Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
MS žen a juniorů zavítá na podzim do Rumunska Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Úterý, 14.07.2015

2015 msjzzajisteni 1(Praha) Centrem světového nohejbalu se druhý říjnový víkend stane rumunské město Kluž (Cluj-Napoca). Od pátku do neděle zde proběhne UNIF Mistrovství světa žen a juniorů. „Pro české národní výběry je tady opět výzva porvat se o kovy nejcennější, byť rumunský šampionát je tentokrát v brzkém říjnovém termínu a bude to od Komise reprezentace ČNS vyžadovat hodně úsilí při hledání vhodných termínů pro přípravu,“ říká prezident ČNS a UNIF KAMIL KLENÍK.

UNIF o možnosti pořádání šampionátu komunikovala s rumunskými partnery již delší dobu. Jednání vyvrcholila 3. července, kdy se její zástupci  - Kamil Kleník, Vlastimil Stehlík a Jiří Sládek - setkali v Budapešti s představiteli tamní nohejbalové asociace. Tu zastupovali Bogdan Sorin a Gheorghe Gradinaru. Obě strany prodiskutovaly podmínky uspořádání šampionátu a další detaily související s organizací akce. Jednání bylo úspěšné, a tak se hráči i fanoušci mohou těšit na další mezinárodní podnik pro ženy a juniory. „Jsem velmi rád, že herně i organizačně silné Rumunsko se letos stalo řádným členem UNIF a navíc podalo pomocnou ruku v pravý čas. Tím myslím jeho rozhodnutí, pořádat v letošním roce MS žen a juniorů U21,“ kvitoval výsledek rokování vedoucí delegace Kamil Kleník.

2015 msjzzajisteni 3Šampionát žen a juniorů bude v obou kategoriích otevřen pro reprezentační výběry z celého světa. Souboje o medaile proběhnou v jednotlivých nohejbalových disciplínách, takže pořadatelé rozdají celkem šest sad cenných kovů. Nejvyšší možný počet účastníků v každé kategorii a disciplíně je 12 startujících sestav. Oficiální pozvánky budou rozeslány v těchto dnech. „Chci zmínit jednu velmi zásadní změnu oproti akcím pořádaným ještě jménem původní asociace před rokem 2010. Tou je aktivní - i finanční - podpora UNIF jednotlivým pořadatelům MS. V první řadě to představuje úhradu nákladů na odměny rozhodčím, byť nejsou nijak vysoké, ale v souhrnu to může být částka kolem 400 až 500 euro. Dále to pak v naléhavých případech může být dodání medailí a diplomů. Vždy to je ale příprava webových stránek MS a zajištění on-line přenosů TVcom z minimálně jednoho hřiště po celou dobu konání akce. K tomu můžeme připočítat sportovně-technickou podporu při řízení soutěží v místě konání a asistenci při naplňování internetových médií zprávami z příprav i samotného průběhu,“ vypočítává šéf českého i mezinárodního nohejbalu.

Dějištěm šampionátu bude Kluž. Více než třísettisícové město je správním centrem župy Cluj a zároveň kulturním a společenským centrem celého regionu Sedmihradsko. Najdeme tu univerzitu, řadu vysokých škol i průmyslových závodů. Žije zde početná maďarská menšina. Ve městě působí i jeden z nejznámějších fotbalových klubů Rumunska CFR 1907 Kluž.

2015 msjzzajisteni 2Zatím poslední mistrovství světa těchto kategorií se konalo v roce 2012 v Brně. „UNIF má nastavenou základní filozofii v pořádání světových šampionátů, a tou je konání alespoň jedné takové akce ročně. Z toho vyplývá, že MS mužů se koná vždy v sudém roce a zbývající dvě kategorii v roce lichém. Tento systém je v současné době odpovídající schopnostem jednotlivých členů po organizační stránce, přičemž Český nohejbalový svaz by rád zachoval pořádání alespoň jednoho MS v periodě čtyř let na svém území. Je to dobré směrem k fanouškům, hráčům a propagaci v médiích. V letošním roce navíc přišlo Slovensko s návrhem, uspořádat mezi dvěma MS mužů i ME. Taková mimořádná nabídka se samozřejmě nikdy neodmítá. Tím pádem budeme mít v letošním lichém roce vrcholnou akci ve všech třech kategoriích,“ pochvaluje si Kleník a přidává pozitivní výhled i na další roky „V roce 2016 bude s největší pravděpodobností pořádat MS mužů opět Česká republika, a to v listopadu v Brně. Rok 2017, který je vyhrazen ženám a kategorii juniorů U21, je již nyní v jednání se Švýcarskem a Jižní Koreou. Věřím, že v tomto případě padne konečné rozhodnutí do konce roku 2015 nebo začátkem roku 2016. S potěšením mohu prozradit, že s velkým předstihem se na pořadatelství MS mužů v roce 2018 předběžně hlásí opět Rumunsko. Snad je krize pořadatelů vrcholných akcí UNIF již zažehnána a můžeme nyní pracovat s dostatečným předstihem tak, aby všechny členské země mohly plánovat své rozpočty na cestovní výdaje včas.“

