Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 07.02. 09:27 Pravidla - aut
  Je to tak. Až bude v nohejbale také jestřábí oko, může platit to co jsi n ...
 • 04.02. 07:20 Pravidla - aut
  V hale je to složité už jsme taky kdysi kvůli tomu byli ve při... :-) Stře ...
 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
Korejci by se pořádání MS nebránili Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Neděle, 04.12.2016

2016 mskorea 01(Brno) Čtvrté místo v singlu. To byl nejlepší výsledek jihokorejské reprezentace na světovém klání v Brně. Zástupci Asie ve finální přípravě na šampionát nic nepodcenili. Do dějiště mistrovství přicestovali v úterý v noci, už ve středu ráno asistovali u natáčení živých vstupů do pořadu Dobré ráno s Českou televizí a hned poté se přesunuli z haly Vodova do Holubic, kde absolvovali dvouhodinový trénink. Ve čtvrtek dopoledne pak sehráli modelované utkání s modřickou rezervou. Návštěvníky tohoto souboje musela upoutat jejich přirozená slušnost, pokora, obětavost a obrovské herní nasazení spojené s výbornou fyzickou připraveností. Kdo pak viděl jejich fantastickou přestřelku s týmem Francie ve čtvrtfinálové skupině trojic, určitě nelitoval. Dokazoval to i odliv diváků z hlavní haly do té vedlejší.

Trenér Jižní Koreje PARK JONGBEEN se ukázal být dobrým prorokem, když předpověděl, že největší šanci na dobrý výsledek mají jeho svěřenci v disciplíně jednotlivců. V předvečer „ostrého“ zahájení šampionátu pak ochotně přistoupil na krátký rozhovor.

Hlavním sportem u vás je Jokgu. Přestože se jedná o dost podobný sport futnetu, nedělá vám přechod na futnet problémy?

Nedělá. Vlastně jsem vybral třicet nejlepších hráčů Jokgu a potom svůj výběr zužoval a nakonec vykrystalizoval současný tým, kde hrají ti nejlepší bez ohledu na to, v jakém klubu působí.

Kolik máte v Jižní Koreji registrovaných hráčů v Jokgu a máte i nějaké specialisty na futnet?

Máme asi dva milióny registrovaných hráčů Jokgu. Pokud vím, tak futnet speciálně netrénuje nikdo, ale občas si jej zahrajeme spíše pro změnu tréninkového rytmu. Toto je výběr nejlepších hráčů Jokgu, který začne futnet trénovat vždy před akcí, které se chceme zúčastnit.

2016 mskorea 02Mohl by v případě úspěchu na šampionátu existovat v Jižní Koreji futnet paralelně vedle Jokgu?

Je to sice spekulativní otázka, ale připouštím, že by se mohl v případě úspěchu na nějaké velké světové akci futnet u nás uchytit. Jokgu je však daleko nejoblíbenějším sportem.

Určitě doma pracujete s mládeží, ale hrají Jokgu také ženy?

Ano, s mládeží přirozeně pracujeme, bez ní by se náš sport nemohl rozvíjet. Jokgu hrají i ženy a máme jich registrovaných zhruba deset tisíc.

Jak na vás působí atmosféra šampionátu?

Atmosféra a prostředí se nám moc líbí a jsme si samozřejmě vědomi, že v sobotu a v neděli to bude ještě gradovat. Na to se velmi těším.

Uvažuje vedení vašeho svazu, že by někdy v budoucnosti uspořádalo futnetové mistrovství světa v Jižní Koreji?

Přiznám se, nebránili bychom se tomu. Je to můj sen a moc bych si to přál. Je to však otázka peněz.