(Karlovy Vary, Čelákovice) Dva roky čekání jsou pryč. Extraligové superfinále se blíží a uplynulá semifinálová sobota definitivně rozklíčovala jeho protagonisty. V repríze z roku 2019 se utkají obhájce titulu z Čakovic a tehdejší poražený finalista z Modřic. Říjnové soboty nohejbalu přejí. Proto se také oba odvetné semifinálové duely hrály venku, navíc před početnou diváckou kulisou. Čelákovice za sebou nechaly v letošním play-off výraznou stopu. Po vyřazení Vsetína svedly vyrovnanou partii i s Modřicemi. Tentokrát rozhodl o jejich domácí porážce až nešťastný poslední míč závěrečné dvojice. I Karlovy Vary na domácí antuce kousaly více než před týdnem. Po vyrovnaném začátku ale Čakovice postupně převzaly v Doubí iniciativu a nakonec mohly slavit postup. Vyvrcholení extraligy je na programu ve sváteční čtvrtek 28. října od 17.30 hodin. Místo konání? Pražská UNYP aréna na Podvinném mlýně.

Extraliga: Semifinále play-off

SK Liapor WITTE Karlovy Vary - TJ AVIA Čakovice 2:5 (konečný stav série 0:2)

Karlovarští  rozhodně  neměli v plánu končit sezonu a toužili ještě jednou v této sérii navštívit hlavní město. A začátek nevypadal z jejich strany vůbec zle.  Na úvod si Vanke s Putíkem vyšlápli na Zdeňka Kalouse s Kučerou a po dvou vyrovnaných setech se ujali vedení, byť v tom prvním prohrávali 7:9. Do trháku soupeře nepustili Jiří Kalous s Jakubem Chadimem, kteří se proti sestavě Jakub Medek, Bíbr a alternující Kokštein zpotili jen na začátku, ve druhém dějství už soka nepustili přes čtyřbodovou hranici. Domácí lídr Vanke se ale evidentně dobře vyspal a s pomocí Putíka, Matěje Medka a Kokšteina vrátil lázeňským vedení, přestože o triumfu domácí formace proti kvartetu Zdeněk Kalous, Souček, Fík a Pachman rozhodl až poslední možný balon. Málokdo z domácích příznivců asi v tu chvíli tušil, že Vankeho povedený technický úder znamenal poslední radost Západočechů v utkání i celé sérii. Od té doby totiž převzaly otěže střetnutí Čakovice. O vyrovnání se postarali Kučera, Jiří Kalous  a Jakub Chadim, pro něž nepředstavovali Jakub Medek, Bíbr, Tolar a střídající Hron vážnější překážku. 2:2. V repríze singlové bitvy z minulého týdne poté Hron houževnatě vzdoroval tvrdým útokům Zdeňka Kalouse. Tentokrát byl ale výsledek opačný. Karlovarský borec sice vydřel v koncovce úvodní sadu, zbylé dvě však patřily hostujícímu mladíkovi. Kalous tak soupeři vrátil porážku a naladil svůj celek na vítězství. Díky povedeným závěrům setů vzápětí přemohla Kučerova trojice Vankeho a spol. Západočeši už neměli kam couvnout. Medkova ekipa se v závěru statečně bila s formací Zdeňka Kalouse, jenže v obou dějstvích dosáhla jen na osm balonů. Bylo rozhodnuto.

Sestava hostů: Hron, Vanke, Putík, Medek M., Medek J., Bíbr, Tolar, Kokštein. Sestava hostů: Chadim J., Chadim T., Kalous J., Kalous Z., Kučera, Soušek, Fík, Pachman, Cibulka, Vacek.

Vedoucí Karlových Varů TOMÁŠ BÍBR: „K vidění byl pěkný, vyrovnaný nohejbal, kde se hodně rozhodovalo v koncovkách setů. Klíčový byl singl, kde i přes získaný první set Hron zbylé dva prohrál. Hosté se pak udrželi na vítězné vlně i ve trojicích.“

2021 EL po 05 03TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice - MNK mobilprovás Modřice 4:5 (konečný stav série 0:2)

Hosté si byli vědomi záludností čelákovického prostředí, proto nic nepodcenili a dorazili kompletní. Proti nim se  na základní čáru postavilo rekordních 13 hráčů Spartaku! Úvodní dvojice se však vyvíjely k domácí nelibosti. Spilka s Flekačem a střídajícím Kolenským nedokázali v zahajovacím zápase eliminovat dobře zakončujícího Hanuse, jenž si tak společně s Kopem došel pro hladké dva sety a průběžné vedení. Elitní tandem Jihomoravanů Pospíšil, Rosenberk se proti Šafrovi s Holasem sice rozjížděl pozvolna, ovšem svůj part nakonec zvládl také ve dvou sadách. Zmražení místní fandové se přesunuli na tribunu, do které se opíralo sluníčko a vyplatilo se. Pookřáli hned v následující trojici, kde v celém play-off výtečně hrající Matura za podpory Holase s Barešem, rozstřílel Kopovu formaci. Druhá trojice se však nesla ve stejném duchu jako minulý týden, kdy Pospíšil, Rosenberk a Višvader povolili Spilkovi, Flekačovi a Šafrovi v obou setech jen šest míčů. Tentokrát jich bylo deset. Porážce nezabránil ani slovenský legionář Kilík, kterého domácí vytáhli po dvou letech jako tajný trumf. Dvoubodový náskok Modřic chtěl navýšit Hanus, ovšem na singlového lišáka Kolenského si ani tentokrát nepřišel. 2:3. Publikum poté dostal do varu „letec“ Matura, jehož sebevědomí a nechytatelné bomby srazily do kolen i „neporazitelnou“ Pospíšilovu trojici. Srovnáno a Středočeši byli na koni. Když Spilkova formace přejela Kopa s Hanusem, Topinkou i střídajícím Tomášem Guldou, byli domácí blízko senzačního triumfu. Čelákovická aréna bouřila a hnala své oblíbence do finiše. Napumpovaní Spilka s Flekačem vlétli do odvetné dvojice jako tajfun a Pospíšil s Rosenberkem rázem prohrávali o tři míče. Jenže modřický tandem v kritických chvílích projevil klid a rozvahu. Několikrát ubránil útok protivníka a vypjatou koncovku setu přetavil ve vítězství. Pak už nebylo pochyb, že vítěze určí až závěrečný debl. Ten začal pro domácího Šafra s Holasem a střídajícím Kilíkem krutě, když je Kop s Hanusem vyprovodili z kurtu pouze s třemi získanými body. Čelákovičtí však dobře věděli, jaké břemeno na nich leží. Hru zpřesnili a druhý set získali hladce na svou stranu. Tiebreak, stav 9:9. Opatrný servis Holase si přebírá Kop a svůj „hřebík“ posílá ze svého pohledu do levého rohu kurtu. Tady už ale ve výskoku visí  připravený Holas a modřický útok zachytává hlavou až k levému kůlu sítě. Kilík v těžké pozici váhá se zakončením a volí nahrávku. Ta mu však v klíčovém momentu celého střetnutí „ulétává“ od nohy do Holasova protipohybu. Ten pouze bezmocně rozhazuje rukama… Na druhé straně sítě ve stejný okamžik propuká modrobílá radost.

Sestava hostů: Spilka, Čuřík, Flekač, Nesládek, Šafr, Holas, Matura, Kolenský, Bareš, Loffelmann, Seidl, Kilík. Sestava domácích: Kop, Pospíšil, Topinka, Višváder, Gulda T., Halva, Hanus, Rosenberk.

Kapitán Čelákovic MARTIN SPILKA: „S výkonem týmu v obou semifinálových duelech jsem spokojen.  Chybělo málo, ve třetím setu poslední dvojky na devítkách jsme byli na útoku, ale nepovedlo se. I tak bereme sezonu za úspěšnou. Musím pochválit ikvalitní výkon obou rozhodčích, pískali spravedlivě a přesně. Přeji soupeři, ať je to ve finále stejně kvalitní nohejbal jako v této sérii.“

Trenér Modřic PETR GULDA: „Jsem velmi rád, že jsme  těžké utkání nakonec zvládli a nemusíme příští týden hrát rozhodující duel. Čelákovice bojovaly, nevzdaly se opět ani za nepříznivého stavu a chyběl jim kousíček k vyrovnání série. My víme, že jsme v některých duelech, zejména trojic, nezahráli optimálně a musíme to směrem k finálovému klání zlepšit. K rozhodčím se téměř nikdy nevyjadřuji, ale tentokrát to musím udělat. Takový výkon, jaký předvedli otec a syn Sachlové, jsem snad ještě nikdy neviděl. Za tři hodiny vypjatého střetnutí neudělali jedinou chybu.  Díky tomu nedocházelo k žádným vyhroceným situacím, protestům a podobně. Jejich rozhodování přispělo k velmi pohlednému utkání.“

FOTOGALERIE Michala Němce


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři