2020 divize1 05 01(Karlovy Vary, Prostějov) Letní pauza je pryč a nad nízkou sítí se o víkendu zase bojovalo o pohárové body. Divize 1 měla na programu dva duely. V Karlových Varech se představily Modřice a v souboji dvou odvěkých rivalů si po celkem vyrovnaném průběhu připsaly oba body. Moravskou řež v Prostějově ovládli podle očekávání hosté ze Vsetína. Díky tomu si udrželi vedení v tabulce.

Divize 1: 5. kolo

SK Liapor WITTE Karlovy Vary – MNK mobilprovás Modřice 3:6

Nohejbaloví fandové se v Karlových Varech přišli na svůj oblíbený sport podívat po více než dvou měsících. A určitě nelitovali. Obě družstva jim naservírovala pohledný i dramatický souboj. Jediné, co mohlo domácí příznivce na konci mrzet, byl konečný výsledek. Modřičtí nasadili do úvodního deblu Müllera s Hanusem, kteří se odvděčili těsnou výhrou nad elitní domácí sestavou Vanke, Dan Putík. Byl to jeden ze stěžejních okamžiků celého střetnutí. Další přišel záhy. Duo Bíbr, Jakub Medek dlouho tahalo za delší konec v zápase s Pospíšilem a Rosenberkem. „Vstali jsme prakticky z mrtvých, když jsme ve druhém setu prohrávali 7:9. Nakonec jsme průběh otočili a třetí sada už byla jasná,“ oddechl si po šťastné výhře hostující kormidelník PETR GULDA. Vankeho trojice sice vzápětí korigovala, když přejela Halvovu formaci, jenže ani Pospíšil s Rosenberkem a Müllerem neměli s Medkovou ekipou větší problémy. 1:3. V nepárové části utkání se Liapor toužil vrátit zpátky do hry a do třetí dvojice nasadil zkušený tandem Kokštein, Hron. „V prvním setu byli Holas a Višváder lepší a ujali se vedení. Ve druhém dějství naši hráči hodně chtěli, ovšem na straně kurtu, která snad nikde neklouže tolik jako v Doubí, byli více na zemi než na nohou a domácí srovnali. Ve třetím dějství jsme hodně soupeřových útoků pochytali, a to rozhodlo,“ řekl Gulda. Divoký průběh mělo singlové měření sil. „Než se stačil Hanus rozkoukat, prohrával v prvním setu 0:7. Ve druhém to byl on, který udával rytmus hry a vedl už 9:3. Domácí Hron sice stáhnul až na 8:9, ale to bylo vše. Rozhodující set přinesl krásné singlové výměny, ve kterých byl náš hráč lepší a přinesl nám pátý zápasový bod,“ pochvaloval si modřický kouč. Ani za stavu 1:5 ale Západočeši duel nezabalili. Souboj prvních trojic přinesl urputný boj, který rozhodl na devítkách v tiebraku úspěšným blokem Vanke. Jakub Medek s Danem Putíkem a Hronem si pak poradili s Holasem, Višváderem, Halvou a Hanusem a stále bylo o co hrát. Ovšem Vanke s Danem Putíkem neuspěli v sobotním odpoledni ani podruhé a oba body putovaly na Moravu. „Po dobrém výkonu špatný výsledek,“ zhodnotil střetnutí pěti slovy hrající trenér poraženého celku JAN VANKE.

SPORTBRO TV

Sestava domácích: Kokštein, Putík D., Putík J., Vanke, Bíbr, Medek J., Medek M., Hron, Tolar. Sestava hostů: Holas, Hanus, Višváder, Pospíšil, Burian, Halva, Müller, Rosenberk.

Trenér Karlových Varů JAN VANKE: „Ve většině zápasů se hrálo na tři sety a některé rozhodoval až poslední míč. My ale ze všech třísetových bitev vyhráli jen jedinou. Mrzí mě hlavně, že jsme se vůbec do třetích setů dostali. Všechny zápasy jsme totiž měli dobře rozehrané a nechat je dojít do tiebreaku, kde je to vždycky trochu loterie, jsme připustili vždycky a pouze po individuálních chybách. Opět nás nepodržely dvojice a opět se nám naopak dařila hra trojic. Věřím, že až se tým dostane do zápasového tempa, dostaví se i herní jistota.“

Trenér Modřic PETR GULDA: „Jsem rád, že jsme utkání na horké půdě našeho velkého rivala zvládli a odvezli si oba body. Pochválil bych celý tým za velkou bojovnost. Hodně zápasů bylo vyrovnaných a rozhodovaly maličkosti.“

2020 divize1 05 02

TJ Sokol I Prostějov – NK AUSTIN Vsetín 2:6

Přestože hostům chyběl ostrostřelec Chalupa, splnili na Hané povinnost a udrželi se na čele tabulky. Utkání bylo pikantní pro prostějovského odchovance Ftačníka, jenž se ve vsetínských barvách vrátil na „domácí“ kurt. Právě tandem Ftačník, Majštiník si nebral servítky a v zahajovacím duelu hladce skolil Robu s Matkulčíkem. Další souboj už byl o něčem jiném. Bratři Pírkové sice utrpěli v úvodním dějství debakl, ovšem v tom druhém na Kurku se Stupákem „zaklekli“ a vybojovali si zkrácenou hru. Tady bitva vrcholila, ovšem k pramalé radosti domácího publika se díky vítězné poslední možné výměně radovali Vsetínští. „To byl velmi důležitý moment,“ věděl prostějovský lodivod RICHARD BENEŠ. Nápor Valachů pokračoval ve trojici, již proměnili ve třetí bod Kurka, Andris a Bílý. Pak se ale ke slovu dostali i Prostějovští. Kvarteto Roba, Matkulčík a bratři Pírkové si ve třech sadách připsalo mimořádně cenný skalp Stupákovy sestavy s Ftačníkem a Majštiníkem. 1:3. Pohodlný bodový polštář vrátili Climaxu Andris a Bílý, jenže v singlu přišla nejzářivější domácí chvíle. Souboj dvou loňských medailistů z republikového šampionátu překvapivě ovládl prostějovský Roba, jenž si ve dvou setech poradil s úřadujícím mistrem Stupákem. Nadšení ale rychle opadlo. Ve zbylých dvou zápasech uhráli Hanáci dohromady pouhých osm bodů. Gebel, Stupák a Majštiník deklasovali Drobilovu sestavu a stejně jednoznačně se pak s protivníkem vypořádala i Kurkova formace. „Je to asi očekávaný výsledek,“ uznal Beneš.

Sestava domácích: Roba, Pírek Lu., Pírek La., Deutsch, Žůrovec, Matkulčík, Drobil. Sestava hostů: Stupák, Kurka, Ftačník, Andris, Bílý, Majštiník, Gebel, Srněnský.

Trenér Prostějova RICHARD BENEŠ: Sehráli jsme své zřejmě nejlepší utkání v ligovém poháru. Při trošce štěstí mohl být průběžný stav i 3:3 na zápasy. Výkony mých svěřenců jdou nahoru a to byl i důvod rozhodnutí hrát v této divizi. Výborný zápas viděli diváci v singlu, kde Roba přehrál bez ztráty setu hostujícího Stupáka.“

Trenér Vsetína LUMÍR GEBEL: „Nastoupili jsme bez Chalupy a Plachého, takže mírné obavy z průběhu utkání panovaly. Utkání mělo očekávaný průběh, tušili jsme, že domácí hráče bude zdobit především bojovnost a na naší straně bude větší palebný arsenál."

TABULKA DIVIZE 1