(Plazy, Zruč) Pokud někdo pochyboval, že finále první ligy bude při jistém postupu Plazů do nejvyšší soutěže postrádat náboj, tak se netrefil. První utkání mezi vítězem základní části a Modřicemi B nabídlo tři a půl hodiny trvající neúprosnou nohejbalovou potyčku. O nejtěsnějším vítězství Středočechů rozhodla až závěrečná dvojice a Plazy se tak ujaly vedení. Vyjasnilo se na opačném pólu, Zruč totiž skolila v rozhodujícím střetnutí série play-out vsetínskou rezervu. Valaši sestupují do druhé ligy, celek ze západu bude čekat na barážového soka. Bude jím buď Solidarita, nebo Pankrác.

I. liga: Finále play-off

TJ Plazy – MNK mobilprovás Modřice B  5:4  (série 1:0)

Přestože má modřické béčko zapovězený posun do nejvyšší soutěže, na půdu dosud neporažených Plazů dorazili hosté prakticky kompletní s odhodláním zase překvapit. „V poslední době se mě několik lidí ptalo, proč vlastně to nasazení, když nemůžeme postoupit. Jednoduše proto, že jsme skvělá parta, která se nohejbalem baví. Chceme vyhrávat a dosáhnout úspěchů,“ vysvětlil hrající trenér modřického béčka JAKUB SPOUSTA. Co je tedy v prvoligovém finále v sázce? Prestiž a sedmitisícová odměna pro vítěze. Začátek střetnutí patřil favoritovi. Srba se Šimáněm ukázali proti Konupkovi s Burianem svoji třídu. Hrálo se bod za bod, první set urval nejtěsnějším rozdílem domácí tandem, pak už Modřičtí nastavené tempo neudrželi. Druhý debl nabídl třísetovou partii, ale bod putoval opět na konto Plazů. Zelba, Bartoš a střídající Budkai totiž měli v koncovce tiebreaku pevnější nervy než Pavelka s Novotným a alternujícím Bolelouckým. „Soupeř nás přehrál zejména nepříjemným servisem a technickými údery,“ poznamenal Spousta. „Zvládli jsme oba debly a zdálo se, že hosté nebudou klást odpor,“ řekl kapitán středočeského celku PATRIK SRBA. Opak byl ale pravdou. Ukázalo se to hned v první trojici, kde Pavelkova sestava o balon přetlačila Šimáněho s Jeníkem a Bartošem. Moravané si dokonce brousili zuby na srovnání. Jenže podruhé v řadě jim nejtěsnější koncovka zkrácené sady unikla. Na hřišti navíc vzplály emoce. „V sestavě Konupka, Novotný, Spousta jsme v prvním setu pochytali prakticky všechny útoky protivníka, ale nedařilo se nám bodovat. Zvolili jsme proto střídání Brennera za Konupku. Hra se zlepšila, zejména dravost a nasazení našeho dorostence byly znát. Od druhého setu začal Brenner čarovat. Dal bod prakticky ze všeho a zbytek zablokoval. Zkrácenou sadu jsme začali  skvěle a trpělivou hrou si vybudovali luxusní náskok 9:7. Po neproměnění prvního útoku jsme si vzali timeout, abychom se zkoncentrovali na koncovku. Bohužel ani po přerušení to nevyšlo, Zelba zablokoval Brennera. Za devítek útočil náš smečař opět do Zelbova bloku a po odrazu přišel sporný míč. Ačkoliv rozhodčí balon dobře neviděl, přidělil bod i zápas domácím. Byli jsme značně frustrovaní, ale muselo se jít dál,“ přiblížil vzrušené momenty modřický kouč. 3:1.

O korekci stavu se postaral Burian, jenž se na podzim potkal s dobrou singlovou formou. Tentokrát to odnesl domácí Bartoš. Ovšem Šimáněho trio si po úvodním nezdaru spravilo náladu a zametlo s první modřickou „pětkou“ Konupka, Novotný, Brenner, Spousta, Gürtler. Modřice dál držela na dohled Pavelkova trojice s Bartošem a Burianem, která se ve zkrácené sadě prosadila proti Zelbovi a spol. 4:3. Pak si Plazy vybraly kopec smůly. Srba a Šimáně toužili proti Pavelkovi s Novotným utkání zavřít. A zpočátku to vypadalo, že se jim to i povede. Hostující lavička ale vyslala na kurt Bolelouckého, který modřickou hru zvedl. Úvodní set sice nezachránil, ovšem ve druhém tahala moravská dvojice za delší konec provazu. Při poslední výměně se navíc domácím zranil Srba a do třetího setu jej musel nahradit Mareček. Tiebreak patřil hostům a bylo srovnáno. Psychickou výhodu ale Modřičtí v nečekaný triumf přetavit nedokázali. Burian s Konupkou sice začali výborně a ujali se vedení, pak se ale jako mávnutím kouzelného proutku obraz hry zcela změnil a Bartoš se Zelbou uhájili letošní neporazitelnost Středočechů. „Ve druhém setu jsme asi mysleli, že už je zápas vyhraný a přestalo se nám dařit. Ani střídání Brennera bohužel nepomohlo. Pak už se nám nepovedlo najít recept v obraně na výborně hrající leváky a duel jsme definitivně ztratili v koncovce,“ litoval Spousta.

Sestava domácích: Mareček, Šimáně, Budkai, Srba, Zelba, Jeník, Bartoš. Sestava hostů: Pavelka, Gürtler, Konupka, Bartoš, Burian, Brenner, Novotný, Boleloucký, Spousta, Jonas.

Kapitán Plazů PATRIK SRBA: „Hra našich trojic poprvé v sezóně nebyla ideální, naštěstí jsme utkání zvládli. V Modřicích chceme potvrdit domácí výhru a oslavit vítězství v první lize. Vynikající výkon v týmu hostů předvedli Pavelka s Burianem. Na naší straně byli nejlepší Šimáně se Zelbou.“

Trenér Modřic JAKUB SPOUSTA: „Chtěl bych pochválit všechny hráče za přístup a nasazení. Celé utkání doprovázely emoce a velká chuť po vítězství. Za mě to byl pohledný a bojovný nohejbal. Jsem velice rád, že jsme za stavu 4:2 nesložili zbraně a při troše štěstí mohli i překvapivě vyhrát. Kromě skvělého výkonu trojice Burian, Pavelka a Bartoš zaslouží velkou pochvalu mladí Boleloucký a Brenner, kteří se výborně zhostili své šance. I pro tyto hráče celý tým maká, jelikož v nich vidíme budoucnost modřického nohejbalu. Tento duel pro ně byl velkou zkušeností. Všichni přejeme Patrikovi Srbovi brzké uzdravení!“

Play-out

2021 1L po 04 03Areál Club Zruč-Senec – NK AUSTIN Vsetín B  5:2 (konečný stav série 2:1)

Můj dům, můj hrad. V sérii o udržení to platilo stoprocentně. Na pohled jednoznačné vítězství Zruče se tentokrát nerodilo úplně snadno. Domácí měli problém dát vůbec dohromady šest lidí, ze zálohy tak museli povolat všemi mastmi mazaného matadora Kovandu. Ovšem také Vsetínští, přestože mají na soupisce dvacet jmen, dorazili na západ jen s minimálním počtem hráčů. Před slušnou diváckou kulisou ovšem začali hosté nebojácně. Štolka se Stehlíkem sice podle očekávání otevřeli skóre, ale Rudolf Stařičný se Zbrankem bleskově srovnali. A bylo z pohledu Zručských ještě hůř. Vala se Zbrankem a Halaštou totiž pokořili Štolkovu trojici s Jakubem Bočkem a Kopejtkem. Moravané vedli. „Tahle porážka nám lehce nabourala plány,“ připustil mírnou nervozitu v domácím táboře kapitán PAVEL STEHLÍK. Klíčový souboj přišel vzápětí. Sestava Stehlík, Kovanda, Martin Boček svedla třísetovou bitvu s Bokischem a bratry Stařičnými. Těžké momenty ale Západočeši ustáli, srovnali a pak už měli navrch – podobně jako v úvodním klání série. Singlista Stehlík byl proti Janu Stařičnému opět dominantní a Štolkova ekipa si výraznou výhrou „odpracovala“ porážku z úvodu střetnutí. Zbrankův trojlístek pak ještě zabrnkal místním příznivcům na nervy, když do poslední možné výměny trápil Stehlíkovu formaci. Poslední bod ale patřil Zruči, která si tak zachovala šanci na udržení. Vsetín padá o patro níž.

Sestava domácích: Štolka, Stehlík, Boček J., Boček M., Kopejtko, Kovanda. Sestava hostů: Stařičný R., Stařičný J., Bokisch, Zbranek, Vala, Halašta.

Kapitán Zruče PAVEL STEHLÍK: „Prvním velkým úspěchem byl už fakt, že jsme vůbec dali dohromady šest lidí. Pomohli nám k tomu především dva hráči, se kterými jsme letos do áčka moc nepočítali – Martin Boček a legendární Honza Kovanda. Oba dva musím pochválit, že nám nejen vytrhli trn z paty, ale výborným výkonem se zasloužili o naše vítězství. Obzvlášť nestárnoucí Kovanda, který čtyři roky nekopl do balónu, dorazil s parádní „falešnou“ formou a svým vyhlášeným humorem bavil celý tým.“

Kapitán Vsetína RUDOLF STAŘIČNÝ: „Rozhodně jsme nesehráli špatné utkání. Ačkoliv je výsledek shodný s prvním střetnutím, výkon byl ve většině případů odlišný. Utkání rozhodly dvě nezvládnuté trojice ve třetích setech. Nejlépe zahrál Halašta. Gratuluji soupeři k prvnímu kroku k udržení.“


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři