Nejčtenější články - Svět

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
  • 02.03. 12:54 Ján a Martina
    https://www.aktuality.sk/ Zavraždili investigatívneho novinára Aktuality.sk J ...
Nohejbalisté na nejmenším kontinentu Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pátek, 08.08.2014

2014 australie 01(Praha) Nejen jeho příbuzné formy, ale i samotný nohejbal se plánovaně i neplánovaně šíří po kontinentech. Možná někteří netuší, že nohejbalisté už delší dobu působí i na nejmenším světadílu, Austrálii. Jako v řadě jiných případů, i zde je nutné toto připsat českým emigrantům. Více nám osvětlil pražský nohejbalista JAROSLAV NOVÁK:

V zimě jsem již poněkolikáté navštívil Austrálii a Nový Zéland, kde střídavě žije můj bratr. Větší část roku však přebývá v Austrálii v Sydney. Zde také již desítky let existuje český Sokol. Vlastní sportovní halu, která je současně vybavena kulturním a společenským zázemím. Především však slouží sportu nejvíce nohejbalu a odbíjené, tato odvětví se zde provozují již od počátku existence Sokola tj. od padesátých let. Několikrát do roka se zde pořádají sportovní hry a vzájemná utkání se stejnojmennou organizací z Melbourne. Můj bratr Václav (australsky Vic) je hlavním organizátorem těchto akcí a zároveň vystupuje jako představitel australského nohejbalu ve styku s mezinárodní nohejbalovou federací UNIF. Australský nohejbal by se také rád stal za určitých podmínek stálým členem této organizace. Pro snadnější a pružnější kontakt v jednáních s možností aktivně se jich zúčastňovat a moci tak okamžitě na místě reagovat, rozhodli jsme se, že do budoucna budu australský nohejbal v Evropě zastupovat já. Zúčastnil jsem se již květnového kongresu UNIF, konaného během světového poháru klubů v Modřicích. Zájem australské strany zúčastňovat se mistrovství světa je velmi vážný. Přispívá k tomu i to, že v poslední době již trochu stárnoucí kolektiv hráčů byl rozšířen a omlazen o hráče, kteří dříve aktivně působili v Praze (Petr a Jan Hechbergerovi) v DTJ Santoška.

2014 australie 02Pro dokreslení činnosti krajánků je třeba se zmínit o tom, že v březnu letošního roku byl uspořádán v turistické oblast Raymond Terrace (asi 200 km severně od Sydney) první australský nohejbalový kemp, jehož účelem bylo předvedení této hry místním zsportovcům. Bohužel účast místních Aussies nebyla veliká, ale tak to v začátcích bývá. Přesto akce byla velmi zdařilá a všichni zúčastnění byli nadmíru spokojeni. To, že se nohejbal hraje na Novém Zélandu, dokumentuje také událost, kdy jsme se v Queenstownu setkali s místní českou mladou komunitou a vyprovokovali je k mezinárodnímu utkání vedeném spíše v zábavném tónu – Austrálie vers. Nový Zéland. Hra se jim dost zalíbila a tak věřím, že v ní budou pokračovat. Dokonce si ze svých řad určili jednu zástupkyni, jež by je měla zastupovat pro případná jednání s UNIF. Uvedené svědčí o tom, že nohejbalová hra je oblíbena a rozšířena i u protinožců a že se provozuje na dobré úrovni. Z tohoto důvodu bych rád všem nohejbalistům, kteří pojedou do Austrálie nebo tuto cestu plánují, navrhl, aby se určitě obrátili na sydneyský Sokol a navštívili ho. Budou srdečně vítáni.

 

Komentáře   

 
#21 Milan Kulovaný 2014-08-10 13:24
6) "Žádná sponzorská firma neodkrývá své částky a způsoby sponzorování."
Opravdu zadna?
Pokud nas sponzoruji firmy, ktere nesouhlasi s odkrytim castky a zpusobu financovani, je to spravne? Muze byt hospodareni organizace spolupracujici s takovymi partnery pruhledne?
Je nasim zajmem spolupracovat s firmami, ktere taji financni toky?

