2020 divize3 04 01(Radomyšl, Karlovy Vary, Modřice, Přerov) Jediný míč dělil Radomyšl od zisku prvního letošního bodu, jenže štěstí se přiklonilo na stranu Solidarity. Pražané si z jižních Čech nakonec odvezli nejtěsnější vítězství. Karlovarské béčko kontrolovalo střetnutí proti Českým Budějovicím. Na východě Žďár šokoval Modřicích, když po jednom z nejlepších výkonů za poslední roky dokázal dobýt jejich domácí tvrz. Nedaří se Zbečníku, jenž padl i v Přerově.

Divize 3 - skupina A: 3. kolo

Tělovýchovná jednota Radomyšl - TJ Solidarita  4:6 

Bitva hned od začátku, navíc před bouřlivou diváckou kulisou. Obě úvodní dvojky pro sebe rozhodli posledním možným míčem domácí. Nejprve se to povedlo Pivničkovi s Nepodalem proti Klabíkovi a Goldovi. Druhý bod poté přidali Švancar s Tomanem proti Zrubeckéhmu a Jirouškovi. Ve trojicích ovšem hosté nápor Jihočechů otupili. Golda s oběma Landrichtery udolal Pivničku, Nepodala a Pacovského a následně Zrubecký s Jirouškem, Foktem a alternujícím Holatou jasně ovládli proti Peškovi se Švancarem a Tomanem rozhodující sadu. J. Babka s Peškem si poté poradili s J. Landrichterem, Holatou a střídajícím Foktem, jenže Holata v singlu zle vyprášil Švancara 3:3. V prvních odvetných trojkách Nepodalova sestava přetlačila Zrubeckého formaci a Radomyšl byla blízko bodovému zisku. Finiš ale patřil Pražanům. „Klabík, který nahradil ve trojici Goldu, přehrál jednoznačně Peškovu sestavua bylo opět vyrovnáno. O osudu utkání tak musely rozhodnout odvety dvojic. Nepodal s Pivničkou sahali po vítězství, když vedli ve třetím setu už 9:7, ale Jirouškovi se Zrubeckým se podařilo i s trochou štěstí zápas otočit a soupeř šel poprvé do vedení. V závěrečné dvojici pak zkušení Klabík s Goldou situaci dokázali ustát, přehráli srdnatě bojující Tomana s Peškem a pečetili vítězství Solidarity,“ přiblížil závěr střetnutí předseda Radomyšle MILAN KOUBOVSKÝ.

Sestava domácích: Pivoňka, Nepodal, Babka J., Pešek, Švancar, Toman, Pacovský. Sestava hostů: Klabík, Zrubecký, J. Landrichter, Jiroušek, Fokt, Holata, Golda, T. Landrichter.

Hrající trenér Radomyšle MICHAL PACOVSKÝ: Povedl se nám fantasticky začátek a vyhráli jsme obě dvojice. Tentokrát nám ale nevyšla hra trojic, která je pro nás základem. Výborně zahrála vložená dvojice a je velká škoda, že svůj odvetný zápas nedotáhli Nepodal s Pivničkou, když nejprve Pivničkova smeč málem přetrhla pásku a následně Nepodal nedokázal přijmout extrémně povedené podání Zrubeckého. K historicky prvnímu bodu bylo opravdu blízko.“

Kapitán Solidarity TOMÁŠ LANDRICHTER: Utkání bylo neobyčejně náročné. Domácí fanoušci své hráče podporovali až do posledního míče a my si na venkovní zápasy v takovém stylu teprve zvykáme. To se projevilo nervózní hrou naší nepárové dvojice, která vůbec nepředvedla dobrý výkon. Naopak bych rád vyzdvihl nekompromisní Goldu s Klabíkem. Obrovského bojového ducha navíc projevil Jiroušek.

SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary B - TJ DYNAMO ČEZ České Budějovice  6:3

I bez dlouhána Peciny potvrdili Karlovarští úlohu favorita. Bláha st. s Tolarem na úvod pokořili Řežábka se Žikešem a poté zvládli Dvořák a Svoboda těsné koncovky setů proti Hrdličkovi s Majewskim. Žikešova trojka s Hrdličkou a Majewskim ale dostala mač proti Veselému, Tóthovi a Svobodovi do třetí sady, ve které dominovala. Sníženo. Bláha starší s Tolarem a Zrzaveckým ale neměli s Řežábkovou formací slitování a přihráli na stranu Západočechů třetí bod. Vložená dvojice, ve které se nám zatím nedaří najít optimální pohodu, bohužel opět vyhořela a rázem byl stav 4:1 pro domácí družstvo. Nepříznivý stav ovšem upravil bodovým ziskem bezchybně hrající Žikeš, když v singlu přehrál mladého Tolara,“ konstatoval trenér Jihočechů DAVID ŽIKEŠ starší. Pátý bod však pro domácí barvyvybojovala Veselého ekipa, když jí nestačili náležitě odporovat Řežábek, Mošovský a  Hrdlička. Vrcholem utkání byla bitva neporažených trojic, již rozhodl až poslední možný míč. Bláhovu sestavu vyztužil ještě Dvořák, ale koncovku měli v rukách hosté z Českých Budějovic. O bod se ještě prali Majewski a Hrdlička, ale Bláha s Tolarem byli přeci jen o pár balónů lepší.

Sestava domácích: Veselý, Dvořák, Bláha st., Bláha ml.,Svoboda, Tóth, Kyliánek, Tolar, Zrzavecký. Sestava hostů: Řežábek, Žikeš ml., Hrdlička V., Mošovský, Hrdlička D., Majewski, Bělík.

Hráč Karlových Varů DAVID KYLIÁNEK:Jsme spokojeni. Ačkoliv nám bchyběla velmi důležitá opora Michal Pecina, dokázali jsme si s týmem z Českých Budějovic poradit. Duel rozhodly naše zvládnuté koncovky setů, kde jsme dokázali lépe proměňovat útoky než soupeř.“

Trenér Dynama DAVID ŽIKEŠ starší:Nebylo to špatně odehraný utkání. Jestli chceme pomýšlet na lepší výsledky, musíme se více koncentrovat v koncovkách setů a zlepšit třetí dvojici. Jednoznačně nejlepším hráčem byl na straně domácích talentovaný Tolar, v našem dresu pak skvěle hrající Žikeš mladší.

TABULKA SKUPINY A

 

Divize 3 - skupina B: 4. kolo

2020 divize3 04 02MNK mobilprovás Modřice B - PKS okna Žďár nad Sázavou  4:6

Jak lze prohrát téměř vyhrané utkání předvedli domácí borci Modřičtí sice nastoupili v roli favorita, ale že by tuto úlohu nějak zvlášť naplňovali, to se říct nedá. K vítězství nad Nejedlým a Kysilkou potřebovali Konupka s Guldou na úvod tři sety. Hostující Pospíšil s Novotným naopak udělali s Pavelkou a Gürtlerem celkem krátký proces. Konupkova trojice s mladíky Bartošem a Bolelouckým pak o balon přetlačila Kysilkovu formaci, ovšem Pospíšil s Novotným, tentokrát doplněni o Šoupala, si vzápětí poradili s Pavelkovou sestavou. V nepárové části domácí udeřili a vypadalo to, že udělali rozhodující krok k vítězství. Boleloucký s Brennerem zvládli třetí dvojku po boji, Bartoš vyhrálsingl proti Pospíšilovi s přehledem. 4:2. Tým z Vysočiny ovšem v odvetách předvedl dokonalý obrat. „Vítěznou šňůru zahájilo Pospíšilovo trio, které přetavili koncovku třetího setu do vítězné podoby. Kysilkova ekipa s Brychtou a Davidem Nejedlým se nenechala zahanbit a opět to byl neuvěřitelný boj s vítězným rozluštěním až za devítek třetího setu,“ líčil dramatické momenty kouč hostů MILAN PIVNIČKA. Díky tandemu Pospíšil, Novotný se pak Žďár poprvé ujal vedení a jeho nečekaný triumf pak definitivně pečetili Nejedlý s Kysilkou. „I když jsme se díky nepárové části dostali do dvoubodového vedení, nedokázali jsme toho využít a vyhrát nebo alespoň remizovat, na což bych v tu chvíli vsadil gauč,“ neskrýval zklamání modřický kapitán JAN PAVELKA.

Sestava domácích: Pavelka, Spousta, Gulda, Konupka, Bartoš, Boleloucký, Brenner, Gürtler, Jonas. Sestava hostů: Nejedlý, Brychta, Musil, Kysilka, Šoupal, Pešek, Pospíšil, Novotný, Fňukal, Nykl..

