na dortu. Každý z nás oceněných něco pro nohejbal udělal, ať už jako hráč, nebo činovník. Každý to prožívá trošku jinak. Já jsem měl v životě několik kapitol, jedna z nich byla ta sportovní. Nohejbalový život jsem ale hodnotil nejen z pohledu úspěchů, ale hlavně jsem se hrou bavil. Tím, že jsem v kariéře měl šanci být součástí skvělého kolektivu, mám v paměti parádní zážitky sportovní i společenské,“ řekl.

Komentáře  

#1 PAVEL FILO 2021-12-08 19:32
Oceněným gratuluji, s většinou jsem se setkal osobně a mám krásné vzpomínky. Přeji všem pevné zdraví do dalších let.
Citovat

Nejčtenější články

Poslední komentáře