Nejčtenější články - Svět

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 30.05. 09:29 OTEVŘENÝ DOPIS ČNS
    Tak pane Spilka, vyjádření , ze by chtělo omladit kádr rozhodčích svádí ...
  • 24.05. 13:02 OTEVŘENÝ DOPIS ČNS
    Co vy jste za Fandu ze ho neznam? Ano Radek Safr tam byl ale neni trener ale ved ...
  • 23.05. 14:23 OTEVŘENÝ DOPIS ČNS
    Pane Spilka, pokud něco takového píšete, tak by jste měl napsat i druhou st ...
Nohejbalová rodina se rozrostla o Jižní Koreu Tisk
Napsal Jiří Sládek  |  Neděle, 26.05.2013

2013_koreaunif_01(Praha) Národní tým Jižní Koreje byl bezesporu největším překvapením posledního světového mužského šampionátu v Nymburce. Svým týmovým výkonem si Korejci získali velké sympatie diváků i protihráčů. Nyní po šesti měsících korespondenčního jednání přijeli zástupci Korejské asociace Jokgu do České republiky diskutovat o další spolupráci s Mezinárodní nohejbalovou unií UNIF.

Jokgu je korejský národní sport s několika tisíci kluby a velice širokou hráčskou základnou. Nejvyšší soutěže fungují na poloprofesionální bázi a velmi dobře se daří také univerzitním ligám a přeborům vojenských jednotek, kde tento sport zaznamenal největší rozvoj. Korejskou asociaci zastupovali její nejvyšší představitelé, president Young Woo Song a generální sekretář Han Hoe Kim, jednání zprostředkoval prezident Americké asociace Jokgu Ki Yong Hong. Mezinárodní nohejbalovou unii zastupovali viceprezident UNIF Kamil Kleník, generální sekretářka UNIF Zuzana Viňanská, šéf technické komise UNIF Vlastimil Stehlík a generální sekretář Evropské nohejbalové asociace EFTA Jiří Sládek.

Korejská delegace dorazila do Prahy už v pátek večer, ale hlavní jednání probíhala až v sobotu dopoledne v nymburském sportovním centru. Prezident Song poděkoval zástupcům UNIF za vynikající přijetí na MS v Nymburce a vyjádřil zájem Koreje stát se řádným členem UNIF. Ze strany UNIF byla tato informace vřele přijata a po schválení členství ostatními zeměmi by se navíc Korea měla vyslat svého zástupce do výkonného výboru UNIF. Obě strany mají zájem o co nejintenzivnější spolupráci. Korejci přislíbili účast na plánovaném světovém poháru v nohejbalu v kanadském Montrealu, který bude pořádat Kanadská asociace footvolleye v srpnu tohoto roku. Další významnou akcí letošního roku bude Mistrovství Evropy žen a juniorů v Košicích, kde by Korejci měli sehrát exhibiční utkání, případně vyslat juniorské či ženské družstvo. To by samozřejmě nebojovalo o cenné kovy, ale bylo by příjemným zpestřením šampionátu. Třešničkou na dortu pak byla pozvánka pro země UNIF na mistrovství světa v Jokgu, které se bude v prosinci tohoto roku konat v Jižní Koreji za podobných podmínek, jaké byly na MS v Nymburce. Prezident ČNS Kamil Kleník pozvání přijal a předběžně přislíbil účast české reprezentace.

Dále byla dojednána spolupráce na založení Asijské nohejbalové asociace či zřízení internetových stránek o jokgu v angličtině, aby se široká nohejbalová veřejnost mohla o tomto korejském národním sportu dozvědět co nejvíce. Tyto stránky by měly být spuštěny v průběhu června 2013. V závěru jednání si obě delegace vyměnily pamětní dary, především míče, obuv a další dárkové předměty. Po pracovním obědě navštívili všichni zúčastnění extraligové utkání mezi Českým Brodem a Karlovými Vary, kde korejská delegace předala oběma týmům pamětní dary. V neděli program návštěvy pokračoval neformálními jednáními. Zástupci Korejské asociace Jokgu zhlédli utkání BDL Kotlářka x Semily a v doprovodu viceprezidenta ČNS Jiřího Doubravy si prohlédli pamětihodnosti našeho hlavního města. V pondělí si korejská delegace doprovázená GS EFTA Jiřím Sládkem prohlédla Pražský hrad, poobědvala v malostranské Restauraci u Čerta a navštívila prodejnu Botas Praha v Radlické ulici, kde si korejští zástupci vybrali zbrusu nové botasky. UNIF tak získal v Korejské asociaci Jokgu silného partnera, který bezesporu přispěje k dynamickému rozvoji mezinárodního nohejbalu i celého našeho sportu.

Fotogalerie:

 

Kliknutím na obrázek vstoupíte do galerie. 