Kapitán Modřic JAN PAVELKA: Musím ocenit výkon hostů, kteří působili sebejistě a vyrovnaně. Hrál se bojovný nohejbal, mnoho setů končilo až posledním možným míčem. Na naší straně bych ocenil mladé hráče, kteří svými výkony ovládli nepárovou část utkání. Výrazným hráčem hostů byl Lukáš Pospíšil.“

Trenér Žďáru nad Sázavou MILAN PIVNIČKA: „Skalp prvoligových Modřic je velmi cenný. Musím pochválit celý tým za příkladnou bojovnost a přístup k utkání. Žádný míč pro nás nebyl ztracený, kluci dřeli a to rozhodlo. Byl to náš nejlepší výkon za poslední čtyři roky.“

TJ Spartak MSEM Přerov - TJ Sokol Zbečník  6:2

Vzhledem k dosavadnímu průběhu soutěže přijel Zbečník a Hanou v roli outsidera. A nebýt dvoubodového Kábrta, vracel by se s debaklem. Právě Kábrt s Poláčkem srovnávali na 1:1, když přehráli Kočičku se Štěpánkem a alternujícím Pokorným. Direkt Hanáků v podobě tří bodů v řadě však vzápětí celé utkání prakticky rozhodl. Nejprve Miklík s Kočičkou a Zvoníčkem nedali šanci Kábrtovi Doležalovi a Bernardovi. Hosté se vzpamatovali v následující trojici, jenže zlepšený projev Pošepného sestavy s Poláčkem a Houserem znamenal pouze nejtěsnější koncovku rozhodující sady, kdy se míč rozhodl pomoci domácím Šilhavému, Dreiseitlovi, J. Pírkovi a naskočivšímu Štěpánkovi. Zvoníček se Šilhavým navíc zlomili ve vloženém deblu Doležala s Bernardem. Kábrt sice korigoval vítězstvím v singlu proti Pírkovi, jenže v odvetných trojicích předvedli Východočeši naprostý zmar. „Na soupisce máme patnáct lidí, so Přerova jsme ale odjeli pouze se šesti zdravými hráči, navíc bez klasického nahrávače. Do stavu 4:2 se hrál poměrně vyrovnaný duel a bojovali jsme. Mrzí mě ztracená druhá trojice a vložená dvojice, v těchto zápasech jsme měli šanci na bod, ale nezvládli jsme koncovky,“ uvedl trenér poraženého celku LUKÁŠ VLACH.

Sestava domácích: Miklík, Zvoníček, Šilhavý, Kočička, Dreiseitl, Pokorný, Pírek, Štěpánek. Sestava hostů: Vlach, Kábrt, Pošepný, Doležal, Poláček, Bernard, Houser.

Hráč Přerova JIŘÍ DREISEITL: „Jsme spokojeni, předvedli jsme chvalitebný výkon. Zatím jsme k žádnému utkání nenastoupili v kompletní sestavě, snad se tohle do příštího kola zlepší.“

Trenér Zbečníku LUKÁŠ VLACH: „Gratuluji soupeři k zaslouženému vítězství. Bez nahrávače bylo těžké vůbec poskládat sestavy trojic. Drželi jsme krok až do singlu, poté jsme už odpadli a Přerov nás v odvetných trojicích přehrál. Věřím, že mu doma v silnějším složení porážku oplatíme. Dík patří všem, kteří nás podrželi a díky kterým jsme utkání vůbec mohli odehrát. Velmi dobře zahrál v první polovině utkání Poláček, ligové měřítko snese Kábrt. Cestou zpátky navíc došlo k závadě našeho vozidla a dorazili jsme až před třetí ráno s odtahovou službou.“

TABULKA SKUPINY B


Komentáře   

#4 Antonín Stehlík 2020-07-04 18:35
Dobrý, trefa, ale znáš ten vtip jak jede borec po dálnici a v rádiu hlásí pozor v protisměru jede jedno auto... :D Jinak se samozřejmě omlouvám.
Citovat
#3 Josef Jungmann 2020-07-04 16:05
Pane Stehlíku, tvar "jsi se" rovněž nepoznám. Co to všichni používáte za roztodivnou mluvu!?
Citovat
#2 Antonín Stehlík 2020-07-04 05:59
Pepo, vzpomeň si, jak jsi mluvil spisovně, když jsi líčil manželce jak jsi se na ulici popral s Palackým!
Citovat
#1 Josef Jungmann 2020-07-03 09:16
"odehraný utkání"? To jsem za tu spisovnou češtinu tak bojoval, aby ji nakonec lidé nedokázali používat!?
Citovat