Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
Afričané do Brna nedorazili Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Pátek, 02.12.2016

2016 mskamali 01(Brno) Místo původně avizovaných 21 zemí se jich na brněnském světovém šampionátu představilo o dvě méně. Chyběli zástupci „černého kontinentu“, tedy výpravy Kamerunu a Mali. Ani jedné z nich totiž francouzská ambasáda neudělila povolení ke vstupu na území Evropské unie. Obě tak doplatily na zpřísněné bezpečnostní podmínky z poslední doby. Bližší okolnosti neúčasti sportovců z obou států poodhalil prezident ČNS a mezinárodní nohejbalové federace UNIF KAMIL KLENÍK.

Pane Kleníku, můžete objasnit celou situaci okolo futnetových výprav Mali a Kamerunu?

S oběma asociacemi jsme měli dohodu, že nám dají vědět, co od nás potřebují a my jim v tom vyjdeme vstříc. Z Kamerunu nám sdělili, že by potřebovali nejen zvací dopis o tom, že se u nás opravdu hraje mistrovství světa, že ho organizujeme a že jim platíme veškeré náklady s tím spojené, ale také speciální zvací formulář potvrzený naší cizineckou policií. Proto jsem obojí asi před měsícem v Brně se všemi oficiálními kolky a razítkem cizinecké policie vyřídil. Naše policie tedy tato pozvání vydala a já jsem je zaslal na francouzskou ambasádu v Kamerunu, protože Česká republika velvyslanectví v Kamerunu nemá a je tam pouze náš honorární konzul. Víza pro vstup do Evropské unie, tedy do Schengenského prostoru, tam tedy vydávají Francouzi. Ti však asi dva dny před odletem kamerunské výpravy odmítli tato víza vydat z důvodu, který nám nebyl znám. Nicméně Kamerun nás ještě požádal o pomoc, zda by české ministerstvo zahraničí nemohlo vydat prohlášení, že se u nás taková akce skutečně koná. Toto prohlášení jsem ihned telefonicky vyřídil s naším ředitelem odboru pro země tohoto regionu. Ten mě odkázal na naši ambasádu v Nigérii, která je Kamerunu nejblíže a má na starosti i tuto zemi, kdyby se něco stalo našim občanům. Ti mi pomohli a naše pozvání potvrdili. Přidali k tomu vlastní podpis ministerstva zahraničí a doporučili francouzským kolegům, aby jim umožnili vstup do České republiky a víza vydali. I přes toto doporučení francouzská ambasáda odmítla víza vydat s odůvodněním, že se jedná o mladé hráče, kteří nemají rodiny, nemají vlastní příjmy, tedy zaměstnání, a že je velké riziko migrace a nevrácení se zpět do Kamerunu.

2016 mskamali 02Předpokládám, že v případě Mali byla situace stejná. Nebo se pletu?

V případě Mali to bylo obdobné, jenom s tím, že jeho zástupci původně nechtěli, abychom za ně tak složitě intervenovali a nežádali původně nic jiného než zvací dopis. Nakonec ale zvací dopis také nestačil a ze stejných důvodů jako u Kamerunu odmítla francouzská ambasáda vydat víza také zástupcům Mali. Diplomatická víza měli pouze jejich vedoucí. Překvapuje mě to hlavně v kontextu neoficiálních informací, že malijská výprava měla údajně sponzorskou pomoc od samotné první dámy tohoto státu, protože manželka prezidenta Republiky Mali jim na tento výjezd do Evropy přispěla. I přesto francouzské úřady hráčům odjezd do Brna neumožnily a víza jim nevydaly.

Čím si to vysvětlujete? Byl to úmysl nebo jen byrokracie?

Asi bych v tom neviděl úmysl, že by to bylo namířeno proti České republice nebo nohejbalu, ale spíš to zavinila všeobecně špatná situace okolo migrace. Francie má smutné zkušenosti s bombovými útoky, a tak to bere opravdu úzkostlivě a podle mne až necitlivě. Neposuzují to individuálně, ale plošně, což je špatně.

Komentáře   

 
#1 Marek HORÁK 2016-12-03 23:47
Dovolím si položit hypotetickou otáku, abych měl jasno, zdali jsem dobře pochopil, či si článek vyložil špatně:)))
Čistě teoreticky, ČNS nemá info o tom, že by v Kamerunu někdo vůbec nohec hrál, sežene se tam parta kluků, kteří si chtějí zaletět na All Inclusive tejden do Česka, kde si kopnou párkrát přes sí´t, odehrajou tužku (klasika), udělají pár fotek a pak zase pěkně do letadla a zpátky, vše grátis, ikdyby nepřekopli síť, hlavně že může ČNS říct, přibyla nám další země.:
Lidi, tohle vás snad ani nemůže těšit nebo jo?
Bude to vypadat hezky, že je další země a akce byla větší, ale za jakou cenu?
Utratí se (odhad) 300t za 1 takovouhle výpravu a dopředu nevíte, kdo by přiletěl.
Kdyby se tam dala do kupy parta beznohejch, přihlásili se a vyjeli na vejlet, tak je berete, protože nikdo o těch zemích nic neví.
 
 
#2 Marek HORÁK 2016-12-03 23:51
PS: A nezapomeňte zase do ČT říct, že nohebal vymysleli ČEŠI:))), je to pravda, to ano, ale co to má společnýho s futnetem?
Děkuju za případné objasnění, jestli jsem ty finance pochopil..
Na závěr, nezpochybňuji ani tak odobně práci, která za vším je-vůbec ne, naopak..
Ale část mi prostě přijde jako demagogie, takže se omlouvám za upřímný pohled na tuhle věc, protože z části se opravdu musím pozastavit a podivit nad tím, co všechno je ČNS schopnej zaplatit a komu všemu, jen aby se udělalo MS, kam může (ano, opravdu mi to tak přijde) kdokoliv-když se dá do kupy parta eskymáků, zavolaj na ČNS tak je berete, vše platíme a doražte na MS?
A jestli jsem to špatně pochopil a eskymáci by nemohli dojet, protože u nich není evidována soutěž, tak v Kamerunu ano?
 
 
#3 Antonín Stehlík 2016-12-04 11:42
Čistě hypoteticky, Marku, znamená tedy že když ty o něčem nic nevíš, neví to vlastně nikdo? Zajímavá dedukce.

https://www.facebook.com/Cameroon-Futnet-284406651667785/?fref=pb&hc_location=profile_browser

https://www.facebook.com/futnet.mali
 
 
#4 €€€ 2016-12-05 17:29
Marek tu plka nesmysly nebo zamerne demagogicky napada. Kdyby kazdemu ucastniku svaz zaplatil 300 tacu, bylo by to pres 6 melounu. Pokud se doctu na Unifu, tak vypravam se plati ubytovani a strava, ale museji zaplatit 400 ecek clensky vklad a asi jeste startovne za hrace. K tomu si plati cestu. Tak to uz je docela balik za ucast na ms, to neni jen vylet rekreace.
Tak co tu meles nesmysly?
 
 
#5 www 2017-02-25 11:32
Jen v tom našem sportu ?
https://navratdoreality.cz/adrian-solano-1694.html
Proč Finové, pořadatelé MS, nenaučili včas Solanu z Venezuely alespoň stát na běžkách.
 
 
#6 Jo,jo 2017-02-25 12:27
Tragikomedie,kt erou se baví svět.Kdyby se ovšem odvysílaly některé zápasy z MS ve futnetu,byla by to podobná estráda.