Nejnovější příspěvky v Nohec fóru

D1: Holická bilance – padesát procent Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Pondělí, 22.06.2020

2020 divize1 03 01(Vsetín, Prostějov, Holice) Hned tři duely měla o víkendu na programu Divize 1 Ligového poháru. Obě sobotní střetnutí ovlivnilo špatné počasí a musela se stěhovat po střechu. Ve Vsetíně drželi Holičtí dlouho krok, ovšem v odvetné části střetnutí jim odešly koncovky a z vítězství se tak radoval omlazený valašský tým. Druhou domácí porážku si zapsal Prostějov, pro který byly příliš velkým soustem i Karlovy Vary. Nedělní počasí se umoudřilo, a tak mohly Holice dopřát svým fandům letošní premiérové body na svém antukovém kurtu. Proti Karlovým Varům si místní borci brzy vypracovali rozhodující náskok, Západočeši už v závěru jen korigovali.

Divize 1: 3. kolo

NK AUSTIN Vsetín T.J. Sokol Holice  6:3

Oba celky nastoupily v červených dresech a černých trenýrkách, pro diváky nic příjemného. Hned na úvod svedli těžkou bitvu Chalupa s Ftačníkem proti Mrákavovi s Červinkou. Vyhráli ve třetím setu o dva míče, ale zápas naznačil, jak bude střetnutí vyrovnané. Za Východočechy kontrovali Kop a Pohl, když si poradili s dvojicí Andris, Bílý. Lepší trojice obou týmů se pak prosadily poměrně snadno. Chalupova formace měla proti Mrákavovi a spol problémy jen ve druhé sadě, Kopovo trio poté zvládlo souboj se Stupákovou sestavou úplně bez problémů. Do třetího deblu si domácí „schovali“ Plachého s Majštiníkem, kteří suverénně vrátili Vsetínu vedení. Navýšit svůj náskok plánovali Valaši v singlu, kde se proti hostujícímu Mrákavovi postavil slovenský reprezentant Stupák. Řež mezi oběma protřelými borci vygradovala v úplné koncovce tiebreaku. Za devítek ale kopl Stupák servis do sítě a bylo zase srovnáno. 3:3. Klíčový střet obou elitních trojkových formací nabídl další epickou bitvu. Chalupa s Majštiníkem a Bílým v úvodním dějství rozbili Kopa s Pohlem a Příhodou napadrť. Jenže Holičtí se oklepali a posledním balonem druhé sady dostali zápas do zkrácené hry. Třetí set a zase devítky. V rozhodující chvíli si vzal slovo Chalupa a chytrým úderem za blok poslal Vsetín o bod nahoru. Když vzápětí zvládli další třísetovou přetahovanou Kurka s Ftačníkem a Stupákem proti Mrákavovi, Červinkovi a Voříškovi, měli domácí vítězství na dosah. I poslední dvojice nabídla strhující drama. Chalupa s Ftačníkem vyhráli proti Kopovi s Pohlem první set nejtěsnějším rozdílem, aby se pak ve druhém setu dostali do takřka neřešitelného stavu 4:8. V ten moment přichystal domácí kouč Gebel překvapivý tah, když vyměnil Ftačníka za Kurku a nechal jej duel dohrát. Opět třetí set a opět devítky. Pohl sice chytil Kurkův útok, ale sám neproměnil a Chalupa po těžkém zákroku v poli ukončil celé utkání kraťasem. Body zůstaly na Valašsku.

FOTOGALERIE PETRA ČUNKA

SPORTBRO TV

Sestava domácích: Chalupa, Stupák, Kurka, Ftačník, Andris, Bílý, Majštiník, Plachý. Sestava hostů: Mrákava, Konečný, Pohl, Kop, Krátký, Voříšek, Červinka, Příhoda.

Kapitán Vsetína ONDŘEJ KURKA: Jsem spokojen jak po bodové stránce, když jsme po remíze ze hřiště Karlových Varů přidali dva další body se silným soupeřem, tak i co se týče nasazení jednotlivých hráčů, což bylo vidět už od rozcvičky.“

Kapitán Holic PAVEL KOP: „Nastupovali jsme s vědomím, že k případnému zisku bodu bychom museli předvést perfektní výkon. Šli jsme do toho  bez většího respektu a domácí jsme dlouho trápili. Rozhodujícím momentem byla za stavu 3:3 prohra mojí trojice posledním možným míčem. Soupeři si již pak další koncovky  pohlídali a zaslouženě vyhráli celé utkání. My jsme ale bojovali a s naším výkonem jsem spokojen. Všechny zápasy mimo třetí dvojice byly vyrovnané."

