Nejčtenější články - Svět

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 09.11. 18:41 Pravidla - aut
    je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč dotknout čáry. ...
  • 31.10. 22:10 Pravidla - aut
    Dobrý den, chtěl bych se zeptat na přesnou definici rozlišující dopad mí ...
Mihokovo první zlato Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Neděle, 27.11.2016

2016 msmbrnomihok 1(Brno) Jako nováček si nevedl zle a svému svazu přivezl jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili. Vzhledem k současné síle slovenského reprezentačního výběru to bylo reálné maximum. Z brněnského mistrovství světa mužů se reprezentační trenér MARIÁN MIHOK vracel do své vlasti s dobrou náladou.

Mariáne, i přes porážku v dobře rozehraném finálovém střetnutí trojic ve slovenském táboře asi nevládne chmurná nálada?

Jako novic na trenérském postu jsem velmi spokojen s naším vystoupením. Hráči podali zodpovědné výkony.

Lze však pochybovat o vaší spokojenosti s šestým místem mezi singlisty. Už je to další umístění mimo medailové příčky, což za dob Žigaly, Tomčišáka či Ižola bylo nemyslitelné.

V první řadě je třeba si uvědomit, že na Slovensku je málo kvalitních nohejbalistů. Jako trenér jsem se letos rozhodl, že do singlu vyšlu hráče, který může jen překvapit. A na tento úkor posilním dvojice a trojice. Což si myslím, že se nám vyplatilo. Ale ani to šesté místo neberu nějak špatně. Prostě Lukáš Gabák z šesti zápasů dva prohrál. Ve skupině mu dva míče chyběly, aby se dostal mezi čtyřku.

Zahrál Gabák to, co jste od něho očekával?

Lukáš je hráč z mého klubu a tedy dobře znám jeho výkonnost, vím na co má. Musím sportovně přiznat, že v Brně byli i lepší singlisté. Šesté místo odpovídá.

2016 msmbrnomihok 2Dvojice už byly jinou kávou, tam na konci zněla slovenská hymna.

Tady se ukázalo, že nominace Laca Stupáka do dvojek nám velmi pomohla. Výborně zahrál i Jano Kilík i Jano Brutovský. Dvojice z naší strany byly fantastické. Sebrat zlatou medaili na takové horké půdě domácímu mužstvu, to je velká věc.

Sem tam v průběhu turnaje ale vaše dvojice měla problémy. A ve finále také první set poměrně dost chybovala.

Ano, měli jsme velký problém se dostat do správného tempa. Musel jsem hodně střídat a bylo vidět, že to prospělo. Ve druhé setu už to byla hra, kterou jsem očekával.

Neříkejte, že jste neměl nervy. Vždyť ve druhém setu vaši svěřenci promrhali náskok a čelili mečbolu, ve třetím se vám zranil Stupák.

Samozřejmě měl. Jak se zranil Laco Stupák, tak jsem věděl, že to musí uhrát oba Janové. Naštěstí se Jano Kilík, i když jsem ho střídal, se nesložil, povzbudil se a zahrál výborně.  

Euforii z finále dvojic jste si přenesli i do finálového vyvrcholení trojic. Jenže pak přišla studená sprcha.

Vyhráli jsme první set, měli jsme štěstí. Také soupeř se dlouho hledal a pár míčů pokazil. Ale pak nám ve druhém setu odešla mezihra. Jak víte, ve dvojkách se nám zranil Stupák a já jsem už neměl nikoho na tento post k vystřídání. Mohl jsem a také střídal hráče na síti, ale já potřeboval dostat dalšího hráče do mezihry. Se Stupákem bychom bývali soupeře potrápili více.

2016 msmbrnomihok 3Přesto jak Hulín, tak Černosta odvedli za celý turnaj v mezihře hodně dobré práce. Také Galus asi moc lepších dní v kariéře nezažil.

Silven Galus zahrál vynikající turnaj. Odvedl fantastický výkon. Bylo na něm vidět, že si věří a že může podržet mančaft. Igorovi Hulínovi malinko ve druhém setu finále odešla nahrávka.

Stará nohejbalová pravda říká, že když odejde útok, odejde i obrana.

To platí.

Naopak na Brutovském bylo vidět, že ve druhém setu už mu odchází síly.

Celý šampionát, kde se dalo, jsem Janka Brutovského šetřil. Věděl jsem, že turnaj pro něho bude velmi fyzicky náročný. Je vidět, že někteří hráči na to herně mají, ale potřebují zlepšit fyzickou kondici. Pokud hráči nebudou na kondici pracovat, budou takové turnaje pro ně jen těžší a těžší. Protože soupeři se stále zlepšují.