(Zruč) Odpískáno, uklizeno. V definitivně posledním duelu letošního programu dlouhodobých republikových soutěží zametla Zruč v prvoligové baráži s pražskou Solidaritou. Po dvou vyrovnaných bitvách muselo vítěze určit utkání pravdy na půdě Západočechů. Do třetice už to ale žádná detektivka nebyla, střetnutí trvalo zhruba stejnou dobu jako cesta z hlavního města na Plzeňsko. Zruč si po exhibičním výkonu zajistila právo měřit síly s celky druhé nejvyšší nohejbalové soutěže i v příštím roce. Solidarita si znovu zahraje druhou ligu.

Baráž o I. ligu

Areál Club Zruč-Senec – TJ SOLIDARITA Praha  5:0 (konečný stav série 2:1)

Oba celky nastoupily k důležitému klání v téměř nejsilnějším možném složení. Navíc  oba si na soupeře dokonce přichystaly pověstné eso z rukávu. V dresu Pražanů poprvé v sérii nastoupil někdejší hráč Šacungu Martin Knytl a v domácích barvách se po dvouroční absenci v ligovém utkání představila dlouholetá opora Zruče Jiří Knapp. „Při předzápasovém rozcvičení bylo cítit napětí a všichni zúčastnění čekali dlouhou šichtu,“ poznamenal kapitán domácího týmu PAVEL STEHLÍK. Opak byl pravdou. Střetnutí nabralo rekordně rychlý spád, za hodinu a půl bylo dohráno. Na kontě Solidarity svítily na po závěrečném hvizdu dvě nuly. 5:0, sety 10:0. Štolka se Stehlíkem nejprve rozebrali Goldu s Jirouškem a Knytlem. O něco vyrovnanější mač nabídl následující debl, tady to byla ze starny hostů asi nejdůstojnější partie. Knapp s Jakubem Bočkem přemohli v úvodní sadě Klabíka s Holatou o tři balony. Druhý set se rozhodoval na devítkách. „Měli jsme nabito, jenže můj příjem zůstal v polovině hřiště. Klabík dlouhým obloukem poslal nahrávku lehce za pásku, ovšem na to rychle zareagoval Knapp. Obratně přispěchal na blok, výsledkem souboje byl balón na herní polovině Plzeňských, a ti už nekompromisně trestali,“ popsal asi jedinou promarněnou šanci Solidarity na zisk zápasu či alespoň setu jeden z aktérů MICHAL HOLATA. Pak už si Pražané jen sledovali odbržděný kamion. Štolkova i Stehlíkova trojice dovolily soupeřům shodně 11 bodů. A domácí záchranu v první lize vzápětí podepsal a orazítkoval Stehlík, jenž v singlu porazil Knytla. „Asi jsme všichni čekali zcela jiný průběh utkání, ale doping v podobě účasti na poslední chvíli „dopsaného“ Jirky Knappa zafungoval výborně. Nejen že předvedl svůj obvyklý vysoký standard, ale přinesl obrovskou psychickou vzpruhu a tak trochu nostalgii na staré časy a naši hru z předchozích let,“ uvedl zručský kapitán.

2021 1L po 08 03Sestava domácích: Štolka, Stehlík, Boček J., Kopejtko, Rott, Knapp, Ausberger. Sestava hostů: Klabík, Landrichter T., Landrichter J., Fokt, Holata, Golda, Knytl, Jiroušek.

Kapitán Zruče PAVEL STEHLÍK: „Utkání jsme zvládli zcela v klidu a s přehledem, zatímco kluci ze Solidy se mi zdáli hodně svázaní jeho důležitostí. Z týmu soupeře bych za celou sérii určitě pochválil Goldu, který nám především ve trojicích dělal velké problémy... Ovšem až trochu vyprchá nadšení a úleva z úspěšného konce sezóny, čeká nás velká debata nad směřováním celého klubu. Myslím, že nejen pro mě tohle byla rozhodně nejhorší sezóna v životě. Jak z hlediska kvality naší hry, tak především z pohledu morálky a soudržnosti celého týmu. Pokud tohle byla moje poslední zručská ligová sezóna, těší mě, že jsme ji nezakončili ostudou, ale naopak semknutím a kvalitní hrou.“

Kapitán Solidarity TOMÁŠ LANDRICHTER: „Výkon „uvařený“ v tomto utkání je z naší kuchyně snad tím nejhorším vůbec. Neuhráli jsme jediný set, nevyšlo nám vůbec nic. Na závěr sezóny je to zcela jistě hořká tečka, které jsme se chtěli vyhnout. I přes to všechno jsme ale vicemistry třetí nejvyšší soutěže, a tak bych chtěl všem našim zúčastněným jako kapitán poděkovat. Klukům ze Zruče rovněž díky za sehrané partie a přeji  štěstí do následujícího působení v první lize.“


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři