Soutěže mužů
Písmo
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

(Praha) Kdo zkompletuje osmičku prvoligových týmů pro příští rok? Jasno zatím není. Solidarita totiž ve druhém barážovém klání udolala na vlastní půdě nejtěsnějším rozdílem soupeře ze Zruče. Utkání plné zvratů a dramatických koncovek vyvrcholilo devátým zápasem, kde se mohl stát zručským hrdinou dorostenec Kopejtko. Ten podal výborný výkon, ovšem v klíčových momentech rozhodujícího setu neunesl tíhu okamžiku a dvěma chybami poslal baráž do třetího utkání. Hraje se v sobotu na západě Čech a bude to zároveň definitivně poslední letošní ligové střetnutí.

Baráž o I. ligu

TJ SOLIDARITA Praha – Areál Club Zruč-Senec 5:4 (série 1:1)

Solidarita dala hned na začátku jasně najevo, že si doma věří. První zručská dvojice Boček, Rott se střídajícím Kopejtkem se proti Klabíkovi s Holatou nezmohla na nic. Ani druhému deblu hostů se nepodařilo zachytit vstup do zápasu, Stehlík se Štolkou však díky zlepšenému  výkonu ve druhé a třetí sadě srovnali skóre po výhře nad Goldou, Jirouškem a alternujícím Jiřím Landrichterem. Ve trojicích se body dělily a singl se stal jasnou záležitostí Západočechů. „Zručský Stehlík smečovaným servisem vyřadil z provozu Klabíka, jenž na diktované tempo nenalezl recept,“ řekl MICHALA HOLATA z domácího týmu. 2:3. Odvetné trojice se ale Západočechům nepovedly. Štolkova sestava s Jakubem Bočkem a Kopejtkem padla s Goldou a oběma Landrichtery dvakrát nejtěsnějším rozdílem. A její zaváhání nenapravili ani Stehlík, Rott a Kovanda, kteří nestačili na Klabíka s Holatou, Foktem a Jirouškem. 4:3. Pražané byli krok od výhry, ovšem Klabíkovi s Holatou stál v cestě elitní tandem hostů. Infarktový souboj rozhodl až poslední možný balon, kde si Zručští vybrali pořádnou porci štěstí. Holata totiž v poli vystihl Stehlíkovu smeč a po Klabíkové přesné nahrávce jeho euforicky zasmečované "dělo" do země přeskočilo oba soupeře, kteří se pouze ohlédli za balónem. Úsměv na tvář jim ovšem vrátil verdikt rozhodčího - Holata totiž špičkou boty při úderu lehce tečoval síť. Srovnáno. Vítěze musela určit až závěrečná dvojice. „Boček s Kopejtkem svedli velkou bitvu proti Goldovi s Jirouškem. Ve třetím setu se dokonce podařilo Bočkovi zablokovat a za příznivého stavu 8:7 měl na noze možná rozhodující úder. Jiroušek ale také ubránil a na druhý pokus se nemýlil. Následně si slabší chvilku vybral jinak výborně hrající mladík Kopejtko a bylo rozhodnuto,“ bilancoval kapitán poraženého celku PAVEL STEHLÍK.

Sestava domácích: Klabík, Landrichter T., Landrichter J., Fokt, Holata, Golda, Jiroušek. Sestava hostů: Štolka, Stehlík, Boček J., Kopejtko, Rott, Kovanda, Ausberger.

Kapitán Solidarity TOMÁŠ LANDRICHTER: „Po nevydařeném finále druhé ligy a porážce ve Zruči nám tato výhra opět dodala tolik postrádaný pocit naděje. Za skvělé výkony musím z řad soupeřů vyzdvihnout dvojici Štolka, Stehlík, jejichž hra na síti zcela koresponduje s dlouholetým působením ve vyšších soutěžích. Příští sobotu půjde o všechno a nám nezbývá nic jiného, než se chybějící zkušenosti pokusit vykompenzovat chtíčem, odhodlaností a především týmových duchem.“

Kapitán Zruče PAVEL STEHLÍK: „Byl to velký maraton a obrovské nervy… domácí byli opět lepší ve trojicích, a to rozhodlo. Fanoušci domácí Solidy byli hodně hlasití a postarali se o bouřlivou atmosféru. Zároveň ale musím říct, že vše bylo v rámci fair play a já osobně mám takové prostředí raději, než když je ticho. Oceňuji, že i přes vypjaté chvíle během utkání jsme si všichni na konci dokázali vyjádřit respekt. Do rozhodujícího duelu musíme něco udělat s hrou trojic, protože tentokrát to byla totální marnost.“