(Plazy) Mnichovo Hradiště, Příšovice, Plazy. Nohejbalový Bermudský trojúhelník na pomezí Středočeského a Libereckého kraje. Několik let se parta nohejbalistů oblékající postupně dres všech zmíněných družstev pokoušela rozrazit prvoligové brány. Jenže nebylo jí přáno. Jednou ztratila dobře rozehrané finále, pak jistý postup zase zmařila plánovaná (a neuskutečněná) reorganizace soutěží. A když už se předloni povedlo v barvách Příšovic prokletí konečně zlomit, tak přišel covid a náhradní soutěž. Teprve letos se tým kolem Davida Šimáněho, Lukáše Budkaie a PATRIKA SRBY dočkal. A co víc, nováčkovskou energii okamžitě přetavil v přímý postup mezi extraligovou smetánku! Nic už na tom nemůže změnit ani sobotní rozhodující duel prvoligového finále proti Modřicím B. Právě posledně jmenovaného jsme oslovili se žádostí o tipy na druhá utkání semifinále extraligy.

Patriku, letos si tvůj tým konečně zahrál první ligu. A hned z toho je postup do nejvyšší soutěže stylem „jako nůž máslem“. Jak se vám to povedlo? A není ti líto, že rozhodující utkání finále s béčkem Modřic budeš kvůli zranění sledovat jen z tribuny?

Já si nemyslím, že lze hovořit o „noži a máslu“. Je pravdou, že za poslední roky jsme se herně posunuli, ovšm pomohla nám i shoda okolností a náhod. Přijeli jsme třeba do Českého Brodu, a ten nebyl doma kompletní. Totéž se stalo, když k nám dorazily Modřice. Extraliga je splněný sen, vždyť většina z nás si do letoška nekopla ani první ligu. Po všech těch předchozích peripetiích s nepostupy a náhradní soutěží jsme však moc rádi, že jsme se dočkali. Škoda jen, že si klukama teď nemůžu užít rozhodující utkání finálové série. Strašně mě to mrzí. Mám vyhozené koleno. Ale byl jsem na vyšetření a vypadá to, že další sezóna už by mohla být v pohodě.

Čelákovice - Modřice (sobota 16. 10. od 13:00)

Utkání skončí výhrou Modřic 5:3. Čelákovice využijí domácího prostředí, ale nebude to stačit. Minule mě Čelákovice překvapily, jak vypadaly dobře ve dvojkách. Možná uhrajou i singl. Pospíšilovu trojku ale neporazí a myslím, že Kop zahraje lépe než minule.

Karlovy Vary - Čakovice (sobota 16. 10. od 14:00)

Tady to také vidím na úspěch hostů, a to výsledkem 5:2. Vanke udělá dva body, ale nikdo další se nepřipojí. Čakovice mají daleko kompaktnější tým a nemají slabinu v žádné disciplíně.


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři