(Praha) Na Pankráci se slaví! Tamní celek ovládl pražské druholigové finále a příští rok si zahraje první ligu. Po úvodním těsném triumfu nad Solidaritou se čekalo, zda Pankrác dokáže uspět i na antuce soupeře. A svedla to, navíc jednoznačným způsobem. Od domácí porážky s Radomyšlí naskočili Pražané na vítěznou vlnu a zvítězili čtyřikrát po sobě. Odměnou je postup o patro výš. Solidaritu teď čeká druhá šance v podobě baráže proti Zruči.

II. liga: Finále play-off

TJ Solidarita Praha - TJ Pankrác 1:5 (konečný stav série 0:2)

Hned v zahajovacím zápase se hostům podařil kousek, o který se v minulém utkání snažili marně. Porazili Klabíka. Tahoun Solidarity ve dvojici s Jirouškem totiž těsně podlehl Závorkovi s Adamem Harmancem. Zaváhání elitního deblu mohli vzápětí napravit Holata s Goldou. Proti Putíkovi s Jakubem Petrásem a střídajícím Novákem začali soustředěně a v prvním setu protivníka deklasovali. Jenže ve druhém dějství se začala karta obracet a poslední možný míč posunul zápas do rozhodující sady. Vyrovnaný tiebreak urvali posledním balonem opět borci Pankráce a mohli si tak hýčkat nadějný dvoubodový náskok. „Klabík minule neztratil ani bod. To jsme chtěli zlomit, a taky se to povedlo. Harmanec předvedl perfektní výkon jak na útoku, tak v poli a vítězství jde za ním. Ve druhé dvojici jsme začátek nezachytili kvůli velkému množství chyb. Golda s Holatou nemuseli vynaložit žádnou snahu. Ve druhém setu se to však otočilo a my se pomalu dostávali na koně. Protože Petrás začal hrát výborně, soupeři začali podávat do mě. Tím to prohráli,“ smál se dobře naložený kapitán hostů JIŘÍ PUTÍK. Dobrá nálada mu vydržela i po úvodní trojici. Závorka s Adamem Harmancem a Ondřejem Petrásem ukázali pevné nervy a v koncovce rozhodující sady přetlačili oba Landrichtery s Goldou. 0:3. Se Solidaritou bylo zle. Její prapor na chvilku pozdvihla Klabíkova sestava s Holatou, Foktem a alternujícím Jirouškem, když zlomila prokletí zkrácených setů a dostala do kolen Putíka s Novákem, Adamem Harmancema a střídajícím Cihlou. „Hned v úvodu jsme na hřišti prožili nejednu špatnou chvilku, což mělo za následek neblahých 5:10. Od druhého dějství ale blokujícího Fokta nahradil na kurtu Jiroušek a za jeho asistence se nám konečně podařilo zajistit si první bod v utkání,“ vylíčil dílčí vzepětí domácích borců MICHAL HOLATA. Ten poté znovu pokoušel v singlu štěstěnu, ale ani tentokrát na Závorku nevyzrál a odešel se svěšenou hlavou. Jako poslední se o zázrak pokoušela Goldova trojice, ale Putíkova ekipa už žádné komplikace nepřipustila a orazítkovala postup Pankráce do druhé nejvyšší soutěže.

Sestava domácích: Klabík, J. Landrichter, Jiroušek, Fokt, Holata, T. Landrichter, Sýkora, Golda. Sestava hostů: Putík, Závorka, Novák, J. Petrás, O. Petrás, A. Harmanec, Král, Cihla.

Kapitán Solidarity TOMÁŠ LANDRICHTER: „Už po vítězství s Radomyšlí byla Pankrác jako rozjetý válec a my na ni jednoduše nenalezli recept. Tentokrát bohužel velkou roli sehrála i nervozita. Soupeřům gratulujeme a přejeme štěstí při putování  první ligou. Na baráž se Zručí se nakonec velmi těšíme, alespoň nás prověří, zda na vyšší soutěž aktuálně máme, či nikoliv.“

Kapitán Pankráce JIŘÍ PUTÍK: „Skvělá sezóna zakončená velkým úspěchem a postupem do první ligy. Jsem pyšný na celý tým! Chtěl bych všem klukům poděkovat za to, jak celý rok k zápasům přistupovali. Za to, že všichni makali, dřeli a nechali na kurtu vždy maximum. Dokázali jsme se sehrát a zápasy vyhrávat nejen výkony na hřišti, ale i týmovým duchem, proti kterému bych na kurtu stát nechtěl... Finálový duel proběhl v naší režii. Už po vyhraných úvodních dvojicích jsem s ničím jiným než s výhrou nepočítal. Přeji klukům ze Solidy, aby v baráži proti Zruči uspěli, abychom se příští rok mohli znovu utkat.“


Komentáře   

#1 Antonín Stehlík 2021-10-15 10:43
Pakliže postoupí i Solida, bude to pro pražské týmy docela úsporná soutěž, až na Prostějov, který ale lze sfouknout zároveň s béčkem Modřic a naopak... :)
Citovat

Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři