Nejčtenější články - Svět

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 30.05. 09:29 OTEVŘENÝ DOPIS ČNS
    Tak pane Spilka, vyjádření , ze by chtělo omladit kádr rozhodčích svádí ...
  • 24.05. 13:02 OTEVŘENÝ DOPIS ČNS
    Co vy jste za Fandu ze ho neznam? Ano Radek Safr tam byl ale neni trener ale ved ...
  • 23.05. 14:23 OTEVŘENÝ DOPIS ČNS
    Pane Spilka, pokud něco takového píšete, tak by jste měl napsat i druhou st ...
Košice zapisují osmý zářez v Poháru mistrů Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 08.12.2008

2008_pmez_01(Košice) V neúplném složení neodjížděl v roli favorita český ligový mistr z Modřic na dvanáctý ročník mezinárodní klubové soutěže, Poháru evropských mistrů. Ten letos pohostily Košice a ke svým hostům se alespoň z pohledu sportovních výsledků nezachovaly nijak přívětivě. Natěšený místní celek DPMK, který tuzemské tituly sbírá s naprostou převahou, opět prokázal, jak tuto soutěž bere vážně a triumfoval již poosmé. Připočítáme-li nultý pohárový ročník, pak vlastně již podeváté.

V konkurenci mistrů z Francie (FC Sete 34 TB), Chorvatska (NTK Vinkovci), Maďarska (MÁV SE Szolnoki) a zmíněného Slovenska si modřičtí hráči připsali dvě porážky (0:3 a 0:3), a to právě s košickým DPMK. Ta v základní skupině ještě nebyla rozhodující, ale ta druhá ve finále už ano. Obtížné již bylo semifinále, tady souboj s FC Sete 34 TB musel rozhodnout až zápas dvojic, když předchozí trojici po singlové porážce modřičtí uhráli jen velmi těsným rozdílem. Naopak domácí košický tým nezaváhal ani jednou a sestava Patrik Perun, Martin Perun, Ján Brutovský, Milan Ižol, Ladislav Stupák, Marián Žigala mohla již poosmé a zaslouženě pozvednout vítěznou trofej nad své hlavy. O tom, že košická „dépéemka" je nejlepším klubem současnosti, asi nikdo nepochybuje. I letošní ročník mezinárodních klubových soutěží to dokazuje, jak „jednodopadový" Pohár evropských mistrů, tak i „dvoudopadový" seriál Evropského poháru mužů má společného vítěze.

2008_pmez_02„Jsme rádi, že se nám tuto významnou akci podařilo zorganizovat. Škoda jen, že nepřijel rumunský Ardaf Cluj Napoca. Týden před akcí nám zavolali, že musí jet doma na nějaký důležitý turnaj a už s tím nemohli nic udělat. Rozhodně by nebyli bez šancí na dobré umístění. Naopak milým překvapením byla výkonnost Francouzů ze Sete, vždyť třeba jejich singlista Isoird prohrál pouze s naším Milanem Ižolem. Tím, že bylo pět účastníků, se hrálo systémem každý s každým v jedné skupině, v sobotu osm a v neděli dvě utkání. Pak následovala semifinále (1-4, 2-3) a utkání o medaile. Každé utkání sestávalo ze zápasů jednotlivců, trojic a dvojic" popsal organizační záležitosti ředitel turnaje Patrik Perun, který jako obojživelník k tomu musel zvládat i povinnosti hráčské. „Měl jsem toho opravdu hodně. Přišel jsem domů úplně vyčerpaný. Jsem rád, že finále přineslo souboj Košic s Modřicemi, slovensko-české duely vždy přináší ten nejkrásnější nohejbal. Modřice přijely s mladým a nepočetným kádrem a dost nás potrápily. Byť výsledek, kdy jsme neztratili ani set, tomu nenapovídá, bylo vše dost vyrovnané. Nám se celý pohár hrálo v pohodě, nejtěžší to bylo v singlu, trojky nám šly dobře a do dvojek už jsme nastupovali za rozhodnutého stavu" dále řekl Perun už z pozice hráče.