7) Chybi mi objektivita? Opravdu? Me aktivity kolem nohejbalu najsou jakkoliv spojene s zadnym osobnim profitem.
Rovnez netrpim nenavisti, mstou ani predsudky.
Jinymi slovy: Nemam objektivni ani zadny jiny duvod k iracionalnimu jednani. V zivote preferuji kriticke mysleni, logiku a trebaze nekdy zbytecne ostre, ale FAIR JEDNANI a nemam problem hajit sve nazory verejne, s jasnou identitou a treba i "proti" vsem. Racionalni argumentaci vnimam jako zaklad konstruktivni diskuse.
 
 
#22 Milan Kulovaný 2014-08-10 13:28
8) Veskere ucetnictvi jsem se nikdy nedozvedel a jsem presvedcen, ze by melo byt verejne viz. transparentni on-line ucet. Proc bych se mel kazdy rok ptat a patrat? Proc se nemuze kdokoliv kdykoliv podivat a vudet? Proc neco takoveho vubec hajis, co Te k tomu vede, Tondo?
V cem je lepsi dosvadni zpusob vedeni ucetnictvi od verejneho? Vysvetli mi vyhody, prosim Te.

9) Jestlize je beznou praxi VV vydavat dokumenty urcujici komukoliv povinnosti, jez se odkazuji na v budoucnu vydane (tudiz verejnosti nezname) smernice, neni takovy VV pro mne duveryhodny.

10) Dozorci rada = pro forma organ kamaradicku VV.
Za posledni leta vydavane zpravy jsou smesne, nic neprinasejici. Ale nedivim se, kdyz kluci skacou z VV do DR a obracene.
 
 
#23 Milan Kulovaný 2014-08-10 13:48
to Ross:
Nejen, ze jsi krpatej krivej srab a slaboch, ale ty jsi jeste lhar, navic uzivajici nekolika argumentacnich klamu.
Nemyslis, ze tve vyroky o mne jsou uplne zbytecne, nic neprinasejici?

Z jakeho titulu mi rikas, co mam delat? Sam jsi neprinesl jednu jedinou nohejbalovou myslenku.

A tak dale a tak podobne.

Ja se ptam po 1 dopadovych bombardacich a propagatorech, proto mam odpor k jednodopadu? Pokud nechodis na prvni stupen zakladni skoly, tak se styd.

Prosim te, ignoruj me prispevky
 
 
#24 Milan Kulovaný 2014-08-10 13:51
Prosim te, ignoruj me prispevky, pokud mas v umyslu dal lhat a kdekoliv sirit, ze mi neni nic po hospodareni ČNS, UNIF,...
PS: myslis, ze je tezke odhadnout, kdopak jsi? Pokud ano, mylis se:-)
 
 
#25 Antonín Stehlík 2014-08-10 15:05
Trapas Koulosi, znovu to samé... někoho mi to připomíná od blízkých sousedů.
1. Nevím jak hlasoval delegát z vašeho kraje. Osobně si myslím, že tam vůbec nebyl. Pokud je to loutka měl jsi požádat o mandát a prosadit si svou účast. Tím odpovídám na další otázku číslo 2. vyhýbáš se osobní zodpovědnosti a schováváš se za STK a VV. Jsi zbabělec a neumíš si to přiznat. Malý špinavý zbabělec. Který je o něčem přesvědčen a nic pro to nedělá. 3. tvé osobní problémy se zapojením do hnutí mně nezajímají, je to tvůj problém, tvé neustálé průšvihy ve všem do čeho jsi se v nohejbalovém hnutí pustil. Nedivím se, že nebyl zájem a teď se svazu mstíš a pomlouváš ho kde můžeš. Tím odpovídám na bod číslo 4.
5. Prostě je to fakt, který předcházel tomu, že nakonec Maďaři přešli k UNIF od FIFTy. Zřejmě důvěřuj ale prověřuj. Pro mně logické (je to ale můj názor)
6. Opravdu je to můj názor. Žádná firma neodkrývá své částky kdekomu. Pouze svým akcionářům.
7.Za tím stojím. Chybí ti objektivita. Jsi zapšklý, uražený, ponížený, malý bezvýznamný a vědom si své jediné moci kterou máš. Zasvinit každou diskusi.
8. Jsi blázen když si myslíš, že účetnictví svazu by mělo být on-line. Potom bych rád viděl tvé on-line účetnictví. Pokud si jej zřídíš, budu na VH tlačit na to, aby ČNS měl online účetnictví.
9. Pokud není VV ČNS pro tebe důvěryhodný, vyvolej hlasování o jeho odvolání a nekňourej tady.
10. Pokud pro tebe není Dozorčí rada dost důvěryhodná vyvolej hlasování o její nedůvěře a nech ji nahradit tebou navrženou důvěryhodnou Dozorčí radou.
Já se divím, takový fundovaný člověk a nevíš si rady. Inteligence mražené makrely...
 
 
#26 Antonín Stehlík 2014-08-10 15:11
Co se týká jednodopadových jak píšeš "bombarďáků" přál bych ti při bloku chytit do hlavy smeč všech tří Francouzů, nebo všech Korejců. Stačilo by koneckonců kdyby tě trefil Honza Chalupa, který má našlápnuto aby z něj za nedlouho ten tebou opovrhovaný jednodopadový "bombarďák" byl... tak, jak píšeš nohu vejš!
 
 
#27 Ross Krok 2014-08-10 16:10
Pane Stehlíku, upřímně Vás obdivuji, že s tím individuem ztrácíte svůj čas a trpíte jeho urážky. Přestože víte, že Vás stejně jen urazí, nazve Vás "lhářem" a Vaše argumenty pro něj nebudou znamenat nic, jelikož si je vědom Vaší pravdy a toho, že s těmi fakty nic neudělá a bude se jen nadále vztekat jako malé děcko.
 
 
#28 Antonín Stehlík 2014-08-10 16:34
Děkuji, upřímně řečeno nedělá mi to žádnou radost, je to opravdu ztracený čas. Alespoň ale nebude moc psát, že mu nikdo neodpoví a na p. Kleníka zbude o nějakou tu zbytečnou otázku méně. ;-)
 
 
#29 Milan Kulovaný 2014-08-10 18:09
Vzhledem k charakteru prispevku zde, zde:-) koncim.
Nezavisly, objektivni, charakterni, chytry, vtipny, vsemi mastmi mazany, pratelsky redaktor informaci se zarukou tridi otazky pro pana Kleníka.
Tim se loucim.
 
 
#30 Taky dobrý 2014-08-10 21:47
Tak to by si zasloužilo otevřít lshvičku něčeho dobrýho, pokud to Koulos myslí opravdu vážně a někomu se podařilo ho konečně nas... aby už to tady zabalil a neopruzoval. Ještě by to chtělo takhle vypudit Milana (Miťku) a nohejbalový svět by znovu mohl pokecat o skutečných problémech co nás trápí. I s konkrétními návrhy "kudy z toho ven".
 
 
#31 MAREK HORÁK 2014-08-16 20:40
Zdravím všechny, ať už ty co diskutují se zájmem, či se jen hádají a vzájemně osočují. Nebudu mít an itak příspěvek k tematu (lterý jaksi zapadl v záplavě příspěvků) nohejbalu v Australii, ale spíše vznesu kacířský (soudě podle mnoha lidí tady) názor, ale řekněte mi, v čem nemá Milan Kulovaný pravdu či proč jeho příspěvky mnozí kritizují? Osobně jej neznám, nevím kdo je a nikdy jsem jej neviděl, ale dle mého zdravého selského rozumu mi přijde, že jako jeden z mála vede pádnou diskusi, ptá se na argumenty a jeho názory m ipřijdou více enž rozumné...dle mého jen více takových lidí v našem sportu.
 
 
#32 JT 2014-08-17 00:40
Odvedená práce p. Kulovaného ve všech klubech kde působil: 0. Odvedená práce Kulovaného pro ČNS: 0. Kecání: 10000000. Proč si myslíte že nikdy neodpoví, když se ho na to někdo zaptá? Dle mého jen více takových lidí v našem sportu, že pane Horáku:-)) Nebo že by vaše krevní skupina?
 
 
#33 MAREK HORÁK 2014-08-19 21:52
Nerozumím přesně dotazu, jen jsem prostě psal, že necápu co je na jeho otázkách špatné, já se s ním opravdu v mnohém shoduji a pokud ostatní ne, tak nevím, to je každého věc, každopádně za sebe říkám, že 90% z tphp já podepíši, vidím mnohé věci stejně..Prostě co člověk to názor ,a tak to má asi být,,
 
 
#34 Antonín Stehlík 2014-08-20 07:25
Ono nejde Marku jen o to přečíst si jeho dotazy ale dej si práci a najdi si i odpovědi. Na vše už bylo odpovězeno, on však v otázce změní slovo a ptá se znovu. Zkus si dát tu práci a poctivě vyhledej i odpovědi a to nejen ve všech diskusích ale i ve všech článcích na Nohec magazínu.
 
 
#35 Zvídavý 2014-08-27 13:25
Nohejbal, fotbaltenis či futnet, nebo jak tomu říkáte je opravdu zvláštní sport. Ti, co nehrají soutěže podle mezinárodních pravidel jsou úspěšnější než ti, kteří mezinárodní pravidla hrají. Nepochopitelné, nelogické. Nevím, zda ve světovém sportu existuje taková anomálie.
 
 
#36 Antonín Stehlík 2014-08-27 13:34
Nemyslím, že to je anomálie, je to prostě součást vývoje sportu, který je doma na skvělé úrovni a chce se probojovat do světa a jeho povědomí. Tím asi musí něco tratit ale všichni doufáme, že se ty ústupky jednou vyplatí. Pokud ano, bude to fajn, pokud ne, nic tím netratíme. Nohejbal či futnet nemůže vymizet... můj názor.
 
 
#37 Zvídavý 2014-08-27 13:42
Příliš se ve vaší odpovědi neorientuji. Znáte tedy nějaký světový sport, kde to takto chodí?
 
 
#38 Antonín Stehlík 2014-08-27 13:56
Beru to tak, že je to cesta k rozšíření do světa sportu, který nemá bohaté sponzory a který musí zápasit i doma o přežití ale chce do světa. Podle mého není důležité, jestli existuje ve světě sport v podobné situaci. Možná to byl fotbal a hokej před sto léty. Nevím ale faktem je že jiný způsob expanze do světa neznám.
 
 
#39 Zvídavý 2014-08-27 16:44
Docela by mě zajímalo, jestli se někdo zabývá příčinami, proč tomu tak je. Vždyť to musí být pro sportovce, kteří to hrají správně podle mezinárodních pravidel frustrující, prohrávat s někým, kdo to hraje jinak, kdo hraje jednodušší hru, kterou jistě, možná se mýlím, hra na více dopadů je. Opravdu ve světě sportu rarita.To je na vědeckou práci.
Vůbec si neumím představit,a to beru jenom míčové hry, kterou nohejbal je,že by někdo hrál soutěže jinak, než podle pravidel, uznaných federací, kam daný sport patří.Těžko pochopitelné.
 
 
#40 Antonín Stehlík 2014-08-27 17:20
Omlouvám se, to už bylo na mnoha fórech a i na tomto tolikrát diskutováno, že už bych neměl tu trpělivost vysvětlovat to znovu... jen na doplnění Valná hromada schvaluje jakým způsobem se bude hrát v národních soutěžích a naopak mezinárodní federace určuje (hlasováním členů) jak se bude hrát v mezinárodních soutěžích. Je to takový kompromis s komplikovanými ústupky z jedné i druhé strany. Je třeba si přečíst zde všechny související články. Děkuji za zájem o problematiku.