2020 divize1 06 01(Karlovy Vary, Modřice) Divize 1 ligového poháru vstoupila o minulém víkendu do odvet. Na programu byla dvě střetnutí. Na západě Čech předvedly Karlovy Vary smršť ve druhé polovině duelu s Holicemi. Soupeři vrátily porážku z jara a jako bonus mají navíc lepší vzájemnou bilanci. Prostějov si dojel pro další debakl do Modřic, pro Hanáky však byla výhrou už skutečnost, že vůbec slepili sestavu a mohli na jihu Moravy nastoupit.

Divize 1: 6. kolo

SK Liapor WITTE Karlovy Vary – T.J. Sokol Holice 6:2

Vyrovnaný začátek střetnutí věštil dlouhou bitvu. Jenže zatímco domácím postupem času narůstala křídla, Holičtí vadli. Úvod jim přitom vyšel na jedničku. Mrákava s Červinkou vyřídili ve dvou setech Vankeho s bratry Putíky a Východočeši se ujali poměrně hladce vedení. O vyrovnání se postarali Jakub Medek s Bíbrem, když ještě rychleji vyřídili Kopa s Pohlem. Ovšem hosté byli za chvilku zase o krok napřed. Kopova formace s Pohlem a Kučerou totiž v tiebreaku přemohla elitní lázeňské trio Vanke, Bíbr, Kokštein. Jeden z důležitých momentů přišel v následujícím souboji. Jakub Medek s Danem Putíkem a Hronem sice skolili v úvodní sadě Mrákavovu ekipu, jenže druhý set trochu smolně o míč ztratili. Do dvoubodového trháku protivníka nepustil Medek, který dvěma bloky v koncovce zařídil srovnání skóre. Od této chvíle jakoby hosté ztratili půdu pod nohama. V nepárové části prakticky ztratili šanci na případný bodový zisk. Duo Hron, Kokštein dominovalo ve třetím deblu, když zejména druhý set v souboji s Krátkým, Příhodou a střídajícím Kučerou proměnilo v exhibici. Kalich hořkosti pili Holičtí také v singlu, kde Mrákava nestačil na Hrona. Do stavu 2:2 se utkání vyvíjelo zcela vyrovnaně, ale pak jsme skvěle zvládli střední pasáž, suverénní výkon naší třetí dvojice a následně vyhraný singl Karla Hrona udaly směr, který jsme pak udrželi až do konce,“ pochvaloval si hrající trenér Liaporu JAN VANKE. Právě jeho formace pokračovala ve strhující karlovarské jízdě a zametla s Mrákavou a spol. Na větší odpor se pak na konci nezmohli ani Kop s Pohlem a Kučerou, kteři se museli sklonit před v sobotu stoprocentním Jakubem Medkem a jeho formací.

SPORTBRO TV

Sestava domácích: Kokštein, Putík D., Putík J., Vanke, Bíbr, Medek J., Hron. Sestava hostů: Mrákava, Pohl, Kop, Krátký, Červinka, Příhoda, Kučera.

Trenér Karlových Varů JAN VANKE: V průběhu utkání byly k vidění některé skvělé výkony našich hráčů, ale pochvalu zaslouží celý tým. Tímto vítězstvím jsme soupeře v tabulce přeskočili a doufám, že v dalších těžkých duelech, které nás čekají už příští týden ve dvojutkání se Vsetínem a Modřicemi, na předvedený výkon navážeme.“

Kapitán Holic PAVEL KOP: „Utkání se pro nás zpočátku vyvíjelo dobře, ale od čtvrtého zápasu byli domácí lepší a v klidu si připsali dva body. Mrzí mě absence našich nadějných dorostenců i přístup některých hráčů. Příště nás doma čekají Modřice a my budeme muset předvést mnohem lepší výkon než tentokrát."

2020 divize1 06 02MNK mobilprovás Modřice TJ Sokol I Prostějov 6:1

Jasná záležitost favorita. Modřicím sice chyběli Rosenberk a Hanus, ovšem sestava hostů byla slepená ze všech stran a tu loňskou, prvoligovou, připomínala jen velmi vzdáleně. „Naše marodka se rozrostla o Žůrovce a Matkulčíka, se zraněním hrál i Lukáš Pírek, takže jsem rád, že máme tento duel za sebou,“ posteskl si prostějovský trenér RICHARD BENEŠ. Na hřišti všechno spělo k rychlému konci. Za zmínku stojí snad jen souboj druhých dvojic, kde Lukáš Pírek s Robou tři sety srdnatě vzdorovali Müllerovi s Halvou. Nakonec padli o dva balony. „Nechybělo mnoho a mohlo být srovnáno,“ uznal domácí kouč PETR GULDA. „Potom si ale obě naše trojice se svými soky pohrály, a když bez problémů zvítězila i třetí dvojka Holas, Burian, šlo se za stavu 5:0 do singlu,“ pokračoval. Právě klání jednotlivců nabídlo jednoznačně nejlepší zápas sobotního odpoledne. Višváder vyzval ve skvělé formě hrajícího Robu a sehrál s ním výbornou partii. Jenže ve třetím dějství mu nestačilo vedení 8:5, ani dva mečboly. Svůj poslední útok za devítek následně vykopl metr do autu a dopřál tak Hanákům čestný bod. Pospíšilovo trio ovšem žádné další komplikace nepřipustilo. „Ani na chvilku nebylo pochyb, že celé utkání po tomto zápase skončí,“ poznamenal Gulda.

SPORTBRO TV

Sestava domácích: Pospíšil, Halva, Topinka, Müller, Višváder, Holas, Burian. Sestava hostů: Roba, Pírek La., Pírek Lu., Růžička Mich., Růžička Mir., Deutsch, Pospíšil.

Trenér Modřic PETR GULDA: „Jednoznačné utkání, ve kterém byly k vidění dva vyrovnané zápasy, a to druhá dvojka a singl. Jsem rád, že hráči k duelu přistoupili zodpovědně.“

Trenér Prostějova RICHARD BENEŠ: Jsem rád, že se mi za daného stavu podařilo celek doplnit, zatím jsme tak velkou marodku nikdy neměli. Naším nejlepším hráčem byl Roba, který dokazuje každým zápasem, že již má extraligové parametry. Není jen výborným singlistou ale je to všestranný hráč, což se vždy cení. Výsledek odpovídá vývoji utkání i kvalitě soupeře.“

TABULKA DIVIZE 1