(Praha) Dlouhé roky vládla Praha tuzemskému nohejbalu. Nejen funkcionářsky, ale i na hřišti. Jenže pak se některé tradiční kluby z ligových pater vytratily (Košíře, Solidarita, Pankrác…), jiné změnily působiště (Šacung) a další skončily úplně (Podolí, Hloubětín, Kobylisy). Na nejvyšší scéně se naopak postupně objevily oddíly z Karlových Varů, Modřic, Čelákovic či Vsetína a vytvořily pražským celkům mohutnou hráz. Překonat ji dokázaly až v poslední době Čakovice. Letos však o sobě dávají vědět i další týmy z hlavního města – Start v baráži usiluje o extraligu, Solidarita o první ligu a druhou nejvyšší soutěž už slaví na Pankráci. Je to i zásluha JIŘÍHO PUTÍKA, který zkusil odhadnout úvod barážové série mužské extraligy.

Jirko, na Pankráci už máte v kapse postup do  první  ligy, daří se i dalším družstvům z metropole. Nastává renesance pražských klubů?

Dá se to tak říci. Myslím, že i náš finálový soupeř ze Solidarity dokáže v baráži proti Zruči uspět. V první lize by pak kromě Startu, který ale může ještě překvapit a postoupit výše, startoval i náš tým, béčko Čakovic a Solidarita. Tedy polovina soutěže. K tomu v extralize hraje na špici čakovické áčko. Vím, že Praha na tom v novém tisíciletí byla různě, teď se klubům z hlavního města opravdu daří. Vysvětluji si to tím, že obecně po republice ubývá talentovaných hráčů, ale Praha se díky velikosti a tradici stále nějak drží. Je to prostě bašta nohejbalu. I náš tým je vesměs poskládaný z kluků, kteří před šesti, sedmi lety hráli dorosteneckou ligu. Jsem rád, že se nám letos takový úspěch podařil, před začátkem soutěže jsme s ním rozhodně nepočítali. Nastartovala nás otočka v semifinále v Radomyšli a pak už to byla jízda…

Žatec – Start Praha (sobota 23. 10. od 12:00)

Tipuji výhru Žatce 5:2. Bratři Vítové převyšují vše, co soupeř má k dispozici. Spolu ve dvojce a každý sám ve trojce se svými spoluhráči hosty kvalitativně předčí. O singlu asi nemusíme hovořit.

Start Praha - Žatec (neděle 24. 10. od 13:00)

Toto utkání bude vyrovnanější, Start si doma dovolí více. Bude to ale podobné jako v Žatci. Prapor Pražanů drží 46letý Ungermann, a to na herní kvalitu bratří Vítů stačit nebude. Žatec sérii ukončí výhrou 5:4 v poslední dvojici.


Komentáře   

#3 Antonín Stehlík 2021-10-23 20:01
Na noc zatlouct dveře hřebíkama a nebo nenechat vůbec spát... :D
Citovat
#2 Miroslav Sachl 2021-10-23 14:08
David se vyspal -4 :D
Citovat
#1 Antonín Stehlík 2021-10-22 19:55
Podle mně to bude podle toho jak se vyspí David Tůma... :-)
Citovat

Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři