Nejčtenější články - Svět

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 09.11. 18:41 Pravidla - aut
    je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč dotknout čáry. ...
  • 31.10. 22:10 Pravidla - aut
    Dobrý den, chtěl bych se zeptat na přesnou definici rozlišující dopad mí ...
V nohejbalové rodině je mi dobře, ví Tomčišák Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Sobota, 05.12.2015

2015 memrozhovortomcisak 1(Humenné, Slovensko) Hlavní mezinárodní soutěž ročníku je minulostí. Neškodí si ovšem připomenout některé okamžiky a též i názory a postřehy některých aktérů. A to i těch, kteří své zlaté časy mají už za sebou. Na evropském mužském šampionátu v Humenném bylo možné potkat prakticky všechna velká jména slovenského nohejbalu. Určitě srdeční vztah k pořadatelskému městu šampionátu má nepochybně MAREK TOMČIŠÁK. Bývalý úspěšný slovenský singlový reprezentant (mj. mistr světa v roce 2004, vicemistr Evropy 2005) totiž barvy Laborce Humenné v minulosti oblékal. Před dnes už více roky však zmizel do zahraničí a nyní už obléká dres reprezentace anglické. I on převzal v Humenném ocenění pro ty, kteří se zasloužili o rozvoj slovenského nohejbalu.

Marku, evropský šampionát v Humenném sis nenechal ujít. Doma je doma, co?

Humenné je moje rodné město. Když jsem se dozvěděl o konání mistrovství, bylo jasné, že si ho nemohu nechat ujít. Bylo to ale trochu komplikované, protože moje přítelkyně měla termín porodu přesně v termínu mistrovství. Takže nejprve jsem musel účast odřeknout. Ale když se mi ve čtvrtek ráno narodila krásná dcera, tak jsem se rozhodl na víkend dorazit. Na poslední chvíli jsem kupoval letenky.

Určitě gratulujeme k takové příjemné události. Stále žiješ v zahraničí, nebo už zpět na Slovensku?

Ne, žiji ve Skotsku, nedaleko od Edinburghu. Usadil jsem se tam.

Tvoje mise narychlo ale neskončila jen v diváckém sektoru.

Dokonce jsem si za anglickou reprezentaci zahrál trojice a exhibici singl. Byla to pro mě velká čest zahrát si v této nové pěkné hale. Tu jsem ale zmeškal, protože jsem do zahraničí odcházel dříve, než byla postavena.

Jak to vůbec vypadá s tvým herním vytížením?

Měl jsem těžké ne zranění, ale spíše opotřebování. Operovali mi v Praze na Homolce plotýnku, zotavil jsem se. Možná že za angickou reprezentaci ještě nějaký ten zápas odehraji, ale na medaili už to asi nebude. V nohejbalové rodině je mi dobře, atmosféra je fantastická, mám tady hodně přátel.

Co říkáš na dnešní slovenskou reprezentaci. Odešl zlatý fond, do kterého jsi patřil i ty. Současná generace to asi nebude mít lehké navázat výsledkově tu odcházející?

Budou to mít hráči těžké. Máme v týmu mladé hráče, jako je třeba Belko a na ty ještě bude chvíli doléhat atmosféra. Mladí se ještě potřebují otrkat.

2015 memrozhovortomcisak 2Sledoval jsi i finále tvé hlavní disciplíny mezi Ondřejem Vítem a Georgelem Bobisem. Co jsi souboji říkal?

Byl to zápas velmi dobré úrovně. Vít se snažil, vzdoroval. Ale momentálně si myslím, že Bobis hraje s naprostým přehledem a je nejlepším hráčem na světě. Což potvrdil i tady, vzdor tomu, že se den před finále zranil.

V čem tkví největší síla rumunského reprezentanta?

Je všestranný, nemá slabinu. Má dobrou pravou nohu, levou nohu, příjem hrudí, halfvoleje, voleje, kope to s velkou lehkostí.

Považuješ současného krále singlistů Bobise i za nejlepšího singlistu všech dob? Nebo se myslíš, že některá dřívější esa této disciplíny by se s ním v přímém souboji dokázala popasovat?

Určitě bychom s ním dokázali hrát rovnocenně. Když nebudu mluvit za sebe, tak hráči jako Petr Bubniak či Marián Žigala ve vrcholné formě.

A kterého tedy hráče považuješ za nejlepšího singlistu všech dob?

To je těžké říci jen jedno jméno. Určitě bych to nebyl já. Já jsem jen využil jednu dvě příležitosti, které se mi naskytly a jsem za ně nesmírně vděčný. Když opravdu musím jmenovat, tak bych viděl jednoho z trojice Petr Bubniak, Marián Žigala, Georgel Bobis.

V disciplíně jednotlivců v Humenném reprezentoval slovenské barvy Ladislav Stupák, skončil šestý. Co jsi říkal jeho výkonům.

Laco je velmi dobrý hráč, výborný singlista. Bohužel už podruhé to na vrcholné akci nedokázal potvrdit. Tady měl hodně těžký los, kde se už ve čtvrtfinále střetl s českým zástupcem. Zápas měl ale rozehraný dobře, nevím, zda neustál ten tlak, odešlo sebevědomí, těžko posoudit. Laco tady hrál dvě disciplíny a to je vždy mnohem těžší. Myslkím, že na takových akcích by se měl kandidát na zlato soustředit jen na jednu disciplínu. I když třeba právě Bobis hrál ve všech disciplínách. Ale na to člověk musí být fyzicky i psychicky připravený.

Jedno velké singlové jméno jsi ovšem doposud nezmínil. Poslední, kdo dokázal přemoci Bobise, byl slovenský reprezentant Milan Ižol.

Je škoda, že Milan se z reprezentace vytratil. Hrával rovnocenně s těmi nejlepšimi. Nevidím do zákulisí, proč už nehraje.

 

 

Komentáře   

 
#1 petr 2015-12-05 17:29
Zajimave: zije ve skotsku, ale reprezentuje anglii. Je to slovak, ale operovat se necha v praze na naklady ceskeho zdravotnictvi. Dalsi slovaci hrali za kanadu na poharu. Zvlastni.:)