Nejčtenější články - Svět

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


Karlovy Vary se chystají na UNIF Club World Cup Tisk
Napsal Jiří Linhart  |  Čtvrtek, 18.05.2017

2017 pmezkv 01K vrcholům letošní nohejbalové sezony patří vedle listopadového mistrovství světa žen a juniorů do 21 let v Nymburce nesporně Světový pohár klubů UNIF Club World Cup 2017, který se uskuteční 10. června v Karlových Varech. Proč právě zde, prozradil FRANTIŠEK VESELÝ, manažer karlovarského extraligového klubu SK Liapor Witte, který byl organizací turnaje pověřen. 

„Právo pořádat turnaj, který navazuje na tradici Poháru mistrů evropských zemí, jsme si vybojovali loňským vítězstvím v Superfinále extraligy a ziskem titulu klubových mistrů republiky. Taková příležitost se nedá nevyužít. Na tenhle triumf jsme čekali dlouhých jedenáct let a vybojoval ho tým, jehož platnými členy byli i hráči, kteří se v roce 1994 zasloužili o zisk našeho prvního titulu. O rok později pak stáli u kolébky PMEZ a v letech 2002 a 2003 tuhle soutěž, kterou v roce 1995 inicioval a prosadil prezident našeho klubu Vladimír Hlavatý, dvakrát vyhráli. UNIF Club World Cup 2017 je jedna z možností, jak jim za jejich dlouholeté nohejbalové angažmá poděkovat.“

Co ještě si od téhle akce slibujete?

Naši příznivci by určitě chtěli slyšet, že jedině vítězství a další pohár do klubové sbírky. To bychom samozřejmě brali taky a věřím, že naši hráči pro to udělají maximum, ale priorit vidím víc. Je tady především jedinečná šance propagovat náš sport v daleko širším okruhu lidí než doposud. Vždyť už dnes registrujeme výrazně větší počet zájemců o vstupenky, než kolik jich chodí na naše ligová utkání. Dále šance představit mezinárodní formu nohejbalu mladým zájemcům o tento sport a navnadit je tak k myšlence vyzkoušet ho a začít se mu věnovat. Věřím, že přijdou i naši partneři a sponzoři a na vlastní oči se přesvědčí, že peníze na podporu nohejbalu nevyhazují oknem. A v neposlední řadě má každá podobná akce velký význam pro propagaci města Karlovy Vary a Karlovarského kraje, kteří jsou dlouholetými a důležitými partnery našeho klubu. To vše jsou naše profity do budoucna.

2017 pmezkv 02Turnaje se zúčastní osm nejlepších týmů z osmi nohejbalově nejvyspělejších zemí našeho kontinentu a SK Liapor Witte je mezi nimi jako český šampion určitě favoritem. Už víte, co vás čeká?

UNIF Club World Cup 2017 se bude hrát klasickým turnajovým způsobem. Účastníci byli nalosováni do dvou čtyřčlenných kvalifikačních skupin, z nichž vždy první dva postupují do semifinále, kde se vítězové skupin střetnou s druhými z druhé skupiny. Semifináloví vítězové postoupí do finále, poražení se už bez dalšího boje podělí o třetí místo. Semifinálová a finálové utkáním se hrají na pět zápasů v pořadí 1. singl, 1. dvojice, trojice, 2. dvojice, 2. singl a vítězí tým, který jako první získá třetí zápasový bod, utkání tedy může skončit už za stavu 3:0. Celý turnaj se hraje podle pravidel UNIF, to znamená na jeden dopad a podle mezinárodního počítání s rozdílem dvou míčů na konci setu, tedy stejně jako na mistrovství světa.

Předpokládám, že už také znáte své soupeře…

Losování turnaje proběhlo u nás v areálu SK Liapor Witte před očima diváků extraligového utkání s Čelákovicemi. Do čela skupin byly jako jedničky nasazeny mistrovské týmy nohejbalově nejvyspělejších zemí, tedy České republiky a Slovenska. My budeme mít ve skupině za soupeře maďarský tým Százhalombatta, francouzský Tennis–Ballon Ollonais a polský KS Blokers Łódź.  Ve skupině B budou hrát šampioni Slovenska NO KAC Košice, Tengo Salonta z Rumunska, švýcarský FT GUS a Healthgroup Kyiv z Ukrajiny.

Kde se bude turnaj konat a je už známý časový program?

UNIF Club World Cup 2017 se odehraje v jediném dni, v sobotu 10. června v hale míčových sportů v areálu KV Arény v Karlových Varech. Začíná se už v osm ráno zápasy v základních skupinách. Slavnostní zahájení proběhne asi ve 14:30, od 15:00 se budou hrát na dvou kurtech současně semifinálová utkání. Od 17:00 na centrálním dvorci finále a závěrečný ceremoniál vyhlášení výsledků a dekorování vítězů turnaje je připraven na 19 hodinu.

Mysleli jste i na diváky? Strávit víc jak dvanáct hodin jenom s nohejbalem může být docela náročné.

Na diváky u nás v Karlových Varech myslíme vždycky a UNIF Club World Cup 2017 je svým způsobem i naším dárkem fanouškům za jejich věrnost a podporu. Abychom umožnili účast opravdu každému, stanovili jsme jednotné a skutečně lidové vstupné. Lístky na celý den budou stát 50 korun a budou slosovatelné, takže ti šťastnější si kromě sportovního zážitku odnesou navíc i hodnotné ceny.  Součástí programu budou i naše tradiční divácké soutěže a přímo v hale bude po celý den zajištěné občerstvení, takže myslím, že těch dvanáct hodin uteče jako voda.

Dostane se na každého?

Myslím, že ano, kapacita haly je dostatečná. Přesto bych ale doporučoval, zajistit si vstupenky předem. Předprodej už probíhá v recepci míčové haly KV Arény a v klubovně areálu SK Liapor Witte. Pro ty, kteří to mají daleko, jsme zavedli možnost rezervovat si vstupenky na e-mailové adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript s tím, že si je divák potom vyzvedne a zaplatí v den konání turnaje přímo u pokladny v hale.

2017 pmezkv 03Bude možné vybrat si na tribuně konkrétní místo?

Určitě, ale pouze a jedině přímo na místě. Vstupenky nejsou na konkrétní místo či sektor, sednout si může každý, kam chce. Výhodu budou mít tedy ti, kdo přijdou a obsadí si místa co nejdříve. Myslím, že to je férové. V této souvislosti jen připomenu, že domácí tým bude všechna svá utkání v základní skupině a případně i semifinále hrát vždy na kurtu číslo jedna.  

Akce takového rozsahu se určitě neobejde bez širší podpory. Můžete prozradit, kdo všechno se na přípravě a realizaci podílí?

Jsou to především členové a funkcionáři našeho klubu za podpory ČNS a UNIF. Příprava a realizace celé akce by ale rozhodně nebyla vůbec možná bez přispění nejvýznamnějších partnerů našeho klubu, firem Liapor a Witte Automotive, Statutárního města Karlových Varů a Karlovarského kraje. Důkazem, že to město ani kraj neberou jako formalitu, je osobní záštita hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové nad celou akcí a její osobní účast na slavnostním zahájení turnaje. Závěrečnému ceremoniálu pak dodá slavnostní punc účast primátora města Karlovy Vary Petra Kulhánka.

Plakát, časový rozvrh:

Komentáře   

 
#1 Antonín Stehlík 2017-05-19 09:41
Ať se vám to vydaří po všech stránkách!!!
 
 
#2 veterán 2017-05-19 11:28
Myslím si že by v rámci doprovodného programu nebylo špatné ukázat zahraničním týmům český nohejbal v podání našich nejmladších nohejbalových žáčků.Talentova ných dětí mají varští dost a 10-15minut by se v programu dalo vyšetřit.
 
 
#3 Franta Veselý 2017-05-19 13:34
S krátkou exhibicí našich žáků určitě počítáme, stejně jako s jejich asistencí při slavnostním zahájení..
 
 
#4 Franta Veselý 2017-05-29 14:30
Pro fanoušky karlovarského nohejbalu a další diváky, kteří stále váhají zda se do Varů na špičkový mezinárodní nohejbal 10.června přijet podívat, opakuji a doplňuji informace k programu v míčové KV Aréně :
- všechny vstupenky jsou slosovatelné a 3 šťastlivci tak budou mít možnost každý vyhrát 1.000,- Kč při úspěšné exekuci nohejbalového servisu tzv. prasátkem ze tří pokusů, všichni návštěvníci pak mají naději vyhrát hodnotné ceny v tradiční tombole - uvažujeme, že jednou z cen bude i možnost účasti dvou osob na závěrečném banketu pro týmy, včetně noclehu se snídaní ve stejném hotelu!
 
 
#5 Franta Veselý 2017-05-29 14:31
- pro návštěvníky bude od 14ti hodin připraveno profesionální focení s mistrovským pohárem Vítěze Extraligy nohejbalu 2016 a pohárem připraveným pro vítěze UNIF WORLD CUPu 2017, vyfotit se bude možné i s hráči jednotlivých týmů!
- celý odpolední program bude moderován Petrem Čimperou a zpestřovat ho budou krátké vstupy krásných holek z Chilli Cheerleaders!
- a nebude samozřejmě chybět krátká exhibice našich žáčků!

Neváhejte a přijeďte nám fandit a bavit se!!!
 
 
#6 Franta Veselý 2017-06-05 10:00
SK Liapor Witte Karlovy Vary, pořadatel Světového poháru klubů UNIF Club World Cup 2017, nabízí všem oddílům Českého nohejbalového svazu pracujících s mládeží, vstupenky na tuto významnou sportovní akci zdarma!

Nabídka platí v rozsahu 4 + 1 (4 pro mládež + 1 pro dospělý doprovod).

Oddíly, které mají o tuto nabídku zájem, zašlou na e-mailovou adresu žádost s uvedením názvu klubu a odpovědné osoby, pro kterou budou v den konání akce v sobotu 10. června 2017 příslušné vstupenky připraveny k vyzvednutí u pokladny v KV Aréně.
 
 
#7 Franta Veselý 2017-06-06 07:37
Na našem Facebooku NOHEJBALKV můžete odpovědí na jednoduchou otázku spjatou s historií našeho klubu soutěžit každý den o volné vstupenky na UNIF CLUB WORLD CUP 2017, který se koná již tuto sobotu 10. června 2017 v míčové KV Aréně v Karlových Varech!
 
 
#8 John 2017-06-07 09:23
Hello. I have a question. Will the matches be broadcast on TVcom.cz? Thank you! :)
 
 
#9 Franta Veselý 2017-06-07 11:57
Yes, you can watch all matches on website
http://www.tvcom.cz/Zapasy/Sport-Nohejbal/
 
 
#10 Jana 2017-06-10 07:58
skupinu B neuvidíme?
 
 
#11 Franta Veselý 2017-06-13 07:39
Dokument ze Světového poháru klubů z Karlových Varů poběží na ČT4 Sport ve čtvrtek 15.6.2017 od 17:55!