2020 divize1 03 02TJ Sokol I ProstějovSK Liapor WITTE Karlovy Vary  1:6

V exkluzivním prostředí Národního sportovního centra Prostějov přivítali domácí další těžkou váhu. Po Modřicích dorazily na Hanou Karlovy Vary. A utkání mělo podobný průběh. Roba s Ladislavem Pírkem sice v úvodní sadě zaskočili Kokšteina s Jakubem Medkem, ovšem lázeňské duo poté získalo půdu pod nohama a s přehledem vstupní zápas otočilo. Druhý bod hostů přidali Vanke s Danem Putíkem a vzápětí se prosadila i Vankeho trojice s Kokšteinem a Bíbrem proti formaci bratří Pírků s Robou. 0:3. Sestava Jakuba Medka neměla příliš práce s Valentou, Deutschem a Žůrovcem a Prostějovským začínal hrozit druhý kanár v řadě. Náskok Západočechů ještě navýšili ve třetím deblu Bíbr s Jiřím Putíkem, na které byli krátcí Valenta s Deutschem. Pak se ale domácí konečně dočkali. Singlista Roba sice ztratil v souboji s mladičkým Tolarem druhý set, ale ve třetím se dokázal zkoncentrovat a vymazal nulu z kolonky letošních prostějovských dílčích výher. Medkova ekipa poté celé střetnutí s jistotou uzavřela. Utkání bylo záležitosti silného extraligového protivníka. Hráli jsme v optimální sestavě a podali jsme i přes vysokou prohru daleko lepší výkon než proti Modřicím. Jsem velmi rád, že se souboj odehrál v nově vybudovaném Národní sportovním centru a že jej sledovalo opět dost diváků, což byla další velká propagace nohejbalu,“ uvedl kouč poraženého celku RICHARD BENEŠ.

FOTOGALERIE

SPORTBRO TV

Sestava domácích: Valenta, Roba, Pírek Lu., Pírek La., Deutsch, Žůrovec. Sestava hostů: Kokštein, Putík D., Putík J., Vanke, Bíbr, Medek J., Tolar.

Trenér Prostějova RICHARD BENEŠ: Duel ukázal, že taková utkání mohou mým svěřencům do dalších roků jen pomoci ve zvyšování výkonnosti. Rozhodnutí o zařazení Prostějova do této silné skupiny je pro nás přínosem. Na naší straně odevzdali všichni maximum. V dresu hostů nebudu hodnotit jejich hvězdy, ale chci vyzdvihnout výkon mladičkého Tolara, který má určitě v nohejbale budoucnost.“

Trenér Karlových Varů JAN VANKE: S předvedenou hrou jsem velmi spokojen, k utkání všichni přistoupili maximálně zodpovědně. Až do stavu 5:0 jsme ztratili pouze set v první dvojici. V singlu dostal příležitost Lukáš Tolar, který vyrovnanou bitvu dovedl až do třetího setu, kde podlehl loňskému bronzovému medailistovi z mistrovství ČR Robovi. Chuť si věkem ještě žák spravil v obou trojicích, které vyhrál po boku Jirky Putíka a Jakuba Medka.“

2020 divize1 03 03T.J. Sokol HoliceSK Liapor WITTE Karlovy Vary  6:3

Po porážce ve Vsetíně nastoupili Východočeši o den později v plné síle proti soupeři z Karlových Varů. Liapor postrádal, stejně jako v Prostějově, Hrona. A Holičtí odstartovali svoji letošní premiéru před domácím publikem jako z partesu. Když Pohl a Kop přetlačili Kokšteina s Jakubem Medkem, ještě se z pohledu lázeňského celku nedělo nic hrozného. Ovšem poté překvapivě padl i elitní tandem západočechů Vanke, Dan Putík, který nestačil na Mrákavu s Červinkou. Prapor hostů zvedla Vankeho trojice s Kokšteinem a Bíbrem, jež otočila souboj s Kopovou sestavou. Jenže Mrákava s Červinkou a Voříškem vrátili Holicím dvoubodový náskok. A domácí stále neměli dost. Ve třetí dvojici si Krátký s Kovářem, možná trochu nečekaně, poradili s Bíbrem, Jiřím Putíkem a střídajícím Tolarem. Mrákava pak v souboji generací přejel v singlu Tolara a pozice Východočechů byla rázem přepychová. 5:1. Kdo z místních diváků však čekal, že utkání ukončí Kopova formace proti Medkovi s bratry Putíky, ten se pletl. Hosté byli ve zkráceném dějství o dva míče lepší. Zahanbit se nenechal ani Vankeho trojlístek a rázem bylo zaděláno na drama. To by ale Karlovarští museli prolomit svoji nedělní dvojkovou mizérii… Vanke s Putíkem sice proti Kopovi s Pohlem získali úvodní set, ale pak se karta obrátila. Domácí zpřesnili hru a začali nejistého soka přehrávat. Obě následující sady získali dvoubodovým rozdílem a mohli se radovat z prvního letošního vítězství.

FOTOGALERIE MICHALA NĚMCE

SPORTBRO TV

Sestava domácích: Mrákava, Konečný, Pohl, Kop, Krátký, Voříšek, Červinka, Příhoda, Vojtíšek, Kovář. Sestava hostů: Kokštein, Putík D., Putík J., Vanke, Bíbr, Medek J., Tolar.

Kapitán Holic PAVEL KOP: „Začátek nám vyšel perfektně. Obě vyhrané dvojice nám dávaly naději na zisk prvních letošních bodů. Smírně vyšly první trojice a za stavu 3:1 pro nás zahráli excelentní dvojici Kovář s Krátkým. Mrákava v singlu nedal šanci mladému Tolarovi a na světě byl náš první extraligovy bod. Hosté ale zabojovali odvetné trojice patřili jim. V první odvetné dvojici jsme po precizním výkonu ukončili utkání a udělali obrovskou radost asi 150 divákům. Chci poděkovat hráčům za skvělý přístup a perfektní, bojovnou hru."

Trenér Karlových Varů JAN VANKE: Negativně nás ovlivnil především špatný výkon dvojic, hráli jsme čtyři a všechny prohráli. Dařilo se naopak ve trojicích, kde jsme Kopovu sestavu porazili v obou zápasech. Taky nám citelně scházel singlista Hron, benjamínek Tolar neměl při vší snaze proti skvěle hrajícímu Mrákavovi nejmenší šanci.“