Výkonný výbor UNIF, v rámci svých pravomocí mezi jednáními Valného shromáždění, přijal Rumunskou nohejbalovou asociaci za svého člena. Mezinárodní nohejbalová scéna je tak opět bohatší o dalšího aktivního člena a organizátora. „Pro lepší orientaci v tom, kdo vlastně stojí za nově vzniklou Rumunskou asociací, uvedu několik faktů. Oficiální název letos vzniklé asociace v Rumunsku je „ASOCIATIA DE FUTNET“, kterou zastupuje její prezident Daniel Sasarman. Dalšími zástupci jsou Bogdan Sorin a také Gheorghe Gradinaru, který má letité zkušenosti s pořádáním nohejbalových akcí z minulosti, zejména z Oradey. UNIF je připravena této nově vzniklé nohejbalové asociaci vytvořit maximálně vstřícné podmínky pro jejich snahu o uznání v rámci rumunských sportovních struktur,“ uzavírá Kleník.

Komentáře   

 
#41 Radek 2015-07-20 09:42
Díky za vyjádření. Respektuji, že tam Kleník může mazat vše co se mu nehodí.
 
 
#42 Martin Maršálek 2015-07-20 14:41
Také děkuji za otázky Radku. Předpokládám, že tvá poslední věta má prudící charakter, protože jinak samozřejmě nemá žádné opodstatnění (viz podrobně vysvětleno výše). Nic ti přece nebrání se také prezidenta zeptat na co chceš. Pouze už to nepůjde anonymně a to bývá pro některé povahy problém.
 
 
#43 Tomáš 2015-07-21 16:35
Pane Maršálek, je to reálný obraz vztahu nohejbalové obce k jejímu vedení. Poslední kauzy znejistily i optimisty, proto jsou k vidění více negativní postřehy. Je to výraz nesouhlasu. Vlastně nikdo z nohejbalistů sem nepíše pod svým jménem. Buď nemají, co říct, anebo mají obavu vyjádřit svůj názor a podepsat ho jménem. Přikláním se k druhé variatně, že mají lidé obavu, aby se eventuelně kritický názor neobrátil proti nim. Matia, Kulovaný, ti byli ze strany ČNS odignorováni, možná kvůli jejich opačnému postoji. To je v demokratické společnosti nepřípustné.
Jakýsi "zápach" či neserioznost působí ze zdejší diskuze žumpu, k čemuž přispívá i nemožnost vyjádřit souvislejší myšlenku v delším komentáři.
 
 
#44 Tomáš 2015-07-21 16:46
Pro mě je rozhodně škoda zdejšího diskuzního potenciálu. Měl jsem se za to, že by zdejší diskuze mohla být ekvivalentem zetek, ovšem ve slušné podobně, to se ale zatím nepovedlo... možná i proto, že zde chybí názory nohejbalistů, těch skutečných, nikoliv anonymů. Zajímalo by mě jestli vůbec nohejbalisté nohecmagazin.cz čtou.
 
 
#45 standa 2015-07-21 20:51
Hloupý kecy jak s cikánama. Tak si vezmi Kulovaného nebo Matiu do svýho klubu. Buď frajer. Za rok si povíme kam to dospělo.
 
 
#46 Ross Krok 2015-07-23 15:29
Pane Maršálek, jak obhájíte skutečnost, že v sekci fóra "prezident odpovídá" je jednomu diskutujícímu příspěvek bez milosti a varování smazán, protože se do diskuze "nemají zapojovat třetí osoby", pak tam ale napíše třeba pan Matyášek a pan prezident mu normálně odpovídá? Trochu mi to zavání tím, že pan prezident odpovídá jen na to, co se mu hodí (a smazat příspěvek - i bývalého - činovníka by nebylo dobré pro jeho reputaci) a když tam napíše někdo jiný, nedejbože se nepodepíše svým jménem, je hned smazán s úplnou samozřejmostí.. .
 
 
#47 Martin Maršálek 2015-07-23 21:46
Tak snad si my dva tykáme. Obhajovat netuším proč bych měl, je to otázka spíše na šéfredaktora. A že tam napsal Jirka Matyášek? Ano, ve svých dvou neanonymních příspěvcích vznáší dotazy na prezidenta - což je smysl této samostatné rubriky, které není volnou diskuzí. Anonymové se přece mohou vyřádit všude jinde, a to nejen na NM.