Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 07.02. 09:27 Pravidla - aut
  Je to tak. Až bude v nohejbale také jestřábí oko, může platit to co jsi n ...
 • 04.02. 07:20 Pravidla - aut
  V hale je to složité už jsme taky kdysi kvůli tomu byli ve při... :-) Stře ...
 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
Roy: Připravovali jsme se velmi seriózně Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Středa, 18.01.2017

2017 mscan 01(Brno) Kanada je řádným členem mezinárodní federace od roku 2014, kdy byla na konferenci UNIF v Modřicích přijata společně s Maďarskem a Koreou v předvečer Světového poháru družstev. Ale už MS 2012 si tým ze země s javorovým listem ve znaku zahrál jako přistupující země a jeho funkcionáři byli úrovní organizace nadšeni. Nabídli se pak uspořádat o rok později v Montrealu Světový pohár mužů a žen. Zúčastnili se v roce 2014 i Světového poháru týmů v Brně, kde však jejich účast byla poznamenána zraněními, a tak se vše řešilo kontroverzním hostováním. Na brněnském mistrovství světa ale byli součástí týmu jen rodilí Kanaďané. S výsledky určitě nemohli být spokojeni, ačkoliv na hráčích byla vidět bojovnost. V jejich zápasech vítězila snaha nad uměním. Toho si byl vědom i hrající kanadský kapitán JOCELYN ROY.

Jak jste se dostal k futnetu?

Je to pro mě úplně nový sport, který hraji čtyři měsíce. Je velice náročný a to mě právě  baví. Líbí se mi, že se zde dá daleko úspěšněji útočit, protože síť je níže. Dříve jsem hrál footvolley  a plážový fotbal.

Jaká byla cesta do Brna a jak se vám na šampionátu líbilo?

Cesta byla poměrně dobrá, ale počasí se příliš nevydařilo. Trochu to házelo, což mi nedělalo zrovna dobře. Co se týká ubytování a organizace, bylo vše v nejlepším pořádku. Lidé byli skvělí a dokázali vytvořit příjemnou atmosféru. Dokázali vytvořit pocit, že jsou vaši nejbližší kamarádi.

2017 mscan 02Kdo vás svou hrou na nejvíce zaujal?

Jako favority jsem předem tipoval Čechy, Slováky, Koreu a také Francouze, jejichž hra mne hodně překvapila. Během celého turnaje se můj odhad víceméně potvrdil. Všechna finále před vyprodanou halou pak byla velkým zážitkem.

Co říkáte vašim výsledkům?

V singlech jsme dopadli v divizi A hodně špatně a skončili bez vítězství na posledním místě. Ve dvojicích jsme se přeci jen prosadili lépe a zaznamenali tři vítězství. Ve trojicích jsme si připsali jediné vítězství a vyřadili nás v divizi B pozdější vítězové Rakousko.

Jak vypadají soutěže v Kanadě?

Letos jsme zatím žádný systém soutěží neměli, ale pracujeme na tom a od příštího roku už budeme mít docela přísný výběr reprezentantů, kteří se budou na další mistrovství světa připravovat. Samozřejmě od toho očekáváme i kvalitativní zlepšování.

Jakou tedy máte hráčskou základnu?

V současnosti máme asi dvacet hráčů. Vznikalo to velmi živelně. Zavolal mi prezident našeho svazu, abych zkusil vytvořit nový tým pro šampionát. Domluvil jsem se s lidmi, o kterých vím, že futnet hrají a začali jsme trénovat. Čtyři měsíce až čtyřikrát v týdnu tři až čtyři hodiny. Velmi seriózně jsme se tomu věnovali, ale samozřejmě že to chce trénovat po celý rok.

2017 mscan 03Věnujete se mládeži?

Mládež nám zatím chybí, nemáme vytvořenu žádnou koncepci. Ale pracujeme na tom a věříme, že i díky propagaci ze šampionátu v Brně se výsledky projeví. Futnet ale u nás hrají ženy, dokonce máme vytvořenu v Montrealu ženskou soutěž.

Změnil byste něco na futnetu? Co přidat jeden dopad?

Na futnetu bych neměnil nic. Je to skvělý sport, ale samozřejmě jako každý jiný vyžaduje trénink a odborné vedení. O druhém dopadu by se dalo přemýšlet, možná alespoň na tréninku, protože by se daleko lépe zvládla příprava útoku. Sám bych se chtěl naučit smečovat přes hlavu, ale trochu mi v tom brání tvrdost povrchu. Footvolley se totiž hraje na písku.