Soutěže mužů
Písmo
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

(Karlovy Vary) Přišel, viděl, zvítězil. Kolik takových zápasů na české i mezinárodní scéně, ve kterých nastoupil karlovarský KAREL BLÁHA (*1969), mohli diváci za posledních třicet let vidět? Rozhodně dost! „Král“ či chcete-li „Velký Karlos“ dokázal v kariéře, jíž začínal jako defenzivní hráč, hodně diváků potěšit a řadu soupeřů rozesmutnit. Vlastně je symbolické, že třeba v nedávném druholigovém semifinále vyškolil ve svých 52 letech soupeře v singlu(!). Ve čtvrtečním programu pražského superfinále čeká legendu ze západu Čech velká sláva. Jako „bažant“ bude totiž stávajícím mazákům ze Síně slávy nohejbalu nosit pivo. Naše redakce jej pověřila natipováním posledního mače letošního extraligového ročníku – souboje o titul.

Karle, už je to oficiální. V 52 letech se stáváš nejmladším členem nohejbalové síně slávy. Nečekané?

Přiznám se, že ano. Jsem překvapen, že mě to potkalo už tak brzo. Samozřejmě si moc vážím toho, že jsem získal důvěru hlasujících. Je to zúročení celé mé životní nohejbalové dráhy. Oceňují se jednotlivci, ale je třeba vědět, že bez dobrého kolektivu spoluhráčů a trenérů bych nikdy takových úspěchů nedosáhl. Navíc v očích nohejbalistů to mají vždy snazší smečaři než polaři, kteří bývají nedoceněni. Měl jsem také štěstí, že jsem vydržel hrát poměrně dlouho, to se pak úspěchy lépe sbírají. Zažil jsem dobu mezinárodních soutěží a mohl tak vitrínu úspěchů rozšířit i o mezinárodní vavříny. A měl štěstí, že v nároďáku byla vždy bezvadná parta spoluhráčů. Všechno souvisí se vším. Starší hráči se mezinárodních úspěchů nedočkali, protože nohejbal se světu otevřel až docela pozdě.

Přišel, viděl, zvítězil. Kolikrát to platí ve tvém případě? Vzpomínáš třeba na počin z finálového utkání extraligy v roce 2016, tedy ve tvých 47 letech?

Určitě. Tehdy už jsem toho moc v sezóně nenahrál. Když člověk není členem základního kádru a dostane od trenéra takovou důvěru, není to jednoduché. Hlavně tedy pro trenéra, který musí hráči hodně věřit. Pokud by se totiž podobný tah nepovedl, všichni mu to omlátí o hlavu. Když už podobnou šanci dostanete a kouč vás pošle na plac, musíte být silný a hlavně nedávat na sobě znát emoce. Měl jsem ale štěstí na dobré trenéry. Ať to byl Aleš Opravil, Víťa Kopecký nebo Ruda Širocký a v oddíle Jirka Dvořák. Všichni věděli, co ode mne mohou očekávat a věřili, že to unesu.

Modřice - Čakovice (čtvrtek 28.10. od 17:30 v UNYP Arena, Praha 9 - Libeň)

Těžké odhadovat. Myslím, že se rozhodne v singlu. Proti tipuji výhru Čakovic 5:4. Modřice mají dost zkušených hráčů a smečařský tahoun Pospíšil je opravdu výborný. Netuším, jak na tom bude Kop. Čakovice budou lepší v mezihře. Mladí kluci jsou rychlí a už také sehraní. Líbí se mi, jak třeba Jirka Kalous odhazuje rychlé nahrávky, s tím se blokařům těžko něco dělá. A Čakovice mají i dost leváků – jejich hra je jinak postavena.

Komentáře  

#1 Antonín Stehlík 2021-10-27 20:20
Nadarmo nejsou Vary Karlovy!!! :)
Citovat