 

 

Komentáře   

 
#1 Generální kritik 2013-05-26 19:42
Prezident I. Prezident II. Prezident III. Víceprezidentov é. Generální sekretář. Generální sekretářka. Generrální podržtaška. Generální poskok. Proč mám pocit že tohle zabilo veleslavnou FIFTU. Prezidentů a generálů je tam víc než komisí. Dokud lidí nepochopí že nejde o funkce ale hlavně o práci, nohejbal se nepohne. Přesně tak vypadá i hospodářství ČR. Jeden nadmanager. Dva manageri. čtyři podmanageri. Pět senior asistent podmanagerů. Deset junior asistent podmanagerů. Jeden dělník. Kdy někdo pochopí že je to špatně.
 
 
#2 Petr 2013-05-27 09:05
Taky bych radši viděl víc obyčejných pracantů co každý den odvádí bez nějaké funkce, než tucty generálních prezidentů. Všichni z[***]bnatěli honbou za titulama. Dneska i uklízečka musí umět tři jazyky a mít titul před i za jménem. Divná doba. S těma korejcema je to dobrý skutek. Zachytit se v Ásii snad k něčemu pomůže.
 
 
#3 Petr 2014-01-19 14:43
Chtěl bych se zeptat, kam se to s Korejcema dopracovalo a pohnulo? Podle toho co se píše v článku, měli:
1. hrát v Kanadě na světovém poháru
2. hrát v Košicích na Mistrvovství Evropy
3. česká repre měla hrát na Mistrovství světa v jogků.
Co z toho se doopravdy stalo?
 
 
#4 ...... 2014-01-20 11:18
No a všecko to zaplatil pan prezident z kasy ČNS jako obvykle že.
 
 
#5 Petr 2014-01-20 18:53
Aby se to nevrtlo jinam, já se ptal ne ži chci kritizovat. Nohejbal nesmí skončit jak česká házená. Spojení se světem je moc důležitý. Proto mě zajímalo kam se to s Korejcema pohnulo. Budu rád, když někdo seriózně odpoví.
 
 
#6 Antonín Stehlík 2014-01-20 19:25
Polož dotaz v NOHEC FÓRU, tam myslím odpovídá vedení svazu.
 
 
#7 Jiří Sládek 2014-01-21 10:28
Dobrý den,

pokusím se odpovědět na Vaši otázku, i když oficiální dotazy by měly být podepsané celým jménem.

1. Reprezentace Jižní Koreje se zúčastnila SP v Kanadě, obsadila 4. místo.

2. Vzhledem k omezenému rozpočtu a volbě střízlivější varianty uspořádání ME žen a juniorů(původně se uvažovalo i o košické Steel Aréně) nebyla exhibice korejských nohejbalistů realizována.

3. Korejská strana připravovala MS v jokgu na závěr roku 2013. Bohužel se korejskému svazu nepodařilo zajistit dostatečné televizní pokrytí, což mělo následně vliv i na množství sponzorů a financování celé akce. Projekt MS v jokgu byl zatím odložen na neurčito s tím, že prioritou jsou aktuálně jiné akce.

K těm patří například klubový Pohár mistrů, kde je kromě evropských nohejbalových týmů předběžně dojednána účast klubů z Kanady i Jižní Koreje. Pořadateli akce jsou UNIF a TJ Sokol SDS Exmost Modřice. O podrobnostech k akci vás budeme v nejbližší době informovat.

Jiří Sládek
 
 
#8 Zuzana Viňanská 2014-01-21 10:50
Len by som rada upresnila druhý bod ohľadom možnej exbibície Kórejcov na ME. Dôvodom ich neúčasti nebol rozpočet, ale jednoducho to, že po ústnom vyjadrení záujmu na stretnutí v Nymburku už neskôr na oficiálnu pozvánku nereagovali.
 
 
#9 David 2014-01-21 13:25
Určitě hodně zajímavý. Škoda že jsou tak daleko. Jeden postřeh bych měl. Dneska se všecko řeší přes email. Protože to nic nestojí. Jenže do emailů jde spousta sraček a snadno se přehlédne něco důležitýho. U tak důležitých věcí bych nečekal až mi někdo za měsíc odpoví. Normálně co vzít telefon a zavolat. Sice to nějakou korunku stát bude, ale zas tak moc to nebude.
 
 
#10 Zuzana Viňanská 2014-01-22 00:31
Vďaka za postreh. Môžem Vás ubezpečiť, že ak treba, veci sa riešia aj cez telefón resp. hlavne Skype. Je pravda, že s Kórejcami je to trochu ťažšie, keďže vrcholní predstavitelia ich asociácie veľmi nehovoria anglicky a aj v Nymburku sme sa - nie vždy najľahšie - dorozumievali prostredníctvom zástupcu jokgu v USA. V každom prípade, z ich stránky vidno, že sú o našich podujatiach informovaní: http://www.koreajokgu.kr/sub04_02.asp Pokiaľ ide o samotné ME, miesto špeciálneho hosťa nakoniec patrilo Kanade, ktorá o účasť prejavila veľmi aktívny záujem. Kanaďania sa zúčastnia aj Svetového pohára klubov v Brne 17. mája, na definitívne potvrdenie kórejskej účasti ešte čakáme.